Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
29 September 2012


Kunagi, täpsemalt 11.11.11 värvisin ma lõnga, naturaalvalget jämedusega 6/2. Järgnev lugu puudutab must-valget lõnga.
Lihtsalt huvi pärast värvisin pool tokki mustaks. Kerasse kerides oli ta veel huvitavam. Kui ma liitusin TK Must ja Valge, sobis see lõng ideaalselt üheks sokipaariks. Kuduma hakates ei olnud enam nii huvitav, kas selle pärast või mõnel muul põhjusel minu must-valged sokid õigeks ajaks valmis ei jõudnudki.
Õnneks oli võimalus need sokid siiski lõpetada selle projekti raames.


Sokid suurusele 38-39, varras 2,5.


Lihtsalt sokid.
Helen kirjutas@09:36 - Link - kommentaarid (5)

24 September 2012


11.september kirjutas Susa:


1. kategooriasse registreerus 12 tekki ja laekus lõpuks 13 tekki! 


No vot, see kolmeteiskümnes, mis ei olnud eelregistreerunud, oligi minu tekk. Algselt ma ei planeerinud võtta osa lapitekikonkursi 1. kategooriast, kuid vihmane suvi, vähemalt meie kandis, andis mulle palju aega tegeleda õmblemise- lapitehnikaga. Parandus: peale Sutsukese kommentaari tuleb välja, et ma ei olnud ainuke, kes ei eelregistreerunud.


Nimi "Suguvõsa kokkutulek". Olgu see tekk pühendatud meie suurele ja kirevale suguvõsale.  Idee leidsin SIIT. Mulle meeldis selle teki  juures kaugelt vaatamise efekt. Lähedalt vaadates ei ole ta nii efektne. Mingi aeg mu mõttemeeled tegelesid mõttega, et kuidas täpselt tekk on kokku pandud. Lähtusin sellest fotost. Tekis on 100 plokki, Kasutatud on umbes 60 erinevat kanga riba, enamus neist võetud jäägikastist. Mõned ribad, eriti just tumedamad, on ka juurde lõigatud. Teki suuruseks 210*210 cm.Ääre kantisin
Tagapool sai selline sinine.


Tehnika siis Self-Mitered Log Cabin. (jätan selle eestikeelse nime parem targematele tõlkida). Tehnika looja, Anita Solomon, kirjutab ja õpetab, et plokid tuleks õmmelda aluspaberitehnikas, aga ma ei viitsinud selle paberiga jännata ja lootsin, et ehk saan sirgete ribade õmblemisega ka ilma aluspaberita hakkama. Kuna minu ribade jäägikastis leidus kõige enam 4 cm laiusega ribasid, siis nii jäigi. Nendes plokkides on kõigi minu eelnevalt õmmeldud tekkide kangatükke. Ühest tekist, see roheline kangas lepatriinudega, on tekis ainult 1 riba. Mõnda kangast sai 2, mõnda 3 ja mõnda 10-20 riba. .


 Tehnika iseenesest väga lihne. Mina õmblesin 9 4*24 cm laiusega riba üksteise külge alustades tumedamast ja lõpetades heleda kangaga. Ploki suuruseks 23*23 cm


Siis triikisin pooltele plokkidele diagonaaljoone.
asetasin kokku kaks plokki nii, et tumedam äär jäi mõlemal plokil erinevalt.
Õmblesin triigitud joone kõrvalt, mõlemalt poolt.
lõikasin lahti.
Triikisin. Ploki suuruseks 21,5*21,5 cm


Helen kirjutas@09:14 - Link - kommentaarid (23)

20 September 2012
Osalesin - *II - Lõngast lapitekid (kootud/heegeldatud) suuruses vähemalt 150x200


Teki heegeldamist alustasin tegelikult eelmisel suvel. Tahtsin seda tekki esitleda eelmise aasta lapitekikonkursil, kuid pidin tõdema, et ...ei jõudnud valmis. Kui see tõdemus eelmise aasta suve lõpul minuni jõudis, pakkisin valmisheegeldatud lapid ja lõngad kokku, ning tõstsin kõrgele kapi otsa. Kui sel aastal lapitekikonkurss taas välja kuulutati, võtsin koti kapi otsast alla ja jätkasin tööd. Selle aasta sisse jäi 18 lapi heegeldamine, teki kokkuheegeldamine ja tekiääre heegeldamine.  Esialgne teki kavand muutus tegemise käigus kaks korda. Materjaliks on 100% villane lõng, peamiselt oma lammaste villast Süvahavva villaveskis valminud 6/2 lõng. Valge lõng on valge lamba seljast ja hall on halli lamba seljast, muud värvid on ise värvitud lõngast. Tekiääre heegeldasin Aade üleminekuga sinisest lõngast. Heegelnõel oli 3,5.


Ja siis tabas mind üllatus. See üllatus on siin.


Ma tänan IT Administratsiooni selle otsuse eest, mis andis mulle II kategooria võidu ja võimaluse sõita Soome, käsitöömessile.


Tekis on 9*13 lappi ehk siis 117 heegeldatud lappi, ühe lapi suuruseks 17*17 cm. Koos äärega on teki suurus  157 x 226 cm. 
Pildil on punane värv väga ere, aga tegelikkuses on ta pisut rahulikum.


Keskel suur päike, alguses heegeldatud kinnissilmustega, hiljem sammastega.
Niisugune pika tegemisaja ja kiire võiduga ongi minu teki lugu. Natuke kahju on ka, et teised registreerunud ei saanud tekke valmis, aga ehk järgmiseks aastaks saavad.   


Helen kirjutas@11:38 - Link - kommentaarid (16)

10 September 2012
Õmblesin kaks kotikest. Mõlemad on puuvillasest riidest ja õmmeldud aiaia õpetuse järgi.
Tumepunasest kangast kott õpetuses etteantud mõõtudega. Riidetüki suurus oli 30*80 cm
Teksariidest koti tegin pisut laiema, riidetüki mõõdud  35*80 cm.
Helen kirjutas@10:23 - Link - kommentaarid (2)785031 külalist