Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

782707 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
30 Mai 2011
Maikuu tööks on telgedel kootud padjakate. Materjal on taaskasutuses, ehk siis üles harutatud kampsunid. Loomulikult ei kulunud ühe padjakatte jaoks mitut kampsunit, vaid ainult osake nendest. Üks oli efektlõngast, sinisesäbruline puuvillane ja sinine akrüül. Padjakatte suurus 38*45 cm.
Tagaküljel lukk.

;
15.TÄHT.Helen kirjutas@15:54 - Link - kommentaarid (4)

23 Mai 2011
See vahetusprojekt on minu laste jaoks lõppenud.(minu jaoks mitte) Kõigil on pakid käes ja rõõmsad. Ka minu poolt on kõik pakid saadetud ja koodi järgi kontrollides ka väljastatud. Mul ei ole olnud enne sellist vahetusprojekti, kus ma oma mõtteid ja ideid nii palju, lausa kardinaalselt, olen muutnud. Lõpuks valmisid kahele neiule kaks patja. Et oma ebaoriginaalset ideed pisutki elavdada, õmblesin padjakatted atlassiidist. Loodan, et noortele neidudele meeldivad.
Pakk Evemari 15 a tütrele. Lemmikvärvideks - punane, must, helesinine. Padja sisse said must ja helesinine kangas. Kuna Lindaks tegeleb pärlitööga, siis teadsin kohe algusest, et panen pakki ka pärleid. Kuna ise eriti pärleid ei tunne, siis loodan, et nendest pärlitest Linda midagi ehk teha saab. Punaseid pärleid panin kaks pakki - ühed tumepunased, teised erksamad punased. 1 paki musti ja 1 paki siniseid. Ja pisut magusat ka.

Teine pakk läks Janne35 13 a tütrele. Tema lemmikvärvideks olid must+lilla+roosa. Lillaga tekkis raskusi ja padi sai must-roosa. Et pakki midagi lillat saada, lisasin lilla küünelaki, lilla sädeluspulbri ja lilla-valged kõrvarõngad. Need olid küll kõik poest ostetud. Lisaks ka karbike magusat.
Selle nädala plokk - Dresdeni ratas.

Helen kirjutas@14:39 - Link - kommentaarid (7)

22 Mai 2011
Selle nädala tegemised.
Selle osa tänasest postitusest võiks nimetada - mängud õmblusmasinaga. Muhu tikand ja tikand üldse mulle küll väga meeldib, aga tegijat ei saa minust arvatavasti kunagi. Mustale villasele kangale "tikkisin" õmblusmasinaga. Kaunistasin dekoratiivsete õmblustega ja sees on tükike õhukest vilti. Kuus nõelaraamatut valmisid Martade õnneloosi jaoks.

Kui juba hoog sees, siis valmisid ka kolm nõelapatja.
Pajalapid. Ühel peal lepatriinud ja ...
Lepaka muster SIIT
...kahel teisel maasikad.
Grupipilt.
Helen kirjutas@09:58 - Link - kommentaarid (10)

18 Mai 2011
Esimene minult saadetetud pakk läks Rentsuli 2 aastasele pojale. Mõtteid oli igasuguseid, üks mõte jäi poolikuks ja asendus teise mõttega, mis ka teostuseni jõudis. Aplitseeritud seinapilt. Selline lihtne, tuulelohe, kasutasin erinevaid värvi kangatükke ja võimalikult eredavärvilisi niite, mida oma niidikarpidest leidsin.
Järgmisena meisterdasin valmis pusled. Kuna poisile pidi meeldima Lotte multikas, siis valisin piltideks krõbinapakkide pildid. Minu arvates on need pakendid väga ilusate piltidega. Nii valmisidki kaks puslet Rentsuli pojale ja kaks koju oma noorimale lapsele. Tükkideks lõikasin ketaslõikuriga.

Selleks et pusled koos püsiks, õmblesin neile ümber kotikesed. Lapse lemmikvärviks oli kirjutatud roheline, sellest lähtusin kanga valikul.
Pusled sisse ja nööbiga kinni.
Kogu kingitus. Pakki läks veel Lotte šokolaad ja kaardike.
Helen kirjutas@11:26 - Link - kommentaarid (9)

09 Mai 2011
KAKS KOTTI.
Väiksem kott reguleeritava sangaga. Ühel pool kaks avatud taskut. Taskud kaunistatud ribatehnikas.
Teisel pool kaunistuseks ribatehnikas riba.
Suuremal kotil ühel pool üks avatud tasku....
...ja teisel pool lukuga suletav tasku.
Mõlemal kotil on kinnitus lukuga.
Sees on 1 lukuga ja 1 tavaline tasku.
Helen kirjutas@10:52 - Link - kommentaarid (1)

06 Mai 2011
Pisut heategevust
Heategevuslikku loteriisse valminud pajalapid. Materjal on puuvillane, vahel vatiin ja tagapool linane. Kanditud pikikandiga. 12 tk, ehk 6 paari.


Näitan teile, kuidas mina ääri kandin. Mulle meeldib selline kantimine rohkem, kui diagonaalkandiga. Kant on lõigatud piki kangast, ehk siis paralleelselt ultusäärega. Kandi laius 4,5 cm.
Helen kirjutas@15:20 - Link - kommentaarid (8)

04 Mai 2011
Kott.
Seekord õmblesin koti peale Dresdeni ratta.
Eestpoolt....
...tagantpoolt. Poolik Dresdeni ratas ehib kaht avatud välitaskut. Üleval klapi all on peidus lukuga suletav tasku.
Külgesid kaunistavad ribadest õmmeldud ribad.Helen kirjutas@08:18 - Link - kommentaarid (9)782707 külalist