Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785019 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
25 Juuli 2011
Heegeldatud lillepadi.
Juuli - heegeldamine.
Meie kodu muudab tänasest hubasemaks üks heegeldatud padi. Idee leidsin Attic24 blogist.
Mulle meeldis see padi kohe nii palju, et võtsin kätte ja tegin järgi. SIIN on ka õpetus, kuidas patja heegeldada. Leidsin veel puuvillasest niidist heegeldatud laualiniku ja algne õpetus on üldse pajalappide oma.
Minule meeldis nendest kõige rohkem padjaidee ja nii valmiski akrüül- ja akrüülisegustest lõngadest, 47 cm diameetriga ümmargune padi. Heegelnõel nr:3,5.
Pealtpoolt...
...tagapool - ühekordsetest sammastest.Külje pealt vaadates.


Roosad toonid valisin tütre rõõmuks.
Meie pere uustulnuk. Pisike koerapreili, nimeks Meeri.

Helen kirjutas@07:31 - Link - kommentaarid (19)

15 Juuli 2011
LEPATRIINUD.Lepatriinud on sellised armsad putukad, keda kohates naeratus näole tuleb. Suviti naeratavad inimesed üldse rohkem. Lepatriinut julgeb ka väike laps käe peale sibama võtta, et talle siis laulda -
Lepatriinu, lenda ära, pesa põleb, pojad sees.
Ära enam ringi rända, kui on kodu leekides.
Lepatriinu, lenda ära, pesa põleb, pojad sees.
Teinekord, kui rohkem aega, loeme täppe tiibadel
Mina olen sel aastal kohanud päris mitut lepatriinut, ühe sain ka pildile püütud.

Lepatriinudega kangast nägin Pärnus Decoras, sealne kangapood on vist NIIT ja NÖÖP või midagi sinnakanti.... Kangas trükitud Inglismaal ja hind päris korralik. Aga ei suutnud ostmata jätta.
Selleks, et lepatriinukangast võimalikult otstarbekalt kasutada, leidis see endale koha suvises lapitekis. Peale lepatriinude on tekis kolm rohelist, kollane ja punane kangas. Mõte siis selline: roheline - suvel on meie ümber palju rohelist. Kollane - päikesekillud. Punane - küpsete marjade värv. Teki suurus 135*175 cm.
Teki tagapooleks sai läbitepitud kangas.
Ja veel üks jutt. Olen mõnedes, vist USA, käsitööblogides näinud, et tekid on kinnitatud selliste riidepuude külge ja siis saab hästi pildistada. Käisin ükspäev Bauhofis möllamas ja leidsin sealt sellised riidepuud. € 1.40 tk. Ostsin endale kolm puud ja täna siis katsetasin. Lõpuks päästis ikkagi pesunöör...
Kuna ma pimedani ei mallanud oodata ja lootsin, et ehk ikka tuleb mingisugune talutav pilt, riputasin esiotsa teki akna ette. Pilt tuli päris huvitav. Kõik õmblusvarud kumavad mõnusalt läbi, nagu vitraa˛
Helen kirjutas@13:37 - Link - kommentaarid (10)

05 Juuli 2011
Selle nädala plokk - 20. TRIIBULISED RUUDUD.

Koosõmblemise jooksul valminud plokid. Mis järjekorras nad tekki asetuvad, praegu veel ei tea.
Plokid, mis tekki ei lähe - Lapik tüdruk, millest sai seinapilt.
Ja lill ruudus, millest sai padi.

Tegemata jäi roos ruudus.
Helen kirjutas@09:00 - Link - kommentaarid (8)

04 Juuli 2011
Käekott

Käekoti pealmine osa valminud samadest materjalidest, mis see padigi ja selle projekti raames. Tegemist siis telgedel kootud tükikesega, mis kohe algselt oli kavandatud koti tegemise tarbeks.
Alguses punusin koti sangadeks 8- kordsest lõngast näpunööri, aga see jäi liiga veniv ja sellepärast lisasin sellele alla tugevamast kangast õmmeldud sangad. Lisan ka õpetuse, kuidas kott valmis. Pildid on klikitavad ja avanevad suuremalt. Kui midagi segast on, siis võib küsida.
Helen kirjutas@17:37 - Link - kommentaarid (2)

02 Juuli 2011
Hansasokk vol.2. Eesmärk on üllas, aga aega ööpäevas endiselt 24 tundi. Ma küll alustasin sokipaari kudumist juba juuni alguses, aga varrastel see üks sokk on ja jääbki vist... mõneks ajaks. Aga mul oli kodus sellised kootud tükke, mingisugused jäägid. Koostis täpselt teadmata, aga lõhna järgi arvan, et villast on selle lõnga koostises kindlasti. Küsisin Hõbevalgelt sokilõiget ja ta juhatas mind nendeni oma blogis. Aitäh talle!
Lõikasin sokidetailid nii pikad, kui minul olemasolevad tükid lubasid. Sokid jäid lühikeseks, õmblesin äärde ka sooniku, see oli akrüülist ja valmisidki 3 paari sokke.
Pidin ikka jalga ka ajama, tütrele, et kas ja kuidas jalga sobib, sobisid küll.
Ja kuna tegu Isetegija ettevõtmisega, õmblesin iga sokipaarile ka IT tootesildi.
Sellise kahemeetrise lumekuhila all oli talvel minu roosipõõsas. Minu suureks rõõmuks selgus kevadel, et kõik on korras ja nüüd on ta kaunim, kui kunagi enne. Tugevad varred, kaunid puhtad lehed ja palju õisi - õitsevaid ja puhkevaid.Helen kirjutas@14:21 - Link - kommentaarid (7)785019 külalist