Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
29 Juuli 2008
Tere jälle!
Minu tänase päeva isetegemine - lambavilla pesemine. Üks kott on juba pestud ja üks kott veel ootab.
Kas blogi külastajate seas on ka keegi, kes läheb 2.augustil Kurgjale lamba ja kitsekasvatajate 13. suvepäevale Mina lähen. Andke teada, kes läheb.
Helen kirjutas@12:54 - Link - kommentaarid (5)

28 Juuli 2008

KAKSTEIST RAHVUSLIKKU KUUD.
Seekord siis sokid Vaivara kindakirjas. Originaalvärvid pruun ja hall, mina eelistasin midagi rõõmsamat. Muster "Nõukogude Naise" mustrilehelt juuni 1988. Sokid suurusele 42-43. Kudusin oma abikaasale. Vardad nr:3 ja lõng on segulõng, mille nime ei mäleta. Mingi osa oli seal villast ja mingi osa akrüüli (vist)
Helen kirjutas@08:20 - Link - kommentaarid (13)

27 Juuli 2008
Kaunist suveõhtut!
ei ole just millegi eriti suure asjaga hakkama saanud, kuid edevus on selline asi, et enne ei jäta rahu, kui on ära eputatud.
Sellel nädalavahetusel toimus Haapsalu lähedal Tuksis, Eesti Lasterikaste Perede Liidu suvelaager. Kahjuks mina ise seal ei osalenud, kuid laagrikutses oli üleskutse, et iga maakond peab tegema ühe lapi lapitekile, mis seal siis kuskil kokku õmmeldakse. Lapi suuruseks 35x35 cm. Mul oli siis see au see Pärnumaa lapp valmis õmmelda. (kui aus olla, siis mul masin viimasel ajal eriti õmmelda ei armasta ja enamuse tööd tegin käega masinat vändates ja hambad ristis) Tulemusega ma ideaalis rahul ei ole, ääred veits kroogivad, aga paremat seekord ei saanud. siin kõik osalenud maakondade lapid. see siis see lapp, millega ma siin eputan. Millal ja kus see tekk valmis saab, ei tea. Kui teada saan, näitan teile ka.
Helen kirjutas@19:13 - Link - kommentaarid (3)

23 Juuli 2008
Veel üks top, seekord heegeldatud ja helesinine. Heegeldatud koos teiste isetegijatega. Kuna heegeldasin endale, lisasin väikesed varukad. Lihtsalt mulle endale meeldib nii rohkem. Heegeldasin heegelnõelaga nr:3,5 ja materjaliks oli Säästukera, mida kulus pisut üle toki ja YarnArti heegelniit, mida kulus peaaegu 3 kera Täna igatahes on ilus suvine ilm, loodan, et järgijäänud suvepäevad ikka suvised tulevad. Mul ju vaja kaks suvist toppi sisse kanda. kaunist suve jätku!
Helen kirjutas@14:39 - Link - kommentaarid (17)

22 Juuli 2008
Tere!
Sai siis lõpuks valmis kootud koduperenaise top. Suure, rinnaka inimesena, otsustasin suuruse L kasuks. Lõng Novita Tennesse, vardad 3,5. Olen suhteliselt lõdva käega kuduja ja kui top valmis sai, kukkus see mul lihtsalt õlgade pealt maha. Heegeldasin siis kaks rida kumminiidiga, mille peale jäi ilusasti hoidma, aga õlapaelad jäid tegemata. Ja vist ei tee ka.(ja ma ei ole ainuke, kellel õlapaelu ei ole kootud.) Proovisin teha endast pilti. Peegli ees ei saa kasutada välku, seepärast ka pilt veidi tuhm. Aga olen rahul, et valmis sai
Helen kirjutas@07:01 - Link - kommentaarid (7)

11 Juuli 2008
Tere!
Homme läheb sõit Põltsamaale, sünnipäevale. Õmblesin selleks puhuks ühe kilpkonna. Ega midagi muud oleks osanud tehagi. Jääb üle loota, et sünnipäevalapsele see meeldib. ( tegemist on lapsega.) Noh, eks selle tegemisega oli ikka veidi jama ka. Kuna mul täitematerjali oli kodus vähevõitu ja kusagile kaugemale ka sõita selle pärast ei plaaninud (loe: ei olnud võimalust), ostsin kohalikust poest suure padja, 40 EEKi maksis. Ja kangas, millest kilps on õmmeldud, ohh... Ega meil kangakauplust siin väikelinnas(Eesti depressiivne väikelinn) ju ka ei ole. Sai siis oma varudest vaadatud: ruudulisest oli plaan teha laualina ja helerohelisest pidi saama tekikoti üks pool. Nüüd aga läks nii, et nendest said kokku hoopis kilpkonn. No rohelist jäi ikka järgi ka. Siin ta lebotab minu töölaua peal.
Helen kirjutas@18:32 - Link - kommentaarid (8)

09 Juuli 2008
012001 visits väga ilus number. Atäh kõigile, kes külastavad minu blogi ja veel suuremad tänud neile, kes võtavad vaevaks ka mõne innustava "kommi" kirja panna. TÄNAN!
Helen kirjutas@20:12 - Link - kommentaarid

tervitus!
Mul on ikka veel pooleli Lilly lehesall Kahjuks sai lõng otsa, kui teha oli veel ainult äärepitsi osa. Kuid muster oli nii-öelda käe sisse kulunud ja kui ostsin helerohelist lõnga oli ainuvõimalik muster lehemuster.
Ääred on heegeldatud, sest narmaid pidasin lapsele tülikaks. Roosad lilled on samuti heegeldatud ja kinnitatud ainult lille südamikust, eks hiljem ole näha, kuidas nad hoidma jäävad. Roheline lõng on 100% akrüüli Opal Kristal ja roosa lõng YarnArt, samuti 100% akrüüli. Kudumivardad olid nr:3,5 ja heegelnõel nr:3. Pontšo on mõnusalt suvine, kerge ja õhuline. Mulle meeldib ja olen oma tööga rahul.
Helen kirjutas@14:32 - Link - kommentaarid (23)785031 külalist