Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785029 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
24 Detsember 2012
Jõulud.
Kalmistul käidud, küünal lähedase haual süüdatud. Kirikus PÜHA ÖÖd lauldud, kui orel kõvasti mängib, saab ka minusugune seda kaunist laulu laulda. Kodus söödud jõulupraadi, kingitused jagatud, külalised vastu võetud ja ära saadetud.
Olen oma soovidega pisut hilinenud, aga ehk siiski parem, kui mitte midagi..... väike jõulutervitus teile, mu armas virtuaalne perekond.


Helen kirjutas@21:53 - Link - kommentaarid (10)

22 Detsember 2012
Kiirsokid

Esmaspäeval helises telefon, ja minu väga hea tuttav palus abi - kudumisabi. Tema plaaninud jõuluvana kotti lastelastele sokid kududa, aga tuleb välja, et ei jõua kuidagi kahe paariga valmis, kas ma kooksin väiksemad sokid, suurus 24, tüdrukule. Olin nõus, sest inimene väga hea tuttav ja sokid ei olnud ju ka nii väga suured. Teisipäeval helises jälle telefon, sama inimene ja mure - nendele sokkidele, mida ta kudus, oli sisse lipsanud mingi viga ja ei tea, ehk ma saaksin need teised sokid ka kududa...? Pühapäeva lõunani aega oli ja olin jällegi nõus. Kolmapäeval helises jälle telefon ja sama inimene teatas, et lapsed ja lapselapsed tulevad külla hoopiski laupäeval,  mitte pühapäeval. Teoreetiliselt ju jõuaks, kui ei oleks vahel seda jõulusehkendamist ja jõulupidusid. Sai siis kaks poolööd kootud, või nagu üks mu tuttav kunagi märkis, ....aaa, sa oled koomas.... lugege kuidas soovite


Valmis said - sokid poisile: suurus 31. Materjal: villane lõng, varras 2,25, muster raamatust Eesti kindakirjad
Sokid tüdrukule, suurus 24, varras 2,25, materjal villane. Muster samast raamatust. Nendega ma eriti rahul ei ole, sest roosa lõng kumab valgest läbi. Proovisin ka peenema vardaga, aga see jäi jällegi liiga puine ja kange, selline sokk mulle ka ei meeldinud. Aga aeg on otsas ja muuta ei saa enam midagi. 
Ma ei ole mitu aastat endale ühtegi uue aasta lubadust lubanud, aga hetkel on mul tunne, et peaksin õppima EI ütlema.Helen kirjutas@12:40 - Link - kommentaarid (6)

17 Detsember 2012


Selle jõulukingivahetamise koostegemises võttis minu enda käsi loosikausist valja paberitüki, mille peale oli kirjutatud <terjeke
Olin juba enne loosimist mõelnud, et teen pakki volditud kuusekaunistused. Nüüd, kui värv oli teada, hakkasin neid tegema. Mul oli kodus kolme suurust penoplastkuule, tegin siis igast suurusest ühe. Kõige suurem tundus, et kuidagi tühi, oma kangakastides sobrades leidsin ühe jõuluteemalise ja mis peamine, rohelise liniku. Seal peal olevad kaks ingit küll mõlemad pallile ei mahtunud, aga üks sobis ideaalselt. Mõtlesin siis, et kui jõulud läbi, kuhu ta need pallid siis panna saaks, et järgmiste jõuludeni nad ilusasti hoitud oleks. Ja valmiski roheline kotike, pealt paelaga kokku tõmmatav.
Pallide ümber panin sellise litritega paela, ostetud Abakhanist.


Kel huvi samasugust volditud palli teha, siis mina õppisin selle järgi.
Kui see jõulupool sai ammendatud, siis mõtlesin tükk aega , mida juurde teha. Kuna mulle see voltimine oli väga meeldima hakanud, siis tahtsin midagi samas stiilis.  Vahepeal tegin ühe kotigi volditud tähega. Koti tähe voltisin NII, aga otsustasin proovida samamoodi, kui pallidel voltimine, ainult siis mitte nõelte vaid ikka õmblusmasina abil. Välja tuli! ja mulle meeldib isegi nii rohkem. See täht läks kaunistama õmmeldud kaasi, kus vahel plokk ja pastakas (roheline). Kuigi me elame tehnikaajastul, on igal loomeinimesel ( ja iga isetegija on loomeinimene) vahel vaja kiiresti paberit ja pliiatsit, et oma plaan või idee ruttu-ruttu kirja panna. 
Avatult. Plokki saab vahetada. Sisse tegin veel ühe kaldtasku ja pesa pliiatsile.
Kaart sai selline lihtne, roheline-hõbedane. Maiuseks läksid piparkoogid rohelise glasuuriga. piparkoogi küpsetas Marmiton ja glasuuri tegi Hagar, mina viisin nad kokku. Pakile kirjutasin ekslikult marminton. Minu viga, ainuke vabandus...kiire oli.Selline kogu pakk. nagu foorumist lugeda võis, jäi pakisaaja rahule. Siis olen ju mina ka rõõmus.
Helen kirjutas@18:31 - Link - kommentaarid (3)

15 Detsember 2012

Jõulukuu nokitsemised.


*  IT advendikalendri 15 luuk -  pudelihelbed.


Mul ei olnud kodus akrüülvärve, kasutusse läksid kuldne ja hõbedane akrüül glitter liner. 
Ma ei oska erilisi kaarte teha, aga jõuluajal läheb neid siiski vaja. Niisiis šabloon peale, aerosoolnärviga üle ja glitterliimidega kaunistatud. Kolm kaarti hõbedase spreiga....
...ja kolm kaarti kuldse spreiga. Šabloon oli sama.
Kaunistasin veel lõkse. Kuldsed said punase glitteriga kaunistatud ja hõbedased lõksud sinise glitterliimiga.
Kui juba pihustamiseks läks, värvisin ära ka läbipõlenud elektripirnide karbid. Lõikasin ristküliku kujukise akna, selliselt on hea kaunistust kinkida.
Läbipõlenud elektripirne värvisin veel juurde, kuldsed said punase glitterliimiga kaunistatud ja punase karra otsa.
Hõbedased pirnid kaunistasin sinise glitterliimiga ja otsa liimisin hõbedase karra.
Ja viimasena, oh - pikk postitus, pudeliharjadest kuusekesed. Pudelihari pisut pügatud, kuldse akrüülspreiga üle piserdatud ja potti pistetud. Lillepotid kaunistasin taas karraga ja "kuusejala" ümber panin mahulist vatiini. Pudeliharjade originaalvärvid olid 2 rohelist ja 1 punane.
Tänaseks kõik.


Helen kirjutas@16:50 - Link - kommentaarid (7)

10 Detsember 2012

Õlakott.


Kott reguleeritava sangaga. Ees volditud täht, millest sai kotile tasku. Taha sai üks suur lukuga tasku.
Volditud täht.
Helen kirjutas@12:56 - Link - kommentaarid (6)

06 Detsember 2012

Kuusekaunistused.


Kui nüüd aus olla, siis tegelikult on kõiges süüdi Susa, kes mulle 24.septembril saatis kirja ja küsis jõuluteemaliste asjade kohta seoses IT advendikalendriga. Ma ei usu, et ma ise oleksin septembrikuus eriti jõuludele mõelnud, aga see andis tõuke otsida, mõelda, unes näha ideid, mida teha, mida teostada. Kuskil oli pilt filigraanselt kaunistatud elektripirnist. Ma ei salvestanud seda ja ei ole seda ka rohkem leidnud, kuid idee jäi kahe kõrva vahele kinni ja hakkas idanema. Igatahes, sellest päevast alates ei visanud ma ära mitte ühtegi läbipõlenud elektripirni. Ja kui lumi juba maha tuli ja see jõuluaeg aina lähemale ja -tunne üha tugevamaks muutus, korjasin kokku oma siia ja sinna kappi kogutud elektripirnid, kohalikust poest ostetud spreilakid, sõitsin maale, kütsin seal sauna soojaks ja värvisin need pirnid kuldseteks ja hõbedasteks. Spreilakk kuivas kiiresti, kodus kinnitasin pinide külge hõbe ja kuldniidi, kinnitasin igaks juhuks pärlipastaga. Otsingu tulemustena sain Viljandist, Centrumist, klaasile sobiva ja veega mitte mahapestavad glitter linerid. Ikka kuldse ja hõbedase. Kuivamise aeg 6 tundi. Eile õhtul kaunistatud ja täna esitluseks valmis kuuseehted. 


Pika jutu peale mõni pilt ka.
See pirn oli juba poest ostes pooleldi hõbedane.
Te teate kindlasti seda elevust kui midagi ette võtad ja siis on nii kihvt, et ei taha enam magada, süüa ega midagi muud kuulda, kui ainult SEDA. Nii juhtus ka minuga. Kui kõik pirnid said endale läikiva rüü selga, tahtsin nagu midagi veel säravaks muuta. Kuna tegevus toimus saunas, laki vänge lõhna pärast ei saa seda eluruumides teha, ei olnud seal eriti esemeid, mida haarata ja värvida. Aga LÕKSE oli. Nii, et ka puust lõksud said nüüd säravaks. Kodus said ka need kaunistatud. Milleks? Leidsin ka neile rakenduse. Igal aastal kipuvad kard ja elektrituled kuusel kukkuma-libisema- minema sinna, kuhu mina ei taha. Kui need lõksuga, mis pealegi on kaunis ja sädelev, oksa külge kinnitada, peaks meie ka igapäevaselt ilus olema, ning ei vaja ehk igapäevast kohendamist. 


Kes see kraade siis meie puukesel kallal käib? Meie hundikoer, kes heameelest saba liputab, on tihti selliste tegude taga. See saba ei ole pehme vitsake, vahel on tunne, et keegi virutab lausa kaikaga. Kellel on suuremaid koeri, see teab, millest räägin.


Lõksud said siis ka hõbedased....
....ja kuldsed.
Mulle need ehted väga meeldivad ja usun, et need ei jää viimaseks


tegelikult kolm elektripirni juba ootavad.

Ahhaa!! Blogis ei saa kasutada sõna k-u-u-s-e-p-u-u, siis on kohe
Helen kirjutas@07:53 - Link - kommentaarid (12)

02 Detsember 2012

Hallid heidekäpikud.


Talv ja lumi ja ka külm tulid ja vallutasid paari päevaga Eestimaa. Lund on taevaisa lahkelt jaganud ja kui hommikul ust avades avastad, et seda valget looduse kingitust on nii ohtralt maha sadanud, et väike segavereline (isa taks, ema selline väike karvapall) koerapiiga ei saagi oma hommikust valveringi ümber maja teha, sest ...jalad ei ulatu põhja.... ja liikumine toimub kõhu peal, nagu väike paat oleks läinud. Ja mis kükitamisest siis veel rääkida, noh loomulike vajaduste rahuldamiseks vajalik koeraneiude kükitamine. Sellele vaatamata on lume sees väga vahva mürada, kuigi mitte kaua....


Aga lubatud käpikud. Kui me Süvahavva villaveskis lammaste villast lõnga laseme teha, siis alati on lõnga tootmise "jääk" heie. Ka sel aastal. Eelmisel aastal lasin osa villast jättagi heidena, sest nii soojad, kui on heidekäpikud, ma ei tea. Võib olla aasadega kindad on, aga neid ma alles koon.


Need kindad on kootud kahekordsest heidest. Varda jämeduseks 5, tavaliselt koon nr:4, aga tahtsin mehekindaid, tulid aga hoopiski sellised keskmiselt väiksema naise kindad. Mina olen heidekäpikuid kudunud ULLAst leitud õpetuse järgi, mis oma kudumise järgi ei erine eriti IT 2009 aasta kalendris ilmunud Cati õpetusest. Et kindad hallid ja igavad ei oleks, said nad kaunistuseks oranži õierea. 


Sobivad ikka kätte ka.

Rahulikku esimest adventi!
Helen kirjutas@16:16 - Link - kommentaarid (5)785029 külalist