Polkovniku butiik
Polkovniku butiik
28 Detsember 2008
INGLITEGU

Kuna tegu on siiski käsitööblogiga, siis võttis ta heaks kirjutada ka veidi käegakatsutavamatel teemadel. Nagu eelmises postituses mainitud, siis ei oma inglid tema jaoks mingit konkreetset ja sügavamat tähendust. Ning lõpuks sai töödele seatud ainsaks kriteeriumiks, et tiivad oleksid küljes aga päris lind nagu ka olla ei tohiks. Pigem lind-inimene. Siinkohal olgu välja toodud mõned kommentaarid ja mõtted isetegemise kohta.

Mann ja Mimm
Üks mis selge, oma pisi-tütrele ta plastmassnukke ja polüestrist mänguasju ei taha. See on selge olnud kohe algusest peale ehk siis hetkest, kui võsuke majja tuli (varem lihtsalt ei julenud loota, et ta saab ka kunagi patse punuda). 11 kuud on möödas ja kui ta ei taha, et sõjard-vendade kaasabil sirguks Merle Jäägeri stiilis militaarnaine, siis tuleb kärmelt nukud kätte anda. Merle Jääger on lahe ning karismaatiline naine aga omaenda tütre peal tahab ta siiski välja elada fantaasiaid pitsidest, satsidest, patsidest ja muust säärasest pehmest ja preililikust.Senised õmblemiskogemused piirduvad sirgete õmblustega padjapüüride, kardinate, voodikatetega. Lapitöö on talle alati põnev tundunud aga ise katsunud seni veel polnud. Nüüd tuli tal käiku lasta see ainumas piisuke loogilist mõtlemist ja välja nuputada tehnika, joonistada lõiked ning asi ka ära teha. Peab tunnistama, et õmblusmasin oli laual rohkem moe pärast, sest suurem osa õmblemist tegi ta käsitsi või vähemalt tundus nii. Igal juhul oli oluline ajakulu kõigele muule kui masinaga vuramisele. Tema eriline rõõm ja uhkusetunne on peidus seelikusaba all. Et nukud ilusti püsti püsiks ning vormi hoiaks, sai põhjaks tehtud papist ja kangaga kaetud medaljon ning selle külge seeliku serv õmmeldud. Nagu ikka – kõige vähem silmatorkava detaili korrektseks vormistamiseks kulub kõige enam närvirakke, samas selleta ka ei saa, siis variseb kogu ilu kummuli.
Tütreke on inglid omaks võtnud ning Mimmi korra juba pimedaks närinud – nii hea oli nelja hammast litrist silmadele taha ajada.

Hea Seltskond
Kui Mimmist ja Mannist oli õmblusmasin kokku pakitud, ilmus ei-tea-kust mingi seletamatu kirg just nüüd ja kohe veel midagi õmmelda. Ajusopist ronis välja üks netist leitud pilt ning siis saigi kaltsukotist välja otsitud kõige erinevamad kangad – roheline mööbliriie, roosiline sits, punased puuvillased dressipüksid, sünteetiline pits ja muud pudi-padi. Lõikeid polnud, lihtsalt hea tunne käes, mis viis käärid just sinna kuhu vaja. Isegi traageldamist ta seekord ei teinud. Kõik tuli otse ja kiiresti ja ilma mõtlemata. Spontaanselt. Lahti sai harutatud ka üks vana loppis padi, et saada padjatäidet.Sellel padjal on soe süda sees. Kuna tema ei olnud sel õhtul teab-mis hea veinikaaslane, siis sai vastvalminust Hea Seltskond mehele. Koos nad seal istusid veiniklaasi taga. Keset paksu ööd vinnas ta end lõpuks voodi poole, samal ajal kui seltskond jäi võistu Trapiche Oak Cask Malbec’i mekkima – kummal enne silmad kinni vajuvad. Võitjatest hommikul ajalugu vaikis.

Järjehoidja - Järje Hoidja
Tal oli kindel teadmine, et Hea Sõber saab kingiks järjehoidja, mis aitaks järge hoida. Et siis pigem järje hoidja. Kui enamus kingisaajaid pidi leppima koalitsioonikorvi sisuga, siis see sõber vääris isiklikumat lähenemist. Mitte, et tegu oleks parimatest parima ja vanimatest vanima sõbraga aga lihtsalt nüüd ja praegu tundub talle, et sõber väärib seda. See Hea Sõber on lihtsalt vajalikel hetkedel olemas ja olgugi, et need vajalikud hetked on kohati väga praktilist laadi, siis abivalmidus tähendab palju.Siinkohal on paras aeg ära rääkida ka lugu kõikuvast fotokvaliteedist siinses butiigis. Tavalistel päevadel teeb ta ise fotosid oma suhteliselt ebaintelligentse lutsukiviga. Parematel päevadel saab ta küla pealt laenuks väheke intelligentsema fotomasina aga sellega ei anta kaasa ajupikendusi selle masina käsitlemiseks. Headel päevadel tuleb appi Fotohaldjas – fotonduses ja ka muudes valdkondades intelligentne Hea Sõber – oma intelligentse fotomasinaga ning teeb suurepärased pildid, millelt paistavad käsitööd hoopis paremad kui nad tegelikult on. Väljakutse blogipidajale edaspiseks on suuta eksponeerida neid pilte väärikalt, sest praegune esitlusviis siin ei lase asjadel 100% nii hästi paista kui võiks.
Heegeldamise tunne tuli kallale ja nii sai improviseeritud muster. Tärgeldamisel tuli nõelu puudu ning need sai laenatud naabrinaiselt (vot nii palju oli pisikesi nurgakesi, mis tahtsid igaüks oma tuge saada). Mõnus nokitsemine välja arvatud see, et sameti õmblemise isu läks vist jäädavalt minema.

Möödunud pühadel tekitas temas vaieldamatult kõige rohkem eufooriat pildilt paistev kingiks saadud raamat. Ta käib aeg-ajalt raamatupoes käsitööraamatuid kaemas ja enam-vähem on selge, mis on saadaval. Ja siis ilmub kingikotti imearmas raamat pihuloomadest . Uskumatul kombel pole ta varem sellist raamatut näinud. Seda on tal suisa piinlik tunnistada. Ja see kõik juhtus päev pärast Mimmi ja Manni valmimist.

Päris esimene ingel
Selle ingli kohalolek väärib pisikest remarki. See ingel tuli ise tema näppude seest välja peale seda, kui üks pisike tüdruk astus selle maailma uksest sisse. Ilus sõnum tõi endaga kaasa uskumatu emotsiooni ja hingeliigutuse, mida ta polnud varem kogenud ja pani ta tegema just sellise ingli. See on vist ainus siinsetest inglitest mis kannab endas veidi sügavamat tähendust – sõnumitooja ja kaitsja. Oli esimene kord, kui tema sisemine emotsioon otsis väljapääsu näppude kaudu. See oli väga põnev ja tiivustav tunne mille sarnast tahaks kogeda veel ja veel ja veel. Äkki on sellel midagi pistmist loomekirega?Teema lõpetuseks väike ringvaade. Inspiratsiooni otsides oli abiks ikka googel'damine ning ta ei saa mitte näitamata jätta valitud palu. Vabandused ette autoriõiguste rikkumise pärast sest pildid salvestas ta pigem enda inspiratsiooni nuumamise tarvis ja kes nüüd enam mäletab nende täpset asukohta ja autorit. Kui see postituse lõik riivab häid tavasid, siis palun andke talle märku ning viga saab parandatud aga need pildid on lihtsalt nii kõnekad, et tasub teradel kõndi.

Eksponaat nr.1

Perekond Inglid

Eksponaat nr.2

Hea Seltskonna sugulane

Eksponaat nr.3

Lihtsuse võlu. Polkovniku üks kreedo on, et tõsiseid asju ei pea tõsise näoga tegema. Soov lõhnakotikesel on tabav.

Eksponaat nr.4

Absurduse tippu pürgiv tiibadega kass (kui suudate selle mustrilehelt eristada)

Eksponaat nr.5
Raamatuingel näib huvitav ja antud juhul ka armas-õrn aga ise ta sellist teha ei suudaks. Liig pühad on raamatud tema jaoks ning nende ilu ei saa roosa paelaga välja tuua. See ilu on pigem ikka trükimustade tähtede taga.


U U D I S E D
Eelteade kroonilistele külalistele – butiigi aastalõpu eripakkumises tuleb lettidele valik unistusi. Peale seda läheb butiik väikesele jõudepuhkusele, et päevatööga tasa teha siinsed kulutatud öötöötunnid. Kõik ikka selleks, et siis taas omas mahlas uksed valla lüüa.


Ingliteema kirjutas kokku
Polkovnik

» Polkovnik posted @ 23:11 - Link - kommentaarid (5)
MIS VÄRK NENDE INGLITEGA ÕIETI ON?

Kommertspühade siginas-sagenis sageli ju ei mõtle, et mis ja milleks ja kust. Lokkab muretu pinnapealsus. Aga mõnikord võiks ka proovida mõelda. IT Advendiingliprojekt pani teda inglite teemal sutsu pikemalt mõtteid heietama ('heietama' väga käsitöösõbralik sõna). Kui nüüd päris aus olla, siis ei oma ta selget isiklikku arvamust inglite kohta tänini. Esimene seos, mis sõnaga 'ingel' tekib, on valge ja tiibadega ja see on ka kõik, eriti praegusel jõuluajal, kui inglivärki hästi palju.

Religioonist tulenevalt on ingel sõnumitooja ja inimeste kaitsja. Aga mis meil sest enam. Tundub, et enamasti on kadunud seos algse tähendusega ning valgeid blondilokilisi ka tiibadega poisse või tüdrukuid pressitakse odavasse Hiina plastmassi ning trükitakse aluspükstele. On ingel siis tiibadega poolinimene ehk lind-inimene? Nagu kentaur või näkineid? Miks on saanud ühest piibli tegelaskujust märk, mis on kandunud vabalt ka uskmatute hulka, samas teised tegelased pole saanud nautida pooltki nii suurt populaarsust. Kas ingel on nagu päkapikud ja Coca-cola punase kuuega vana, kellest on saanud pühade võrdkuju? Päkkapikkudest ja jõuluvanast veel saab aru, sest tänapäevases kommerts-ühiskonnas „võidab see kellel on surres kõige rohkem asju“ ja päkapikud-jõuluvanad aitavad sellele eesmärgile edukalt kaasa. Aga inglid? Mis on inglite fenomen?

Ta pole absoluutselt pädev ei folklooris ega religioonis aga nii pisukest ikka teab, et jõulupühad tähistavad Jumala poja sündi ja kuna jõulud langevad kokku talvise pööripäevaga, siis tähistatakse ka valguse võitu pimeduse üle. Mida meie ka teame valguse võidust või pimedusest, kui lamp laes kogu aeg põleb ja linnatänavatel ei lähe pimedaks ka kõige sombusemate novembriilmadega. Mida enamus meist nende pikkade pühadega tähistab? Tähistab võimalust töölt vabaks saada ja kodus olla? Kas see tõesti on võimalik vaid üks kord aastas? Miks neid ei nimetata siis perepühadeks või kodupühadeks?
Mis pühad need on? Ja kes need inglid siis ikkagi on?

Heakene küll, ta proovib tähenduse kaudu asjani jõuda. Ingel kui sõnumitooja... ta saab oma sõnumid valdvalt interneti, telefoni, teleka, raadio, ajalehtede kaudu, inimestega suheldes, kes on saanud sõnumid interneti, telefoni....
Sõnumitooja peaks justkui olema mingi masin või isik, sest sõnalõpus olev –ja viitab tegijale. Postiljon on sõnumitooja. Sõnumeid aitab kohale toimetada ka telefon. Mõtle kuidas pidi tahad aga inglini kuidagi ei jõua.
Vaat kui kaugele me oleme oma eluga tiirelnud. Mõistus hästi ei võtagi enam, mis on tegelik põhjus, miks tähistatakse kulukaid jõule. Jaanipäeval on selgem tähendus.

Meenub lugu, kuidas naine praadi küpsetades lihatüki alati pooleks lõikab. Mees küsib, et miks sa nii teed. „Minu ema on alati nii teinud ja alati on hea praad“. Mees va loogilise ja kaine mõistusega olend ei jäta jonni ja helistab ämmale, et uurida, milles peitub see iva, et pooleks lõigatud praad on parem. Vastuseks seesama lugulaul: „Minu ema on alati nii teinud ja alati on hea praad“. Õnneks on vanaema ka veel elus ja saab temalt küsida.
„Mina ei tea, miks minu tütar ja tütretütar lihatüki pooleks lõikavad aga mul oli vanasti lihtsalt pann väike“....


Nagu öeldud, ei oma sõna ’ingel’ tema jaoks väga sügavat tähendust ja seega oli paras pähkel, kuidas seda teemat koostegemise projektis käsitöösse panna? Hoopis selgem oleks teema ’Kodu’ või ’Talv’ või ’Kass’.

Isetegemise ingliteema jätkub järgmisel korral, seniks märk koostegemisse maha järgmiste töödega:
Kirjutas
Polkovnik

» Polkovnik posted @ 01:05 - Link - kommentaarid (8)
23 Detsember 2008
PADARI PIPARKOOK

Piparkoogimaania jätkub. Seekordseks teemaks on "Less is more!" ning alapealkirjaks "Päevapoliitika". Valmis on meisterdatud suuremas koguses (kõik pole saanud au pildile pääseda) piparkoogikonservi.

Toote kirjeldus ja töö käik:
1) Küpseta täpselt paras jagu pisikesi piparkooke (mida väiksem, seda uhkem) ning arvesta, et umbes pooled neist lähevad kõrbema.
2) Kaunista koogikesed mitmevärvilise glasuuriga ning jälgi, et glasuur oleks hea tihke (1 munavalge ning umbes 250 grammi tuhksuhkrut, törts toiduvärvi). Vabariigi kaubandusvõrgus on saadaval ka päris korraliku kvaliteediga valmisglasuure, nende eeliseks on mugav ning piisava tugevusega kilepakend, mis tagab glasuuri väljutusava stabiilse suuruse tööprotsessi käigus. Kaunista koogikesed mõlemalt poolt.
3) Toida kuu aega enne jõule lapsele sisse suuremas koguses kõige pisematesse purkidesse pakendatud beebitoitu. Hea kui saad ühendada meeldiva kasulikuga ehk siis teed näo, et just neid toite peab laps vastaval eluetapil sööma (see on vajalik maskeering, et mees/ämm/jms ei saaks jälile, mis totrusega kavatsed tegelema hakata ning jääb ära ka eneseõigustamise raske ja väsitav protsess, säilib üllatusmoment). Hoia purgid alles!
4) Lase purgi põhja suurem törts eelpoolnimetatud head ja tugevat glasuuri ning pista piparkook otsapidi selle sisse.
5) Kaunista purk sobiva "mütsikesega" ning lisa kauba nimetus: "Padari piparkook. (Suuremaks koogiks tänavu jaksu pole)"Kui väikestest kookidest ära tüdined, siis võid meeleheaks sekka teha ka paar suuremat.Et kõik oleks poliitiliselt korrektne, lisa komplekti ka "Oravate pähklimesi" ning "Laar ploomimoosi väikese konjakiga". Siinkohal jätame purgi sisu mõne kokandusfoorumi teemaks ja keskendume purgi peakattele, milleks käesoleva loo autor sai ainest IT Advendiingliprojektist.Piltidel on rekvisiidina kasutatud küüslaugušokolaadi, mida valmistab Polkovniku lemmikkohvik Wine Piccadilly .


Koalitsioonikorvike ootamas päkapikke.
Täna on päev nagu iga teinegi. Tavaline päev, kus püüame olla paremad inimesed iseenda, oma lähedaste ja meid ümbritseva suhtes. Päev, kus saame ja tahame olla turvalises kodus.
Olgu teil iga päev nagu jõululaupäev!

Kirjutas
Polkovnik


'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'
Faktid
'*' 7 aastat tagasi olid väljas hanged rinnuni, paukus käre pakane, mis näpistas ära kõik tema pulmadeks saadud lilled v.a. kimbu punaste nelkidega. Pruudililleks olnud valge ratsuritähe sisse oli taibukas florist pistnud tugivarda, mis hoidis lille vapralt püsti, et see saaks öökapil veidi pikemalt konkureerida punanelkidega.


» Polkovnik posted @ 23:19 - Link - kommentaarid (11)
13 Detsember 2008
PAGARI PIPARKOOK

Talle lihtsalt meeldib piparkooke teha ja veel rohkem meeldib nende kaunistamise kallal nokitseda (kasvõi kella kolmeni öösel). Täiesti amatöörlik meelelahutus.
Piparkoogimaja projekti jaoks sai valmis hoopiski Jõulutsirkus. Võtke seda kuidas tahate, kas paroodiana või irooniana või täiesti ilma tagamõtteta. Kas Jõulutsirkus mahub ikka projekti raamidesse? Kas "tsirkus" = "maja"? ...

Ja veel - taigen tuleb ise teha, siis on tuba mõnusat nelgi-kaneeli-kardemoni hõngu täis. Nii nagu päris päkapikumaal!


Pagari piparkookidest kirjutas,
Polkovnik


*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'*'
Faktid
'*' Ei pääsenud ka viimane pisike pagar piparkoogi-taigna-moodi massiga lähemast tutvusest. Et mitte luua karjuvat kontrasti postituse sisuga, jääb edasine igaühe fantaasia hooleks...

» Polkovnik posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (2)
04 Detsember 2008
KVALITEEDIMÄRK

Siinne blogipidaja on alles algaja Isetegija (IT). Käsitööd on teinud rohkemal-vähemal määral kogu aeg aga Isetegija-gurude kõrvale julges end sokutada alles sellel aastal (kuigi piilumas käis juba varem). Esimesed muljed IT-st olid ülevad – justkui äratundmisrõõm, et leidub veel inimesi, kes väärtustavad käsitööd ning armastavad seda. Justnimelt armastavad! Lennukad ideed ning briljantne teostus, need olid märksõnad mis talle meenutavad esmamuljet. Selliseid taieseid saab ainult koos armastuse ja pühendumisega teha.

Ta süübib iga päevaga aina sügavamale IT soppidesse ja leiab üha uusi ja põnevaid ettevõtmisi, toredaid inimesi, näeb veel rohkem armastust. Aga näeb ka ükskõiksust.
Hetkel käimasolev Advendiingli projekt on oma mahult päris suur – osavõtjaid üle 100 ning igalt ~12 tööd. Ja kuna tegu on natuke ka jõuluaegse massipsühhoosiga, siis on osavõtjaid seinast-seina. Justkui IT ülevaatenäitus. Seni avaldatud tööde hulgas on vapustavaid leide. On lihtsa ja selge vormi ning teostusega ingleid ja on ka keerulisemat ning peenemat näputööd. Tema senised lemmikud Lincalt ja Marelilt .
Ta mõtleb veidi ja otsustab siiski öelda....
Ent paraku on ka selliseid, mille puhul tekib tal küsimus, kas autoril vähemalt tegemisrõõm oli? Kuna projekti ei saa piirata kvaliteedinõutega (aga saame need ise endale seada), siis jääb üle vaid väljendada oma meelsust ja loota ehk suudab see vähekenegi distsiplineerida. Solvata ta ei taha. Tema siiras soov on, et IT oleks jätkuvalt kvaliteedimärk ning ei muutuks laiatarbekaubaks tulin-nägin-tegin-rohkem-ei-viitsi. IT peaks hoidma mõnusat šikki ent kodust joont, kus iga väiksematki nõelapistet saadab pühendumine ja mõnikord ehk ka veidi piprasem tegemisrõõm. IT-märki saavad devalveerumise eest kaitsa vaid (ise)tegijad ise.
Tegelikult pole küsimus tööde keerukuses ega mahukuses, pigem korrektsuses. Ta on arvamusel, et kui juba midagi teha, siis ikka hästi ja lõpuni - just täpselt nii nagu suurem osa IT-st teeb.

Aga tegelikult on praegu ilus aeg - päkapikud juba jooksevad!

*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’*’**
Kui juhtute kuulma infot konkursi „Suurim ajakulu ent väikseim tulemus“ kohta, siis jagage seda lahkelt siinkirjutajagaNagu kiuste on ainsal pildil, mis tal lambivalges enam-vähem vaadeldav välja tuli, sussi külge jäänud mingi niidijupp.Liigeldes IT-blogides jäi talle silma üks muu-maailma link tibatillukeste kudumite kohta. Proovis seekord järele teha - sussiinglite tiivad on pitsmustrisse kootud. Vähemalt autoril endal on seda hea teada, iseasi muidugi, kas kandja hoomab, mis imenikerdised talle varba otsa on aetud, rääkimata siis pealtvaatajatest.
Hilisel öötunnil kirjutas
Polkovnik

» Polkovnik posted @ 00:55 - Link - kommentaarid (6)
Aja jälg veebis
Polkovniku portree

Vanus: 31
Pesapaik: Tallinn, sageli ka Pärnu
Tähtkuju: Neitsi
Meeldib...
...
... tume šokolaad
... siirad, hoolivad ja vastutustundlikud inimesed ja nende teod
... mõtestatud entusiasm
... kududa, tikkida, heegeldada, õmmelda, joonistada
... punavein ja tükk juustu
Lingid
Ühiselt
Teeme piparkoogimaja 2008
Arhiiv
Üht-teist

Head raamatud:
Emil Zola "Daamide õnn"
...

Head filmid:
"Šokolaad"
"Toscana päiekse all"
"Ristumine peateega"
...

Hea kuulamine:
Vikerraadio
....

Külastusi

163755