Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

784867 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
30 September 2008
Täna räägime nõelapatjadest.
Peale pikka kolamist interneti-avarustes,jõudsin järeldusele, et nõelapadi on juba leiutatud ja mul ei tasu selle uuesti leiutamisega vaeva näha. Pärast kahte õhtut igasuguseid nõelapadjade pilte vaadates, otsustasin kasuks.Ma ei ole küll eriline tikkija, kuid paar-kolm pilti olen ristpistes tikkinud ja see andis mulle julguse ka nõelapadi tikkida. Otsides ristpistes nõelapatjade(cross stitch pincushion) ideid leidsin sellise asja, mida nimetatakse biscornu ja mida võib ka edukalt nõelapadjaks kasutada. Esimene biscornu on klassikaline kaks nelinurka kokku õmmeldud ja kuna selle tikandiks kasutasin Kihnu kindakirja, siis pakuksin selle biscornu välja projekti
Välja näeb ta siis selline

Loosi tahtel pidin mina tegema nõelapadja Juulikesele. Tema blogist juba lugesin, et talle meeldis ja olen selle üle rõõmus. See on siis 15 tikitud võrdkülgset nelinurka, mis siis vastavalt tuleb kokku õmmelda, käsitsi.Ja tunnistan ausalt, et selle nõelapadja tegemiseks kulus mul 6 õhtut vaikset nokkimist. Seda ei ole põrmugi vähe. Pilt ka

Helen kirjutas@14:58 - Link - kommentaarid (26)

27 September 2008

pojale emakeeleõpikule kaaned. Idee sain Koffikannult, kasutasin teksajääke.

Kuna tegemist 2 klassi lapsega, sai õmmeldud ka järjehoidja.
Täna on veid pidulikum päev, nimelt mõned päevad tagasi sai meie vanim laps, tütar 20 aastaseks. Täna siis veidi sugulasi külas ja veidi rohkem kokkamist.
Suitsulõhe leivatort
ja virsiku kohupiimatort
Aga nüüd juba külalised ootavad. Ilusat laupäeva!
Helen kirjutas@10:29 - Link - kommentaarid (9)

22 September 2008


täna hommikul lõpetasin siis selle aasta esimesed kirikindad.

Kootud Martna kindakirja järgi, maavillasest 8/2 lõngast, vardad nr:2. Kahjuks ei jätkunud punast lõnga pöialde jaoks ja kompromissina sai kootud soonikuosale sarnane pöial.Kahandus on ühe tahiga.
Muster pärit

Käes ka

Ja pahemalt poolt, lõng on korralikult põimitud.
Ei saa ütlemata jätta, et mulle meeldivad kirjatud esemed ja kindlasti tuleb neile veel lisa.
Helen kirjutas@09:12 - Link - kommentaarid (14)

20 September 2008
Tere laupäeva õhtust!


käesoojendajad. Sel nädalal olid mõned hommikud, kus külm käe otsa hakkas. Eriti poisile, kes rattaga kooli sõidab. Ruttu vardad kätte ja kuduma.

poisile

tüdrukule.
Peale selle liitusin veel Mystery Stole4 kudumisega. Puhtalt huvist. Ma ei ütleks, et seda kahetsen, sest paistab, et välja tuleb ilus asi, aga vahest lihtsalt mõtlen, et ....ei ole vaja ennast igale poole toppida. Aga, kui juba topitud, siis võiduka lõpuni.

Siin on valmis 2 osa, 3 osa on juba käes ja kui ma ei eksi, siis 2 tuleb veel. Seal vahel on pärlid. See on minu esimene kudumine, kus on sees pärlid ja ma ostsin ikka sama värvi pärlid, kui lõngki. Oleks pidanud just mingid erinevat värvi võtma. Aga inimene(mina) õpib kogu elu. Järgmine kord olen targem. Üles ka ei viitsi harutada ja tegelikult on päris kena.

natuke lähemalt.
Kõike kaunist!
Helen kirjutas@15:15 - Link - kommentaarid (3)

14 September 2008
Pirukale!
Tee pärmitainas ja osta poest viinerid. Edasi-
Keera viinerid taigna sisse
Pane 225 kraadisesse ahju. Küpseta. Head isu!
Helen kirjutas@15:38 - Link - kommentaarid (6)


Sokid. Muster on Palamuse kindakiri Aino Praakli raamatust"Kirikindad". Muster siis pärit aastast 1921. Originaalmuster on kootud roherlise-valgega. Kasutasin vardaid nr:2 ja soonikut alustasin 64s/16silma vardal, mustriosal kasvatasin igale vardale 2 silma juurde: 72s/18silma vardal. Sokid sobivad jalale suuruses 37-38.

Mulle endale meeldivad kirjatud sokid väga. Need ei ole küll nii elastsed, kui koemustrilised, kuid seevastu on nad soojemad. Tegemist ju kahekordselt kootud lõngaga. Ei ole mõtet karta, et varbad, soki jalgapanemisel, lõngaaasadesse kinni jäävad. Kudumisel tuleb lõnga põimida. Mina ei koo sokil kunagi üle 3 silma järjest, ilma, et põimiks lõnga. Sokk seestpoolt-
Kes tahab külmaks talveks sooje ja ilusaid sokke, soovitan kududa kirjatud sokid. Ja veel, sokk on ilusam, kui kasutate peenemaid vardaid ja sinna juurde ka vastavat lõnga. Need sokid on kootud Aami maavillasest 8/2, ehk kahekeeruga maavillasest lõngast.
Helen kirjutas@06:51 - Link - kommentaarid (24)

13 September 2008
Tere!
Käisime täna metsas uitamas. Leidsime midagi nii suvest, kui ka sügisest. Vaadake ise -


isegi maasikad!

mingi tundmatu seen.Helen kirjutas@17:53 - Link - kommentaarid (2)

07 September 2008

Meid kutsuti sünnipäevale.Ei olnud mingit organiseeritud suurt pidu, vaid oli lihtsalt ise torti tehtud ja selline pisike tordisöömine.
Aga kus on pühapäevasel päeval see koht, kus kohast see kingitus leida? Kuna tegemist oli neiuga, kes sai 3 aastaseks, võtsin kokku enda õmblemise tahtmise ja valmis Kilps. Alustasin 12.20 ja lõpetasin 15.05. Oli selline võidujooks ajaga. Aga ma jõudsin ja olen kohutavalt endaga rahul.

Ma ei tea, aga mulle meeldib Kilpsi juures eriti see sabajupike. See annab asjale, Kilpsile, õige väljanägemise.

Helen kirjutas@15:12 - Link - kommentaarid (16)


Tere!
Mina ise küll koolis ei käi, kuid kui lapsed kooli lähevad, jääb minul käsitöö jaoks aina vähem aega. Päev kulgeb kindla plaani järgi ja kell on armutu, ta muudkui liigub. Kui nüüd, üsna varsti, ma loodan, see suur kooliminemise tuhin ja tegemised paika loksub, siis ehk saan ka mina veidi omaette nokitseda. Praegu aga, mõeldes lähenevale sügisele, valmis müts , mitte veel kooliskäivale tütrele. Mütsi põhi tehtud "MÜTSIRAAMAT"u õpetuse järgi, kõrvaklapid lisatud vajaduse pärast ja nöörid keerutatud pastlapaela meetodil.

Helen kirjutas@06:05 - Link - kommentaarid (7)

02 September 2008
pääsusaba. See on minu esimene ja seda sakilist äärt ma mitte kuidagi ei saanud. Muidu oli hästi mõnus kudumine. Vardad on 3,5 ja lõngaks maavillane Aade lõng 8/1, ehk ühekeeruga maavillane. Modelliks 2,3 aastane tütar,sest suuremad on koolis.Helen kirjutas@05:59 - Link - kommentaarid (14)784867 külalist