Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
27 Jaanuar 2009
SIILIKESED
Siilidega kindad. Lõngadeks: valge on 7veljesta ja punane - Red Heart (LAS VEGAS) vist. Vardad nr:3. vastne kindaomanik keeldub neid käest võtmast ja eks piltigi oli raske tema käest välja lunida. Kinnaste kudumiseks kulus umbes 4,5 tundi. Varrastel oli 36 silma, 9 silma vardal.


Idee on pärit Äiti neuloo blogist
Helen kirjutas@10:09 - Link - kommentaarid (24)

26 Jaanuar 2009
MEESTE SOKID
Kootud suurusele 45, 7veljesta lõngast, varras nr:3. Valmis sain täna õhtul, praegu kuivavad. Homme tullakse järgi, ehk ei jõuagi siis pilti teha, seepärast tegin märgadest sokkidest.
Muster lähemalt


Helen kirjutas@19:57 - Link - kommentaarid (2)

Kollane keerusall
Vahest on vaja teha midagi sellist, mille tegemise ajal saab mõelda omi mõtteid ja käed lihtsalt teevad oma tööd. Sellise "ajuvaba" tööna valmiski keerusall. Ei ole midagi keerulist selle heegeldamisel ja võib olla ei oleks see sall saanud ka blogisse, kui ta nii mõnusalt palju ei kaaluks.

Kollane lõng on fonty OMBELLE (70% Kid mohair, 25% wool ja 5% polüamiidi), roheline ANGORA RAM (60% akrüüli, 40% mohääri). Heegelnõelaks oli nr:6. Sall on kahekordne, ehk siis topelt-keerusall ja lühima külje pikkus 125 cm.


Helen kirjutas@11:33 - Link - kommentaarid (2)

21 Jaanuar 2009
Decoupage ehk salvrätitehnika ja pisut pärleid.
Pühapäeval, kokkusaamisel teiste isetegijatega Pärnus, sai siis proovitud salvrätitehnikat. Minu eesmärgiks oli salvrätitehnika proovimine erinevate materjalide peal. Proovisin siis kolme erinevat varianti.
1. Alusmaterjaliks kasutasin korgist valmistatud kuumaaluseid, mis on ostetud Novaluksist, 19,90EEK. Kodus värvisin akrüülvärvidega üle lilled, hiire hambad ja rõivaste heledad osad. Piirjooned joonistasin üle veekindla markeriga.

2. Alusmaterjaliks on savist lillepotialused, mis on värvitud akrüülvärviga ja tupsutatud švammiga teist värvi akrüülvärviga. Lisatud on ka sära, mis kahjuks pildi peal eriti välja ei paista.
Diameeter 6cm
Diameeter 9cm.
3. Küünal. Olen siin paljudes blogides näinud teiste kaunistatud küünlaid, tegin ka.

SUUR AITÄH! LEA1, lõikamisabi eest.
****************************************************************
Kaks eelpainutatud traadile tehtud käevõru.

Helen kirjutas@20:30 - Link - kommentaarid (11)

14 Jaanuar 2009
PÄRLITEST ROOS
Kui me detsembris Pärnus koos istusime ja pärlitest jõulutähte tegime, olin mina vist ainus, kes oma jõulutähte valmis ei saanud. Nüüdseks on ta juba mõned päevad valmis olnud ja sai endale ka kaaslase - pärlitest roosi. Traat ja pärlid on need, mis jäid üle jõulutähe tegemisest ja lisan veel, et see on minu esimene pärlitest roos. Kuna mul ei olnud kuskil võtta sellist pisikest lillepotti, siis heegeldasin selle takunöörist ja sellist massi mul ka ei olnud, mis lea1 meile andis, niisiis sai roos polümeersavi sisse.

Ja siin ka see hilinenud jõulutäheke

Helen kirjutas@14:30 - Link - kommentaarid (4)

11 Jaanuar 2009
TK LAPITEKK AASTA EMALE

Minu kaks lumivalget lappi. Kudusin ringselt, alustasin keskelt 2 silma vardal ja lõpetasin 38 silma vardal. Kuna olen väga lõdva käega, kudusin vardaga 2,5.


Helen kirjutas@09:23 - Link - kommentaarid (12)

09 Jaanuar 2009

EstherSocks Need meeldisid mulle liiga palju ja ma ei suutnud neid kudumata jätta. Kand ja tald on tehtud omamoodi, tugevdatult. Üle rea tegin siis rea, kus 1s pp, 1s kudumata, 1s pp, 1s kudumata jne. Lõnga nime ei oska öelda, aga on mingi villa-akrüüli segalõng, vardad 2,5. Kootud jalale nr:37.

Jalas ka-

Võrratu muster


**************************************************************

Kui on ka sel aastal isetegijaid, kes sooviksid oma lastele või lastelastele rõõmu teha, siis TKV Rõõmsad lapsed poolt saab hääletada SIIN
Helen kirjutas@13:24 - Link - kommentaarid (13)

05 Jaanuar 2009
VÄIKESED KLAPIGA KINDAD
Meie pere pesamunal, kahe ja poole aastasel Mial on sellised imelikud käed, et kindad ei püsi kohe kuidagi nende otsas. Maailm on nii huvitav, kõike on vaja puudutada ja läbi kinda ju ei tunne, kui külm see lumi just täna on.Emme on kudunud kindad ja ühe paari isegi ostnud, aga Mia käib ikka paljaste kätega. Linna peal kõik tädid küsivad, et kus lapse kindad... Emmel endal ju soojad kindad käes. Aga Mia emme otsustas, et ei anna alla ja kudus Miale klapiga kindad. Nüüd on Mial kindad käes ja kui vaja, saab lund sõrmedega katsuda, ilma et kinda käest ära peaks võtma.

Kindad on kootud varrastega nr:1,75, lõngaks akrüüli-mohääri segu, mille nime kahjuks ei mäleta. Klapi äär on üle heegeldatud oranži lõngaga.

Helen kirjutas@12:52 - Link - kommentaarid (13)

02 Jaanuar 2009
HEAD UUT AASTAT!
IT algas väga kihvt projekt-
Aga selleks, et alustada uute asjadega, tuleb varem valminud asjad lõplikult viimistleda. Siin on siis minu aastalõpu tööd. Püüdsin, huvi pärast, vanutada. Mul oli kodus heiet, mis oli üleminekuvärviline, kollasest-punaseni. Lisaks heidele võtsin 8/1 maavillase oranži lõnga. Mütsi kudusin varrastega nr:5, vanutasin kaks korda, sest mütsisaaja alles 2,6 aastat vana. Ääre heegeldasin üle ja kaunistuseks heegeldasin lille ja õmblesin mõned litrid. Müts sai endale ka paelad, et ikka paremini peas püsiks.

Samast materjalist valmisid ka kindad. Kuid kudumiseks kasutasin vardaid nr:4. Vaatamata väiksematele varrastele on kindad veidi suured, kuigi vanutasin neid lausa kolm korda. Noh jäävad siis järgmiseks aastaks.

See oli minu esimene taoline ettevõtmine ja kui arvestada, et ma võtsin need tööd ette ilma proovilappi tegemata, siis võin täitsa rahule jääda.
Peale selle kudusin veel ühed kindad Saarde kindakirjaga. Seekord veidi jämedamast lõngast ja vardad nr:3. Must, punane ja roheline on 7veljesta lõng ja beež lõng lihtsalt sobis nendega kokku. Kahandus on tehtud ühe tahiga ja pöial on väga tavaline, tunnistan, et puhtalt laiskusest ei viitsinud pöialt mustrisse kududa.

Helen kirjutas@16:49 - Link - kommentaarid (8)785031 külalist