Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

709344 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
17 Detsember 2012


Selle jõulukingivahetamise koostegemises võttis minu enda käsi loosikausist valja paberitüki, mille peale oli kirjutatud <terjeke
Olin juba enne loosimist mõelnud, et teen pakki volditud kuusekaunistused. Nüüd, kui värv oli teada, hakkasin neid tegema. Mul oli kodus kolme suurust penoplastkuule, tegin siis igast suurusest ühe. Kõige suurem tundus, et kuidagi tühi, oma kangakastides sobrades leidsin ühe jõuluteemalise ja mis peamine, rohelise liniku. Seal peal olevad kaks ingit küll mõlemad pallile ei mahtunud, aga üks sobis ideaalselt. Mõtlesin siis, et kui jõulud läbi, kuhu ta need pallid siis panna saaks, et järgmiste jõuludeni nad ilusasti hoitud oleks. Ja valmiski roheline kotike, pealt paelaga kokku tõmmatav.
Pallide ümber panin sellise litritega paela, ostetud Abakhanist.


Kel huvi samasugust volditud palli teha, siis mina õppisin selle järgi.
Kui see jõulupool sai ammendatud, siis mõtlesin tükk aega , mida juurde teha. Kuna mulle see voltimine oli väga meeldima hakanud, siis tahtsin midagi samas stiilis.  Vahepeal tegin ühe kotigi volditud tähega. Koti tähe voltisin NII, aga otsustasin proovida samamoodi, kui pallidel voltimine, ainult siis mitte nõelte vaid ikka õmblusmasina abil. Välja tuli! ja mulle meeldib isegi nii rohkem. See täht läks kaunistama õmmeldud kaasi, kus vahel plokk ja pastakas (roheline). Kuigi me elame tehnikaajastul, on igal loomeinimesel ( ja iga isetegija on loomeinimene) vahel vaja kiiresti paberit ja pliiatsit, et oma plaan või idee ruttu-ruttu kirja panna. 
Avatult. Plokki saab vahetada. Sisse tegin veel ühe kaldtasku ja pesa pliiatsile.
Kaart sai selline lihtne, roheline-hõbedane. Maiuseks läksid piparkoogid rohelise glasuuriga. piparkoogi küpsetas Marmiton ja glasuuri tegi Hagar, mina viisin nad kokku. Pakile kirjutasin ekslikult marminton. Minu viga, ainuke vabandus...kiire oli.Selline kogu pakk. nagu foorumist lugeda võis, jäi pakisaaja rahule. Siis olen ju mina ka rõõmus.
Helen kirjutas@18:31 - Link - kommentaarid (3)709344 külalist