Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

745170 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
28 November 2010
INGLID taaskasutusest
Mõni aeg tagasi leidsin ühest kastist, kuhu oli pandud asjad teise ringi poest. Kõigepealt olid nad müügis - keegi ei soovinud neid. Siis rändasid nad kasti, kus sai võtta tasuta - ka siis jäeti nad kasti. Ja nüüd olid nad kohas, kus edasi oleks tee läinud kas ahju või prügimäele. Ma võtsin nad sealt kastist välja. Nädal hiljem leidsin veel ühe. Sellised nägid nad välja, all aastaarv `79.
Kakkusin puunukud täiesti paljaks ja karvutuks. Esimesena joonistasin veekindla markeriga nukudele silmad. Kuna originaalsilmad vaatasid kuhugi väga kõõrdi, aga mulle meeldib kui otse silma vaadatakse, saidki nukud endale otse silmavaate. Kehaosale kleepisin valge fliisi, pitsist sai iga neid endale seeliku (kulus 20 cm ühe nuku peale) ja juusteks heegeldasin karvasest efektlõngast pisikesed murumütsid.
Kuna mõte oli teha inglid, siis vajasid nukud tiibu. Selleks aurutasin, läbi riide, mahulist vatiini kuuma triikrauaga. Tulemuseks selline tugev, kuid elastne materjal.
Kasutades kahepoolset liimiriiet sai mõlemale poole vatiini kleebitud hõbedane riie, mis pärineb taas poest, kus kasutatud asjad ootavad uut omanikku.
Pähe said ka hõbedased karvasest traadist pärjad. Käed heegeldasin valgest puuvillasest lõngast ja tiibade vahelt järgi jäänud materjalist lõikasin igale inglile kätte tähekese. Tiivad kleepisin superliimiga.
Ilusat esimest adventi!
Helen kirjutas@10:49 - Link - kommentaarid (25)745170 külalist