Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785645 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
16 Detsember 2008

Saarde kihelkonna kirikindad. Mõni aeg tagasi külastas meie linnakest Aino Praakli. Temalt ma saingi selle kinda mustri. Kinnas on kootud originaalsuuruses (8 mustrikoda), originaalvärvides ja üldse väga sarnaselt kindale, mis asub Eesti Rahva Muuseumis. Pärit on kinnas aastast 1916, Kilingi-Nõmme linnast. Kahandatud ühe tahiga, pöial on kootud mustrisse ja suuruseks tuli umbes 3 aastasele lapsele.

A.Praaklil on järgmisel aastal ilmumas järjekordne kindaraamat, kus sees ka Pärnumaa kindad. Ausalt tunnistades mulle see värvikombinatsioon eriti ei meeldi. Kasutaks midagi heledamat, praegu on see nagu väga raske ja lämmatav. Hingamisruumi ei ole. Eks jah, ega meie esivanematel ei olnud kerge elu, et nad selliseid masendavaid (minu jaoks)värve kasutasid. Kui sellest loogikast lähtuda, siis Tõstamaal ja Kihnus oli küll päris lõbus elu, sealsed kindakirjad palju rõõmsamate värvidega. Aga see selleks, kes olen mina, et siisn arvusatan.
Veidi teist juttu ka. Üks seelik sai endale crazy kaunistuse. Selline veidi jõuluvärvides seelik nüüd.

crazy riba lähemalt
Varsti on jõulud!

Teiepoolsed kommentaarid Saarde kihelkonna kindale on ka mind veidi kõigutanud. Eile õhtul vaatasin neid kindaid, noh, ei olegi nii depressiivsed, nagu algselt tundusid. Võib-olla mul oli veidi paha tuju. Tänan teid igatahes positiivsete mõtete eest!
Helen kirjutas@13:23 - Link - kommentaarid (7)785645 külalist