Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
24 Veebruar 2012
NÕELAPADI
Üks meie neljast tütrest läks peale gümnaasiumi lõpetamist õppima rätsepatööd. Minu vanaema oli naisterätsep, ema õppis ka õmblejaks ja mina olen ka töötanud õmblejana - teatud mõjutus on olemas, olgu see siis geneetiline või midagi muud. Tikkisin tütrele nõelapadja.
Tikkisin musta värvi villasele riidele. Valged rokokoo roosid ja sinised lillekesed (meelespead?) Vaba käega sai peale õmmeldud ka valged seemnehelbed. Ja kõige all siis punutud korvike, mis on ostetud kuskilt ja millalgi, aga mida ei ole kasutatud.

Lähemalt.....


...ja veel lähedamalt.
Lillede tikkimiseks valitud lõngade värvid on tugevalt mõjutatud tänasest päevast. Ja taas peab tunnistama, et sini-must-valgel on väga kena sobivus.


 5 vihje.
Meie kolmas tütar küpsetas ja sai just valmis šokolaadimuffinid. Lõhn on võrratu.... Vahel on lausa nauding olla ema...


Ilusat nädalavahetust!


Helen kirjutas@16:30 - Link - kommentaarid (7)

10 Veebruar 2012

Selles pakivahetuses sain loosi tahtel võimaluse rõõmustada üht toredat isetegijat, kes elab Soomes, fooruminimega aiaia. Vaatamata sellele, et aiaia on ise osav õmbleja, otsustasin talle siiski pakki panna õmmeldud asjad (lähtudes ütlemisest: ...kingsepal pole saapaid jalga panna, ega rätsepal riideid selga....) Roosilise kanga ostsin Pärnu Abakhanist, kus see kangas oli ainuke valik väikeseõielise roosilise kangana ja kuina valikut ei olnud, siis võtsin selle. Aiaia oli foorumis kirjutanud:
Quote:
...pajakindad lähevad ikka kasutusse...

 Proovisin siis pakki panna esemed, mis sobiksid pajakinnastega.Põll - kahepoolne.Kaart - õmmeldud samadest materjalidest, ainult pitsi panin juurde.Sisse kirjutasin ka paar rida.Kannusoojendaja.PajakindadJa kuna aiaia elab Soomes, siis kannusoojendaja vahele sai pistetud üks Kalevi šokolaad.Kõik see sai pakitud roosilisse paberisse ja  siis kasti ja Soome pooleMida aiaia asjast arvas, võite lugeda SIIT
Helen kirjutas@20:25 - Link - kommentaarid (3)

05 Veebruar 2012
Südamekujulised pajalapid
Netist leidsin, meeldisid, õmblesin ka. Alguses leidsin sellise lehe SIIT. LÕIKE leidsin SIIT.

Materjaliks puuvillane kangas ja mahuline vatiin.
Helen kirjutas@18:35 - Link - kommentaarid (10)

04 Veebruar 2012
Õmmeldud kindad
Leidin Quiltmagasiet lehelt kindalõike. Nüüd külmaga mõtlesin, et proovin siis õmmelda. Oli mul selline riidetükk, mis meenutas karusnahka.
Kaunistuseks õmblesin pisut rahvuslikku paela.Sisse sai villane vatiin ja fliisvooder. Suuruselt sobib 5-6-7 aastasele lapsele (tüdrukule). Kui piirduda ainult fliisiga, siis ehk mahuks ka suuremale käele.


Helen kirjutas@11:55 - Link - kommentaarid (5)785031 külalist