Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

744923 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
31 Detsember 2013

Nende käpikute algus, ehk siis idee, jääb kuhugi aja taha, täpselt ei mäleta. Ja nüüd panen ma siia kirja oma mõtted, mis nii enne, kui pärast ja ka kudumise ajal mul peas tiirlesid. Kes lugeda ei viitsi, võib kohe piltide juurde minna.
Ma väga austan ja armastan meie esivanemate pärandit, ma imetlen kirjasid, mida keegi oli kudunud minu lapsepõlve kinnastesse ja olen proovinud kududa ise neid mustreid. Olen otsinud, leidnud ja enda jaoks kirja pannud kirjade tähendusi ja siiralt uskunud nende väge. Iga suvi villa pestes, tunnen et teen õiget asja. Kui oma kümme sõrme villa sisse surun....see on mõnus. Iga suvi värvin lõnga, mõeldes-planeerides, mida ma talvel sellest lõngast teha soovin. See on osa minu suvest.
Ma väga austan Kristi Jõestet, seda mida ta teeb ja neid teadmisi, mida ta omab. Tema blogist jäid ükskord ette kindad, kus oli kasutatud erinevaid lillasid värve. See inspireeris mind ja sel suvel värvisin ma mõned tokid lõnga lillaks.
Planeerides kindale mustrit võtsin abiks raamatu "Mulgi kirikindad ja kirisukad" koostatud Linda Saksa poolt 1960 aastal. See siis ajal, mil mind siin ilmas olemas ei olnudki ja minu ema alles plikakesena ringi jooksis.
Ma arvasin, et hakkan kuduma kirikindaid.....aga siis tulid uued tuuled, ehk pisut külmad ja karged, kuid ka selgust toovad. Ja minu plaan jäi esialgu ainult plaaniks.
Kuid siis tuli see koostegemine ja ma mõtlesin - mis siis, et ei ole kirikindad, eks on siis mustrilised. Otsisin oma joonised üles ja hakkasin kuduma. Aga eks igaüks teab, et kui sõrmed teevad oma tööd, siis mõtted liiguvad oma radadel.... Ja mul on siiralt kahju, et see 15 lamba vill, mida ma iga suvi pesen ja lasen lõngaks kedrata, ei kõlba eesti kirikinda jaoks. Mis sellest, et lammas elab eestimaal ja lõng valmib villaveskis, kus on seadmed kaugest ajast. Miks ei kõlba? - jäme on. Veel on mul kahju sellest, et vaatamata sellele, et olen 6 lapse ema, ei ole ma esiema, kelle mõeldud muster võiks olla kirimuster. Aga inimene ei peagi kõike teadma. Ma ei saa näiteks ka sellest aru, et meie oma mesi on väidetavalt mulle kahjulik, aga mingi hirmkallis keemialaboris valminud pulber on kasulik.
See ei ole mõeldud halana, ma tahan rohkem teada ja olen korduvalt püüdnud registreeruda Kristi Jõeste kursustele, aga kaugemale, kui lisajärjekorras olemine, ei ole ma kahjuks jõudnud. Aga ehk jõuan.
Nüüd lõppeb jutt ja siit tulevad pildid minu mustrilistest kinnastest. Põhivärviks valisin musta, tundub, et teised värvid säravad musta taustal suurepäraselt. Mustris jooksevad siis lilla ja muhuroosa. Kindaseljal on üks muster ja peopesas teine muster - jälle üks aps, mis ei vasta traditsioonidele, aga ...ah las olla.Need siis kujundid, mille järgi tegin oma mustriIlusat aastavahetust!

pildialbumis
Helen kirjutas@16:40 - Link - kommentaarid (10)744923 külalist