Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

782497 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
31 Oktoober 2008

Selle projekti raames siis viimane töö. Suuremale (11-15 aastane) poisile. Idee oli küll algselt teistsugune, aga elades Eesti väikelinnas, jäävad mõned ideed paraku mõne pisividina puudumise tõttu lihtsalt ära. Läksin siis kergema vastupanu teed ja padja. Niinimetatud laigulisele militaarsele riidele aplitseerisin traktori pildi, teppisin mahulise vatiini peale ja saigi selline padi.

Tagumine osa sai selline-

Üks pilt ka veidi lähemalt-

Pakk on saadetud ja jõuab varsti
Helen kirjutas@15:27 - Link - kommentaarid (9)

30 Oktoober 2008

Kingitus suurema vanuseklassi (11-15 aastat) tüdrukule. Tegemist kahe kotiga. mida võib siis kasutada kosmeetika või muude isiklike asjade jaoks, mida selles vanuses tüdrukutel juba jätkub. Kasutasin jällegi lapitehnikat ja spikrina kasutasin raamatut "Kirglik lapitöö". Suurem kott mõõtudes 28x23 cm, väiksem kott 20x16 cm.

Sisse panin läbitepitud põhjad, mis on kinnitatud käsitsi.Helen kirjutas@17:59 - Link - kommentaarid (4)

27 Oktoober 2008

Sain valmis nooremale, alla aastane kuni 11-aastane laps, vanusegrupile mõeldud kingitused. Lapitehnikas pehmed pallid. Et saaks aimu pallide suurusest, panin pildistamise ajal nende kõrvale tikutopsi.

Idee ja õpetus pärit Marja Matiiseni raamatust "Lapitöö eesti kodus"
Helen kirjutas@18:01 - Link - kommentaarid (9)

25 Oktoober 2008

Kuna homme on kindel plaan minna Pärnu koos teiste isetegijatega lapitööd tudeerima, sai kiirkorras tehtud endale nimesilt. Selline särav ta sai, võib-olla natuke edev, aga noh...

poja vaatas kõrval, kuidas ma litreid nõelaga taga ajasin, küsis mis ma teen. Seletasin siis talle, et see mul nimesilt, nimi Sunray, mis inglise keelest tõlgituna tähendab päikesekiir. Mõne sekundi pärast, sain kuulda, et mul õudselt veab. Kui ma eestikeelse nime oleks võtnud, oleks mul palju pikem nimi tulnud litritega tikkida.
Helen kirjutas@17:36 - Link - kommentaarid (4)

24 Oktoober 2008

Olen oma poolikute tööde lõpetamise lainel. Kaltsuvaibakudumisega jäid teised tööd tagaplaanile, nüüd siis aeg nendega tegeleda.
Meie majas juhtub päris tihti, et minu käärid (mis riiet lõikavad) lihtsalt kaovad. Vahel ootab mõni töö niikaua, kuni koolilapsed koju jõuavad. See ei tähenda, et neil endil kääre ei oleks. On ikka, ainult minu omad lõikavad paremini. Raamatust "Kirglik lapitöö" sain idee teha kääridele kotike. Tegin kaks kotikest- ühe kääridele, teise ketaslõikurile.

Idee hargnes edasi- Lõikematt ja joonlaud on ka pidevalt kellelgi ees. Õmblesin ka nendele koti-

Nüüd on mul selline komplekt-

Kui kellelgi on see raamat, siis kavatsen veel õmmelda selle ümmarguse õmbluskoti, aga praegu ei võta ma midagi uut ette enne, kui poolikud tööd valmis. Ja nüüd on minu asjad kindla koha peal ja loodan, et seal ei jää nad kellegile ette.

Õmblesin linasest riidest, punane on puuvillase ja mingi kunstkiu segu. Vahele panin mahulise vatiini.
Helen kirjutas@17:33 - Link - kommentaarid (10)

23 Oktoober 2008

Eelmises postituses näidatud kaltsukeradest on saanud vaip, 183x80.

Nüüd tuleb väike, või suur vahe sellesse kaltsumajandusse ja tuleb poolikute tööde lõpetamise aeg. Proovin olla tubli.
Helen kirjutas@08:16 - Link - kommentaarid (9)

19 Oktoober 2008
Üritasin õmmelda ühe teki poisile.Sellise-

Eirates reegleid, kasutasin erinevaid materjale.See triibuline on mingi kunstmaterjal, väga libe ja hargnev, aga kuna ma sain selle tasuta ühe inimese käest, siis tahtsin kohe järgi proovida. Ülejäänud materjal on puuvillane riie. Õmblemise ajal tundus kõik OK, kuid kui pildistama hakkasin, ei ole üldmulje eriti sile. Ma arvan, et enam ma seda viga ei tee, et erinevad materjalid kokku panen. Lähemalt

Peale selle on saanud valmis veel kaks väikest vaibakest
vanadest T-särkidest
vanadest pusadest
Järmisel nädalal üritan veel ühe kaltsuvaiba valmis saada. Materjal ootab
Kaunist pühapäeva
Helen kirjutas@09:48 - Link - kommentaarid (3)

16 Oktoober 2008
Mul on väga hea meel, etGGRREETTEE minu saadetud paki kätte sai.

Pakk sisaldas 2,15 m salli, kaks tokki maavillast lõnga ja kaardikese. Lõnga koha pealt võin öelda,et villa pesin ise ja villavahetusest sain selle lõnga. Nii, et ehk sobib siiski 80/20% isetehtu alla.
Sall täispikkuses.

Salli otstesse kudusin sisse pärlid ja sall on üle heegeldatud efektlõngaga.

Kogu pakk nägi siis välja selline

Nüüd ootan siis pikkisilmi oma pakki.
Helen kirjutas@15:30 - Link - kommentaarid (5)

kaks lapitehnikas patja. Idee raamatust "Kirglik lapitöö"
Padja mõõtmed 34x34cm. Lapiline osa läbi tepitud ühe ilusa õmblusega, mille oma uue õmblusmasina menüüst leidsin. Padja tagaosa on tumesinine velvet. Lapilise osa materjal on sekundaarne, ehk teise ringi riie.

Padjad koos diivanil.

Padjad lähevad heategevuseks.
Helen kirjutas@10:30 - Link - kommentaarid (6)

07 Oktoober 2008

KÄTTE SAIN!
Mina sain nõelapadja Reesilt. Kolm suurt plussi:1. see on suur 2. see on vilditud 3. see on ilus. Kui pakikutse sain, läksin kohe järgi. Kaalu järgi arvasin, et Nõelapadjavahetuse! pakk. Kui sides pakki nägin käis mõte peast läbi, et äkki juba pakk Hea soov sügiseks! Kodus sain teada.Ja mõni aeg ei tulnud mul midagi peale:...aaahhh!.....ooohhh!.....eeehhh! Hea, et mul vererõhuga probleeme pole, muidu oleks raudselt midagi kuskil med.abi vajanud.
Aga mis ma siin emotsioonitan, vaadake ise.

Rees kirjutas, et seda võib ka teistpidi kasutada, siis nii:

Ja et te saaksite aimu selle suurusest, tegin pildi koos 2,6 aastase tütrega.

Suurus on mulle sellepärast oluline, et kui ma õmblen, näiteks lapitekki, ning tahan panna või võtta nööpnõela, siis tihtipeale ma lihtsalt ei leia oma nõelapatja üles. Olen kindel, et SEDA nõelapatja on kangaste alla väga raske ära kaotada.

Helen kirjutas@12:56 - Link - kommentaarid (16)

05 Oktoober 2008

valmis ühed kindad, tütrele. Erisooviks oli, et valged. Ja kuna maavillane lõng ei ole mite NII valge, võtsin kudumiseks 70% akrüüli- 30% villa lõnga, vardad nr:2

Ja labakud sellepärast, et neiul hakkavad sõrmed sõrmikutes külmetama, nii et mul polevat mõtet sõrmikuid kududa.
Palmiku mustrit kuskilt ei otsinud, lihtsalt hakkasin soonikust tulevate ridadega põimima palmikut. Väike vahe ainult selles, et keskmine palmik keerab pöidla poole, nii et see on kinnastel erinev.

Helen kirjutas@18:49 - Link - kommentaarid (16)

03 Oktoober 2008
TERE!
Käes on sügis, see veidike rõõmsam pool, kus võib veel päikesesoojust tunda ja jalad jäävad veel kuivaks, kui metsa all kolada. Proovisin minagi neid vahtralehti kokku panna, selline see siis sai

Pean märkima, et ma ei leidnud punaseid lehti, seal, kus mina kolasin, olid kõik vahtrad kollased. Ja kui lähedalt vaadata, siis need lehed ei olnud just kõige kaunima välimusega, pruunilaigulised.
Käsitöö juttu ka: LUBAGE ESITLEDA- minu esimene telgedel kootud kaltsuvaip. Tänud Tiiule, Riinale ja Helile, kes nõu ja jõuga abiks olid.

Mõõdud: 186x80 cm
Helen kirjutas@17:09 - Link - kommentaarid (4)782497 külalist