Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
24 Veebruar 2011
KOTT.
Tänase päeva puhul siis üks sini-must-valge värvides kott. Materjal puuvillane, kaunistuseks linikukangas. Sangad said pikemad, et saaks kotti õlal kanda.

Ilusat kodumaa sünnipäeva!

*************************************************
PALJUVÄRVILISED SÕRMIKUD.
Kudusin endale sõrmikud. Alustasin siis, kui meil siin Eestimaal suured sulad olid, paljud ilmatargad ennustasid, et veebruari lõpuks lumi läinud ja kevad käes. Keegi ei rääkinud käredast külmast ja arktilisetest õhumassidest. Igatahes otsustasin asja ruttu käsile võtta, sest kevadel tahaks õhemaid kindaid, kui talvised heidekäpikud (kuulikindlad). Lõngaks valisin Teksrena 100% villase lõnga, 7/2 ja värviüleminekuga. Pakun, et Leedu lõng. Varda suuruseks oli 1,75. Ja hakkasin kuduma...pealtpoolt paistis, et roheline laheb kollaseks, siis oranžiks. Sissepoole ma rohkem ei piilunud. Aga üsna varsti tuli välja, et seal sees on veel punane ja lilla ja sinine ja tumeroheline...
Ja sellised saidki minu kevade ootamise kindad.
Tumeda põhja peal...
...ja heleda põhja peal pildistatult.
Kudumise ajal suutsin ma mõned inimesed enda ümber "ära ehmatada" Kuidas ma koon kindaid, mis on erinevat värvi. Minu ämm teatas igatahes, et ...need ei ole ju paar... Minust noorem generatsioon arvas, et ...ise tead, mida kannad... Minuga enam-vähem ühevanused ei ole eriti midagi kommenteerinud.... Kas on see nüüd värvide igatsuses kevadeootus, või keskea kriis, aga mulle need kindad meeldivad ja kui soojemaks läheb, siis kätte ma nad panen, peetagu mind siis kasvõi poolearuliseks.
Kudumisjärjekord oli siis selline.
Sõrmkinnaste kudumise ajal tekkisid mõned mõtted, mis kipuvad uitama omi radu pidi. Mustrit kindal ei olnud ja selleks et päris igav ei hakkaks, hakkasin mõtlema sellist mõtet. Kas oleks õigem kududa enne väike või nimetissõrm. Kui ma alles õppisin sõrmikuid kuduma, siis mina õppisin, et väike sõrm. Kohalikus käsitööringis kostis minu küsimusele kiire vastus mitmest suust, et ikka väikesest sõrmest alustatakse.
Uurisin asja ja minu kodusest raamaturiiulist leitud teave selline...
Õpik, kust mina omal ajal käsitöötundides teoreetilisi teadmisi omandasin, aastast 1972 (täiendatud 1980, 1983, 1988 )...
...kirjutab
1992 aastal välja antud
...õpetab....
Praegune kudumise õpik, millest minu tütred tedmisi õpivad, aastast 2002...
....väidab jällegi, et nimetisõrm on see esimene, mida kootakse.
Seis 2:2
Tegelikult ei ole see üldsegi nii tähtis, aga minul oli, sest sõrmed tulid erinevat värvi. Valisin seekord selle variandi, et esimesena kudusin nimetissõrme. Pöialde jaoks kerisin eraldi kerast õige värvikoha ja kudusin. Järgi jäid kolm erinevate värvidega tutsu, eks näis kuhu kasutada saab.
Lihtsalt huvi pärast küsin, kuidas teie koote?
Helen kirjutas@13:25 - Link - kommentaarid (21)

22 Veebruar 2011
Roosa ja Kittydega.


Selle koostegemise raames valmis pisitütrele voodisse padi ja voodipesu. Padja õmblesin sellise pikerguse, et peaalust jätkuks peaaegu terve voodi laiuselt. Kõigepealt teppisin riide vatiinile ja siis õmbelsin padjaks. Padja mõõdud 35*60 cm.


Laialilaotatult. Tekk sai tahapoole roosa riide. Kittydega riie ostetud Kangadžunglist, tütre lakkamatul pealekäimisel. Kangas seisis mõne aja riiulis, kus tüdruk seda silitamas käis. Eks see oli üks kättevõtmise asi, et voodipesu lõpuks valmis sai õmmeldud. Kui õmblema hakkasin, valvas tüdruk mind, et ma midagi muud sinna õmblusmasina alla ei paneks, kui tema tekikotti, ja tegi mulle komplimente stiilis - ...emme sa oled niiii ilus, kui sa õmbled mulle... Katsu siis mitte õmmelda, kes siis ilus ei taha olla.

Keskel olev pilt on aplitseeritud.
Koos õnneliku omanikuga.

Helen kirjutas@15:09 - Link - kommentaarid (12)

18 Veebruar 2011
Kotipere.
Jätkan oma kangaste realiseerimist. See kaunis kangas on ostetud Kangadžunglist, veeretasin seda tükikest ikka tükk aega käes, korra panin kasti tagasi, siis läksin ja võtsin selle ikka kaasa. Mingit mõtet kohe pähe ei tulnud, oli kangast ka ju täpselt selline "paras" tükike, kaks padjapüüri ehk oleks saanud, aga nende jaoks tundus see kangas natuke luksuslik - ikkagi kulda täis triibutatud. Ja nii valmis sellest taas kotikomplekt - 7 paelaga kokkutõmmatavat kotti ja 2 nööbiga kotti.

Nööbiga koti suurusteks on 12,5x14 cm ja 11x25 cm.
Kuldsed nööbid on ruumilised ja kaunid. Pärinevad need minule "pärandatud" nööbipurgist, kus on palju ja kauneid nööpe.

Riie ise oli siis liblikate ja kuldsete lehtedega, vahel punase-kuldse mustriga vaheribad.

Siin kõik kotid avatult.
Ühevärviline riie on kaunistatud ilutepingutega.
Põhjad on volditud ja õmmeldud niimoodi.
Kottidel on sees ruuduline puuvillane vooder.
Kõik kotid on tepitud vatiinile.
Kottide mõõdud on mõõdetud niimoodi, nagu nooled näitavad. Esimene number näitab kõrgust ja teine koti laiust.
Suuruse järjekorras - suuremast väiksemani -
24x31 cm
20x27 cm
16x23 cm
13x19 cm
9x14,5 cm
7,5x11,5 cm
5,5x 9 cm
<
Kotikomplektil ei ole omanikku. Kel soovi, saatku mulle kiri.
Helen kirjutas@09:19 - Link - kommentaarid (13)

14 Veebruar 2011
Veebruar on paar päeva lühem kuu ja ka minu veebruari tegemine pisut pisem. Kolme kaktuse ümbrispotid sai kaunistatud sälvrätitehnikas ja üle tupsutatud (hea pintsli puudumisel) pärlmuttervärviga. Enda meelest tulid väga ilusad, pildi peale ei oska nii ilusat püüda. Aga sellised nad said.

Üks sõbrapäevakingitus ka. Pikk pajalapp, mõõdud 65x17 cm. Et sõber oma sõrmi ei kõrvetaks, kui kooki küpsetab


Ilusat sõbrapäeva, kallid sõbrad!
Helen kirjutas@08:59 - Link - kommentaarid (12)

11 Veebruar 2011
MÜNDIKOTT
Mündikoti õpetus pärineb lehelt sewlower.com
Kuna mul kotiraudu ei ole ja kui olekski, ei oskaks ma nendega midagi teha, siis selline kott meeldis mulle hetkest, kui seda nägin. Täna oligi pisu aega ja õmblesin endale mündikotikese.
Selline on siis üldvaates.
Ülalt vaadates.
Lahtinööbituna.
Võrdlus tikutopsiga.

Helen kirjutas@14:43 - Link - kommentaarid (37)

10 Veebruar 2011
TKV Romantika
Osalesin romantilises pakivahetuses. Loosi tahtel sai minu pakisaajaks Aita Johanson. Tema blogi lugedes avanes mulle inimene, kes teeb erinevat käsitööd - koob, heegeldab, pärlendab ja õmbleb ka veel. Aita on kuue tütre ema, kellest kaks ka IT keskkonnas blogi peavad - PrintsessP ja Kellu - ning ka Aita õde peab blogi. Nii et infot seekord jagus. Ma lugesin need neli blogi otsast lõpuni läbi ja tõdesin, et tegemist on ühe toreda ja kokkuhoidva perega. Ja nii küpses ka mõte - õmmelda Aitale kotikomplekt, kus saab hoida ja ka kaasas kanda oma käsitööd ja käsitöövahendeid.
Kotimaterjalist - selle materjali ostsin ma eelmisel aastal, peale siis toimunud romantilist pakivahetust. Tegemist tehasejäägiga - 20 cm laiad ribad 5 m tükkidena. Roheline valgetäpiline riie on puuvillane. Kotid õmblesin siis järjest suuremad ja kokku sai neid 7. Lisasin ka kaks nööbiga kotikest. Pakki läks veel kaardike ja šokolaad.

Kotid mahuvad ilusasti üksteise sisse panna.

Helen kirjutas@06:33 - Link - kommentaarid (14)

09 Veebruar 2011
Üks kott.

Õmblesin sellise koti. Materjaliks tugev puuvillane riie ja kaunistuseks mustriga kootud riidetükk, millest tavaliselt linikuid tehakse. Koti suurus 45x46 cm. Sanga pikkus 43 cm.


Seespoolt näeb välja selline.

Näitan teile ka oma iludust, mis juba mõned päevad rõõmustab mu meeli. Võib-olla on see imelik, aga kui mõni minu potitaimedest õievart kasvatab, siis ootan õite puhkemist ja räägin lillele, kui ilus ja tubli ta on. Aga vaadake parem.Helen kirjutas@06:04 - Link - kommentaarid (8)

05 Veebruar 2011
NÕELAPADJAKORVID.
Kasutasin väikese läbimõõduga linikuid, mis pärinevad taaskasutuspoest. Alla tükike riiet, sisse vatiinijäägid ja liimiga kinnitatud punutud aluse sisse. Ka alused on taaskasutuses. Nii et peaaegu 100% taaskasutust. Kaunistuseks atlaspael.
Kui ma vahel vaatan taaskasutuspoes neid imepeenelt heegeldatud linikuid, siis kuidagi kahju hakkab. Seal on muidugi ka suuremaid, ilusamaid ja "proovitöö" stiilis linikuid. Ma tean, et ega ma maailma päästa aga need väikesed heegeldised saavad nüüd uue elu võimaluse.
Nõelapadjakorvid lähevad heategevuslikul eesmärgil loteriisse.
Helen kirjutas@07:18 - Link - kommentaarid (12)785031 külalist