Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785029 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
27 Veebruar 2009
MÄNGUTEKK=TEKK
Valmis tekk pisikesele tüdrukule. Lapse ema sooviks oli , et mängutekki saaks hiljem kasutada ka lihtsalt tekina. Suuruseks 101cmx127cm. Vahel kahekordne vatiin.
Mängutekina

... ja tavalise tekina.

Kui kellelgi tekkis nüüd küsimus, miks need lilled ja liblikad ei võiks teki küljes olla, siis sellepärast, et ..lill ja liblika tiivad krabisevad ja palli sisse panin kaks kulinat, mis veidi kõlisevad.
Pall, liblikas ja lill on võimalik teki külge siduda. Paelad on ise õmmeldud ja nende pikkus ei ole lapsele ohtlik.
Nurgad lähemalt.

Tepingut on parem vaadata teki tagaküljest.
Helen kirjutas@10:58 - Link - kommentaarid (29)

24 Veebruar 2009

ILUSAT VABARIIGI AASTAPÄEVA!
Pilt on pärit Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi algklasside maja saalist. Kes on autor(id) ei tea. Aga sellele pildile polegi sõnu juurde vaja, seal on kõik olemas.
*********************************************************************

Ja nüüd ehin ennast oma järeltulija sulgedega, ehk lihtsamalt öeldes - lastekonkursil OMA ASI osales meie perest 12 aastane Kai Triin kahe tööga.
Heegeldatud motiividest padi. Heegeldatud roos, millele on taha moodustatud lihtne vanaema ruut.

Ja käpikud. Märgin siinkohal siis ära, et need on tüdrukul esimesed kindad ja koolis hakatakse kindategemist õpetama alles järgmisel aastal.

Nüüd lähen kukleid küpsetama. Ilusat aastapäeva! vastlapäeva! madisepäeva!
Helen kirjutas@07:29 - Link - kommentaarid (4)

23 Veebruar 2009
BARGELLO
Ühel kaunil päeval, pärastlõunasel ajal, sain ma teate, et minu õmblusmasin on terveks remonditud ja ma võin ta kohe kätte saada. Mu jalad said tiivad ja taaskohtumine tõi lausa pisara silmanurka. Ja nüüd oli vaja midagi õmmelda, mida rohkem õmblemist ja tepinguid, seda parem. Rõõm taaskohtumise üle pani mind valima kõige rõõmsamad värvid, mida oma kangariiulist leidsin. Ja valmiski bargello tehnikas linik. Kuna õmblemisvajadus ei olnud veel rahuldatud, sai suur linik endale kaaslasteks ka neli väiksemat linikut.

Ja kuna olen oma muresid ja rõõmusid siin ennegi jaganud, kuid nüüd tahaksin seda rõõmu ka teistele anda. Linikute komplekt on saadaval käsitööoksjonil
Helen kirjutas@20:21 - Link - kommentaarid (10)

18 Veebruar 2009
PÄÄSUSABA vol.2
Kui ma oma esimest Pääsusaba kudusin, mõtlesin, et prooviks nuppude asemele kududa pärlid. Seekord ma seda ka tegin. Idee ei ole üldse esmakordne, olen näinud nii Ravelrys kui ka IT blogides pärlitega pääsusid. Kes esimesena seda niimoodi kudus, ei tea. Mina jätsin nupu täiesti ära ja heegeldasin nupu asemele pärli. Pärlite suurust ei oska öelda, kunagi ostsin "Pärliparadiisist", seal kotikese peal puudus kahjuks markeering. Heegelnõel oli nr:0,75.

Rätiku pikima külje pikkus on 152cm. Kudusin 8/1 maavillasest lõngast, mis on ise värvitud ja värvi nimetuseks oli - vaarikapunane. Pärlid on violetsed. Kudusin ringvarrastega nr:4 ja 3 viimast äärerida kudusin vardaga nr:5.

Hommikul sain ühe tüdruku kah pildi peale püütud, enne kui kooli läks. Veidi sasipäine küll alles, aga vähemalt oli nõus poseerima.

Kaunist päeva.
Helen kirjutas@07:19 - Link - kommentaarid (9)

15 Veebruar 2009
Vanasti nimetati seda ÕIENDiks
Quote:
Tundub, et "purgivahetuse" karp on sulle hea inspiratsiooniallikas olnud. Sama moodi nagu selle sinise iluduse autor oli minu esimese sllise karbi juhendajaks 2 aastat tagasi.

Olen vist tahtmatult kellegi kannale astunud ja haiget teinud. Eelmises postituses demonstreeritud viditud ehtekarbid on tõesti minu esimene viltimise töö. Jah, ma sain inspiratsiooni Kaylilt, kes "Purgivahetuses" mulle kauni vilditud ehtekarbi saatis. Ma EI käinud eraldi otsimas sinist villaloori, et teha mulle kingitud karbist koopiat. Mul lihtsalt oli kodus sinist ja roosat villaloori. Ostsin selle eelmise aasta suvel. Lillede tegemisest ei teadnud ma midagi, lihtsalt katsetasin, niisugused tulid nad välja. Roosa ehtekarbi tegin nii kuidas just pähe tuli, ei ole kamminud blogides ja uurinud teiste aastaid tagasi tehtud ehtekarpe. Kui liiga sarnane tundub, siis uskuge või mitte, aga SEE ON juhus. Minu blogis on paar postitust tagasi pilt pakist, mis ma sain, seal on ka kingiks saadud ehtekarp. Ma ei ole seda varjanud ja minu eesmärgiks ei ole olnud teistelt isetegijatelt imetlevate kommentaaride saamine. Litreid ja pärleid olen oma teiste tööde juures ka ennem kasutanud ja kasutan ka edaspidi. Ja kui ikkagi keegi leiab, et olen kellegi teise ideed oma huvides kasutanud, siis on vist meie riigis ka võimalik oma "leiutisi" patendeerida. Ja lõpuks - edaspidi saab selles blogis kommenteerida AINULT sisseloginud kasutaja.
Rahulikku õhtut teile kõigile.
Helen kirjutas@17:22 - Link - kommentaarid (13)

14 Veebruar 2009
Minu esimene viltimine
Täna hommikul nägi minu töölaud välja selline:

Eile õhtul siis tegin nii nagu Linca foorumis õpetas ja hommikul siis alustasin lõikamisega. Need lilled tegin nii, et mässisin ümber pallikeste villaloori ja heiet, sidusin ka suka sisse ja Pärast lõikasin lahti, väiksemad lilled on poolest pallist, suuremad tervest pallist. Pärast kaunistamist said valmis siis sellised ehtekarbid, ma arvan, et nad tulid veidi liiga paksud, nii et ehtekastid.
Sinisest villaloorist ja kollasest-oran˛ist villaheidest -

Seestpoolt. Sellele karbile jätsin kaane külge.

Roosast villaloorist ja roosast- lillakast villaheidest karp.

Roosal karbil lõikasin kaane täies ulatuses ära.

Üks pilt koos kah

Mina ise olen väga rahul, kuigi mõni pikema kogemusega viltija teeb kindlasti paremini. Minu karbikesed on liiga paksud ja veidi ebaühtlased. Eks see ole vast kogemuse asi. Aitäh! Lincale nii ilusa asja tegemise õpetuse eest!
Helen kirjutas@15:48 - Link - kommentaarid (26)

13 Veebruar 2009

Kallid sõbrad, sugulased, tuttavad ja veel tundamatud - Ilusat sõbrapäeva teile kõigile.
Sõbrapäevaks valmis siis heegeldatud vaibake. Materjaliks on igasugused valged ja punased lõngajäägid, heegelnõela number oli 6.

Umbes kui suur, saab aimu ehk selle pildi pealt.

Südame kaunistamiseks heegeldasin 7 lillekest ja 7 liblikat, kokku siis 14, mis on sõbrapäeva kuupäev. Lõng on ikka jääkide kotist, mäletan, et olin päris väike, kui ema seda värvis.


Helen kirjutas@08:09 - Link - kommentaarid (18)

08 Veebruar 2009
Helesinised sokid
Sokid tütre sõbrannale. Muster kannab nime Zephyr Soks ja muster on saadaval SIIN

Lõngaks Kartopu Basak, Vardad nr:2 ja sokkide suuruseks on 37-38.

Kaalulanguseks siis 65 grammi.
Helen kirjutas@14:30 - Link - kommentaarid (7)

06 Veebruar 2009
Kolm ühes
Tänasega seisuga on minul pakk käes ja minu pakk on samuti täna kätte saadud. Mina sain paki Kayl`ilt. Olen selle pakiga väga-väga rahul. Tänud Kayl.

Mina saatsin paki Raelile. Värviks oli Rael valinud kollase ja lisavärviks rohelise. Paki sisu sai selline-
PastakasKaantega kollane märkmepaber.
võtmehoidjamobiilikotike
Purk sai endale selga "kasuka" ehk kotikese, mida saab ka pärast eraldi kasutada.
Purk sai kaetud käsitöölakiga ja peale puistatud särapulbrit- kuldset ja rohelist.
siin on kõik koos, valmis saatmiseks.
Pilt kõigist asjadest.
Helen kirjutas@19:54 - Link - kommentaarid (5)785029 külalist