Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
31 Oktoober 2010
Kaks pikka pajalappi.
Puuvillasest riidest, vahel vatiin. Kandilise kujuga pajalapil pikikangast kant, ümara otsaga pajalapil diagonaalkangast kant.

Sügisteemalise pajalapi "pildid" taaskasutuskangast. Sobivad tänase oktoobri viimase päevaga. Kingituseks ühele oktoobrikuu sünnipäevalapsele.Helen kirjutas@13:54 - Link - kommentaarid (5)

26 Oktoober 2010
LÕNGALUGU.
Olen rõõmus ja rahulolev
Täna sain kätte oma lõnga. Suvel suure kuumaga pestud vill sai augustis viidud Süvahavva villavabrikusse. Sel aastal pesin ja "päästsin" maha matmisest hea tuttava lammaste villa. Järgmisel aastal saab villa juba oma lammastelt. Kes mind tunnevad, siis ma ei hakka lambaid kasvatama keset Kilingi-Nõmme linna, vaid metsade vahel Viljandimaal.
Lõnga sai kokku 10 kg ja lisana siis ka heiet. Kui villa viimas käisime, siis perenaine näitas, kuidas seal lõngategemisel kuskil jookseb see heie - no ma ei oska seletada, aga hea meel on selle üle. Kuna karjas oli ainult üks hall lammas, siis sai lisatud hallile villale ka valget, aga tulemus on piisavalt hall, kannatab valgele mustrit sisse kududa küll. Kui tokkidena arvestada siis 27 valget ja 7 halli+heie.


Kui abikaasa lõngakottidega koju jõudis, haarasin kohe 2 valget ja 1 halli ja pesin ära. Huvitaval moel sõrmed tahaksid kohe kuduma asuda.

Mulle meeldib see teadmine, et ma tunnen neid lambaid, kelle villast peagi kuduma hakkan

Helen kirjutas@15:48 - Link - kommentaarid (16)

25 Oktoober 2010
Täna ehin ja hellitan ennast võõraste sulgedega, ehk näitan teile sügispakki, mille valmistas ja pani minu jaoks kokku Kurivalguke.
Midagi talvevarudest, mis maitseb hea. Selleks oli KÕRVITSAMOOS! Ise ei ole valmistanud, pole kunagi proovinudki. selle üle oli väga hea meel. Nüüdseks proovitud ja mekib hästi.


Hinge ja südamesoojendajaks sain teetassi, sõelaosa ja kaanega, puhasteva tee ja vilditud teetassi soojendaja-soojahoidja. Praegu, kui seda kirjutan, aurab tassike rahustavat teed minu kõrval laual ja mina ootan, kuniks ta pisut jahtub.

Paki maagilise osa moodustasid 7(maagiline number) puust varest(maagiline lind), peale on vist põletatud. Varestel on sees kaks auku, nagu nööbil ja neid saab kuhugi kinnitada, kui tuleb mõtetesse selline koht kuhu nad sobivad. Seda näeb hiljem.

Kogu pakk sai ka pildi peale püütud. Olen paki sisuga väga rahul. Tänud Kurivalguke.

Helen kirjutas@10:19 - Link - kommentaarid (5)

22 Oktoober 2010
Laste sokid.
Roosad sokid - talla üldpikkus 12 cm. Heleroosa ja valge lõng NOVITA Wool 100% villa, tumeroosa lõnga nime ei mäleta, aga oli ka 100% villane. Vardad 2,5, vardal oli 12 silma, kannalakas 20 rida ja kand kootud sama võttega, kui Spring Forward sokkidel. Soki muster pärineb DROPSI beebipapudelt
Sinised sokid - talla üldpikkus 14 cm, helesinine ja valge lõng NOVITA Wool 100% villa, tumedam sinine tundmatu lõng minu lõngakastist. Kannalakas 22 rida, kand sama, mis eelmistel sokkidel. Varras 2,5, vardal loodud 13 silma, sääramustri jaoks kasvatatud vardale 2 silma juurde = 15 silma vardal, peale musrit kahandatud 2 silma varda kohta, soonik ja ülejäänud sokk kootud 13 silma vardal. Muster pärineb Suurest Sokiraamatust

Helen kirjutas@07:29 - Link - kommentaarid (16)

20 Oktoober 2010
Osalesin Maagilise Sügise projektis. Fortuuna tahtel sai minult pakisaajaks Heily, kellele ka eelmisel sügisel paki tegin. Et mitte olla nagu kordussaade, kus kõik kordub, proovisin teha pakki asjad, mis oleks erinevad eelmise aasta pakist. Kogu paki sisu siis selline.
Projekti reeglid olid, et pakki peab saama kolm asja 1. talvevaru, mis maitseb hea. Valisin oma talvevarudest Heilyle saatmiseks seeneseljanka. Panin pakisaaja jaoks kirja ka retsepti ja valmistamise õpetuse. Selleks, et klaaspurk ilusasti tervelt saajani jõuaks, õmblesin padjast järgi jäänud riidetükkidest pika pajalapi, mida oli hea ümber purgi keerata.
2. midagi, mis soojendab pakisaaja hinge ja südant. See reegel meeldis mulle - heegeldasin mustast ja kuldsetest seemnehelmestest pärliussi ja pakendasin selle kuldsesse kotikesse. Ma usun, et selline kingitus annab südamele ja hingele sooja küll.3. midagi maagilist. Kohe projekti alguses teadsin, et kasutan Rena käest ostetud helendavat niiti. See niit ei helenda muidugi kogu pimeda öö ja vajab selleks, et helenduda, kõigepealt valgust. Arvan, et seal on midagi seotud fosforiga. Padja helenduse pildistamiseks ronisin koos padjaga seinakappi. Helendab see siis rohekalt, teine võte on must-valge.

Ja mis on ämblikuvõrk ilma ämblikuta? Ämblik sai endale helmestest silmad ja vormikuse nööbist.

Nüüd ootan kannatamatult oma sügispakki.
Helen kirjutas@08:11 - Link - kommentaarid (20)

18 Oktoober 2010
Sussid pojale ehk "meeste klassikaline"
Kui ma meie pere noorimale sussid valmis sain, hakkas vanuselt järgmine mulle peale ajama, et tal on ka KOHE susse vaja. Villa värviks valis noormees pruuni ja et veidi ilmekust juurde anda, sai proovitud halli heidega ruudustikku sussi peale moodustada. Ruudud läksid küll viltimise käigus veidi konditsioonist välja. Poiss küsis, et kas jäävadki selliseks, meeste klassikalisteks ruudulisteks. Kahjuks ma midagi targemat välja mõelda ei osanud. Kellel on häid mõtteid, millega või mismoodi ilustada meeste susse, palun lahkelt mõtteid jagama.
Sussid omaniku jalas.

Töö käigus märkasin, et oma värvi poolest sobivad sussid ka KÄSITÖÖ LÄBI AASTAAEGADE sügise osasse ja sellega saab jälle üks koostegemine minu jaoks lõpetatud.
Helen kirjutas@11:49 - Link - kommentaarid (7)

15 Oktoober 2010
HALL KOTT:
Kott polüestermaterjalist. Kaunistuseks bargello tehnikas välistasku.
Sisse sai üks selline tasku (tuli selline vallatu mõte loomapildiga tasku õmmelda) ja teine mobiilitasku+tasku, aga see oli tavalisest kangast.
Kinnitus lukuga.
Põhi hallist kangast.Kuna hall materjal oli õhuke, siis kasutasin koti toestamiseks õhukest mahulist vatiini.

Helen kirjutas@09:11 - Link - kommentaarid (14)

12 Oktoober 2010
SUSSID. - esimesed.
Laupäeval käisin koos teiste huvitatud isetegijatega Pärnus, Maarja Magdaleena Gildis, susside viltimist õppimas. Meie õpetajateks olid Laurstel ja Liisbet, ehk siis ema ja tütar, kes imelisi susse vildivad. Kaasa võtsin kõige ilmetuma värviga villa, mis ma oma villavarudest leidsin, sest mõtlesin - kui metsa läheb see sussitegu, siis pole vähemalt villast kahju. Õpetajate suunavate sõnade ja tähelepanelike pilkude all valmisid meil kõigil kohalolijail susside toorikud. Otsustasin oma esimese sussipaari valmistada noorimale tütrele, kelle jalanumber praegu on 26. Kodus läksid sussid kõigepealt kuivama, aga neiu ei andnud mulle asu ja nii ma siis võtsin kätte ja pidin need sussid valmis tegema, sest muidu oleks need niisama jalga pandud.
Eile õhtul panin siis alla nahast tallad ja vikerkaare värvides niidiga tegin sussi ääred ja ka varspistes tikandi. Täna hommikul algas mäng pärlite ja litritega. Neid sai susside peale ohtralt
Lähedalt näeb asi välja niisugune.
Ma mõtlesin, et kui panen kinnituseks paelad, siis saab mul endal rohkem tegemist olema ja otsustasin kummikinnituse kasuks. Et kumm villa sees tõmbamist kannataks, õmblesin selle risti läbi villa ja teispoole nööbi.
Teeine ots sai ka endale nööbi ja kinnitus siis selline - laps saab selle kiiresti kinni ja ilma igasuguse kõrvalise abita.
Jalas ka . Seal ülevalpool on ühe neiu väga rõõmus ja õnnelik nägu, aga seekord jäägu see ainult teie enda ette kujutada.Ah jaa - tald. Tald siis nahast ja külge õmblesin musta heegelniidiga. Ei olnudki midagi väga hullu - sõrmed jäid terveks - kasutasin nimelt sõrmkübarat. Sellised siis.
Ma arvan, et need sussid ei jää viimaseks.
Helen kirjutas@08:12 - Link - kommentaarid (16)

08 Oktoober 2010
SUSSIKOTT
Sussikott Eliisele. Ühelt poolt...

...ja teiselt poolt.

Kokkutõmmatav paelaga. Mõõdud 25x27 cm.

Helen kirjutas@08:02 - Link - kommentaarid (8)

06 Oktoober 2010
RUKKILILLETEKK vol.2
Teise rukkililleaplikatsioonidega teki õmblesin tellimisel ja kuna sel hetkel oli näidata siis veel pooleli olev RUKKILILLETEKK, siis sooviti samuti tekki rukkililledega. Kuna tegemist pulmakingiga väljaspoole Eestit, oli soov, et musta asemel oleks hall kangas. Pruut on pärit Eestist ja rukkililledel on sümboolne tähendus, nagu paljudele eestlastele.
Teki suuruseks 180x220 cm
Tagapool sai hallist kangast
Voodi peale asetatult.
Ääred said pikikangast kandi.
Lilleplokkidele asetasin alla õhukese mahulise vatiini ja teppisin vabakäel halli osa läbi. Nii jäid aplikatsioonimotiivid pisut kõrgemad, tekitades ruumilise efekti.

Helen kirjutas@12:36 - Link - kommentaarid (19)

04 Oktoober 2010
SOKID
Kunagi(ammu) sai ostetud lõng 7Veljesta Raita. Kuna meie peres neli tütart, siis ostsin kohe kaks tokki, et ikka kõigile saaks sokid jalga. Noorimale tegingi, aga suuremad teatasid, et neile see lõnga värv ei meeldi. Pastelsed laiad triibud, tunnistan, et natuke igav oli kududa küll. Ja siis see lõng seisis ja ootas villaste lõngade kastis koos tumepunase 7Veljeste lõngaga. aga nii nagu igal oinal oma Mihklipäev, nii saabus ka sellele lõngale päev, kui just tema valiti lõngakastist, sest oli tekkinud IDEE!
Nii saigi "igav" triibulõng endale kaaslaseks tumepunase lõnga ja valmisid sokid, mis ei tundunud enam kellelegi igavad.

Ja mis saab sokikudujal meele veel paremaks teha, kui valmis sokipaar, mille triibud jooksevad täpselt nii, nagu peab ja kaks sokki on täpselt ühesuurused - täpselt nii, nagu ette nähtud.
Sokid suurusele 39 - 40. Kannad kootud tugevdatult. Vardanumbriks 3.
Sügispäikese valgus ja vari.

Mustri-idee Suurest Sokiraamatust.


Helen kirjutas@11:53 - Link - kommentaarid (20)785031 külalist