Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785025 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
16 November 2012

Valmis sai!


mõõdud 192* 229 cm-


Helen kirjutas@21:06 - Link - kommentaarid (13)

11 November 2012

Kädentaito, ehk kuidas ma Helsingis käsitöömessil käisin.


Isetegija SUUR LAPITEKIKONKURSS 2012 lõppes minul II kategoorias niimoodi, et kuna teiste töid ei laekunud, sain ihaldatud esikoha endale ja võimaluse sõita Helsingisse käsitöömessile. Nii ma sinna siis läksin, reedel sõitsime koos tütrega Helsingisse, kus peatusime tema koolikaaslase juures, kes töötab ja elab Helsingis. Messikülastus oli planeeritud laupäeva peale.


Messikeskus on SUUR ja 15€ piletiga saab läbi käia kõik sel ajal toimuvad messid. Sel hetkel oli neid messikeskuses seitse. Väga raske oli leida kindlaid piire ja kui ma 7- ndas hallis sammusin ja ikka veel kartulid ja muu soomemaine söök messiteemaks oli, tekkis hetkeks mõte - kas ma olen ikka õigel ajal õiges kohas, kuid kui ma astusin läbi kartulite keetmise auru, avanes minu ees selline pilt.


 Ma olin õigel ajal ja õiges kohas.
Asusin siis risti ja põiki seda käsitöömessi ala läbi käima. Lapitööd leidsin vähe, täpsemalt kahest kohast ja lapitöö kangaid müüdi kolmes kohas. Lapitöökangas maksis 9€ pool meetrit, ühes kohas pakuti messihinnaks 7,50€. Kuid vaatamata ahvatlusele ja mõteldes oma koduste kangavarude peale, ma loobusin ostust. Ühes müügiboksis oli näha ka lapitekk.
Üldiselt oli messil palju müüjaid, kes pakkusid käsitöö tegemise vahendeid. Kolmes kohas pakuti õmblusmasinaid, kus said proovida ja siis edasi mõelda. Novita nurk oli väga rahvarohke, lõnga hinnad madalad, eriti kui võrrelda meie lõngapoodide hinnaga. Seal oli ka ainus koht, kus oli näha müügil vardaid, ikka Novita omi, väikseim vardanumber, mille leidsin oli 2.5. Müügil olid ka Soome lambavillast lõnga. Tavaline, lambavärvi, oli vihtides ja juures hind 15€, kui raske see viht täpselt oli, ei tea. Taimedega värvitud lõng maksis 5€ 150 gr. Hetkel, kui ma mööda messi seiklesin, toimus ka loeng taimedega lõnga värvimisest.


Üks huvitavamaid kohti, kuhu rahvast jätkus, oli boks, kus kedrati lõnga, nii voki kui ka kedervarrega.
Palju oli kaardimeisterdamise õpitubasid ja ka igasuguse kaardimatrjalide müüjaid. 


Üldse ei näinud ma sellist peenikest käsitööd, nagu meil on näiteks Kihnu sõrmkindad, tikandid ja uskuge või mitte, ma ei leidnud kedagi, kes oleks müünud pajakindaid.


Kui ma messilt lahkuma hakkasin, leidsin veel toidumessi vahelt mõned käsitöö müüjad ja raamatumüüjad. Aga lõnga leidsin ka loomamessilt, lammaste kõrvalt.


Keda veel hinnad huvitavad, siis käsitsi kootud ühevärvilised meestesokid suuruses 42, maksid 15€


Selline see messil käimine oli.


Helen kirjutas@12:40 - Link - kommentaarid (7)

07 November 2012


Saatuse tahtel sai minu pakisaajaks maasikas6, kelle lemmikvärviks on helesinine.


Õmblesin talle helesinistest kangastest põlle, paelad on organzast, kaunistuseks helesinine pits ja helesinine sik-sak pael.
samadest materjalidest pajakindad.
Kui ma Viljandist leidsin helesinised muffinivormid, siis teadsin, et muffinid sinna pakki saavad. Muffinid said üle valatud helesinise glasuuriga, värvi sain M&M sinistest kommidest. Kaunistuseks RUF sinine kaunistussuhkur. Kuigi pildil paistab glasuur läbi ja ei tundu eriti helesinine, siis ta siiski oli.
Peale ahjust väljatulekut ei olnud mitte aru saada, et ka muffinivormid olid helesinised, aga nad olid.
Kuna pakivahetuses oli vaja, et pakk on 100% isetehtud, tähendas see seda, et ka kaart tuleb ise teha. Mina ei ole kaarditegeja inimene, aga õmblemisest ülejäänud pitsiga kaunistasin helesinise paberi ära, abiks endiselt ka õmblusmasin.
Veel läks pakki rootsi põiminguga kaunistatud köögirätik. Tehnika on värskelt omandatud Pärnus toimunud õpitoas, mida juhendas selle ala meister  Undukas.
Puuvillane lõng oli värviüleminekuga helesinine. Muster kujunes ise nendest mustritest, mida Undukas meile õpetustega kaasa andis. Pits äärde sai väike ja tagasihoidlik, aga oli sinna ilmselgelt vajalik lisand.
Ja kindlasti üks väga vajalik asi köögikäteräti juures -riputusaas.
Helen kirjutas@08:06 - Link - kommentaarid (17)785025 külalist