Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

785031 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
23 Detsember 2010

JÕULULAUDLINA.

Palkmajatehnikas puuvillastest jõuluteemalistest kangastest.
Suuruseks 165x165 cm. Idee ajakirjast Lena´s Patchwork Jõulu eri 2009.


Mandariinidega on meil siin jõulude ajal mingi eriline suhe. Aga mandariinikoorega saab lõnga värvida. Oodatud oran˛i asemel kollane lõng, kuigi korjasin kokku päris hulga koori (laste jõulupeol küsisin mandariinide koored endale). Eelpeits maarjajääga.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuigi nii mõneski blogis on mainitud, et blogi peetakse endale, tahaksin siiski kõigile oma virtuaalsõpradele soovida HÄID JÕULE! ja RAHULIKKU VANA-AASTA LÕPPU! Sellel aastal siia blogisse enam postitusi ei tule. Aga uuel aastal kohtume taas.
Helen kirjutas@13:15 - Link - kommentaarid (20)

21 Detsember 2010
Tekid ja muud juttu ka.
Hämmastava kiirusega on jõulud juba päris käegakatsutavalt lähedale jõudnud. Minu igasugused plaanid oma töökorraldusest on juba ammu olude sunnil muutunud. Need tekid oleks pidanud juba eelmine nädal valmis olema, aga jõudsin alles nüüd. Nüüd veel viimased ponnistused jõululina lõpetamisel ja siis võib öelda, et - aastaplaan täidetud.

Tellimusel õmmeldud kaks tekki. Sooviks oli, et ühtemoodi, ühe sisse punast ja teise sisse sinist värvi kangast. Tehnika - palkmaja. Teki suurus 150x205 cm

Tekiääred said pikikandi.
Teki tagapool sai valgest kangast, kuhu midagi oli peale kirjutatud.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Täna sain kätte paki Susalt, kus oli sees auhind Jõuluehte konkursi võidu eest. Tahaksin ka teile näidata (mitte kiidelda)
Kaart ja õunalõhnaline Seebimemm.
kalendri meisterdamise komplekt...


,,, ja raamat. Superilus ja jõulune raamat.
Heade sõnade ....


,,,ja kaunite piltidega. Siin väike valik.


Väga armas auhind, suur-suur aitäh!
Helen kirjutas@16:21 - Link - kommentaarid (11)

20 Detsember 2010
Konkurss Kõige kaunim Jõuluehe 2010!
Täna hommikul sain teada, et minu tehtud Härmas Jõulukroon sai hinnatud kõige kõrgemalt ja saavutas selles konkursis siis esikoha. Kuigi järgnevad konkurendid olid väga tihedalt kannul. Igatahes tänan kõiki, kes sellele "teosele" oma positiivse hääle andsid.

Nüüd pisut lähemalt. Kroon on siis valmistatud joogikõrtest, mille ümber kudusin toru. Kahe vardaga (nr:4) ja neli silma vardal. Lõngaks kasutasin karvastatud pinnaga dekoratiivlõnga Cleopatra firmalt Austerman. Tegemise alguses puutusin ka kokku probleemiga, et meie kaubandusvõrgust ei ole leida valgeid joogikõrsi. Kindlasti kuskil on nad olemas, aga mina ei leidnud. Kasutasin siis triibulisi joogikõrsi. Kroon on üles ehitatud 15 cm, 10 cm ja 5 cm kõrrepikkusega ornamentidest. Heegelniidi läbi kõrte tõmbamiseks kasutasin pikka heegelnõela.

Kuna konkursitingimused nägid ette, et midagi otse poest külge riputada ei tohi, kaunistasin poest ostetud jõulumunad glitterliimiga. Alguses proovisin heegeldatud lumehelgeid, kuidagi rasked jäid. Siis väljalõigatud lumetähekesi, ei olnud ilus. Need poest ostetud sobisid minu arvates kõige paremini.


Ilusat jätkuvat jõulukuud!

Helen kirjutas@09:22 - Link - kommentaarid (18)

17 Detsember 2010
JÕULURÕÕMKuusepärjad on nüüd ustel,
kuuse-ehted müügil poes.
Kinnastel on kuusemuster-
jõulukuul on kuused moes!
Hõbekuusk on jõulukaardil,
mille Sulle saadan ma.
Kuuselõhn on jõulutaadil
kui Su tuppa astub ta.

Sellise luuletuse kirjutasin ma kaardile, mille saatsin Lauriinale. Luuletuse autor Leelo Tungal on selle küll kirja pannud pisut teiste sõnadega, aga ma muutsin mõned sõnad, et luuletus sobiks minu pakiga kokku. Kaart ise selline. Kasutatud siis jällegi kuumtöödeldud mahulist vatiini, millele kahepoolse liimiriidega kleebitud hõbedane riie. Kaks kuuske keskelt kokku õmmeldud ja kaardile liimitud.Tähekesed samast materjalist.
Peale kaardi kudusin ja vanutasin pakki heidekäpikud, millele sai peale tikitud kuusemuster peenvillase lõngaga ja kaunistuseks rida läbipaistvaid hõbedase sisuga helmeid. Kuusekujuline piparkook on küpsetatud ise valmistatud piparkoogitaignast.
Karvane kindaäär on kootud eraldi, karvastatud pinnaga dekoratiivlõngast Cleopatra firmalt Austerman ja kinnastele külge õmmeldud. Pisut sädelev, nagu härmatis.
Pakk sa pakitud, kasti ja teele.
Selline oli minu nägemus isetehtud jõulukingist, mis on nii parajalt suur/väike, et mahub mõnusasti kahte pihku. Ise sain ka oma jõulurõõmu kätte - tegijaks Evemari.


Helen kirjutas@07:09 - Link - kommentaarid (11)

16 Detsember 2010
IGASUGUSED KIIRED TEGEMISED.
Nagu teistelgi isetegijatel, nii ka minul kipub viimasel ajal 24 tunnist ööpäevas ja 7 päevast nädalas väheseks jääma, seepärast kuhjub ühte blogipostitusse rohkem asju. IT-ga on ju nii, et kui tuled vaatama, siis ei saa ju siit enam minema...
Aga tegemised on siis olnud sellised -
Kotid puuvillasest riidest, kaunistuseks pikad linikud teise ringi poest.


Tavalised poekotid. Ma lihtsalt otsustasin hakata vähendama oma riidevarusid. Selline valik siis täna. Kõiki kotte on topelt, ehk siis kaks tükki.
Annyliisilt kingiks saadud salvrätid said paberile ja särapulbriga kaunistatud. Ma olen seda tehnikat vähe teinud, aga nüüd sain kahe kaardiga hakkama. Küünlaid eraldi välja ei lõiganud, sest mulle meeldis see roheline.

Kudumist ka.
Sokid kootud tuttava lamba seljas kasvanud villast valmistud lõngast. Värviline lõng on ise värvitud. Punase esimene ja kolmas värvimine. Karvane äär on kootud karvastatud pinnaga dekoratiivlõngast Cleopatra firmalt Austerman

Tänaseks aitab, ehk juba homme jälle....
Helen kirjutas@06:17 - Link - kommentaarid (10)

12 Detsember 2010
Kolmas advent.
Jõuluajal on palju heategevust. Pisut ka minu poolt. Saarde suurte perede jõulupeo pakkidesse lähevad 6 voodilina, mille ääred siis mina õmblesin Ei ole küll eriti suur tegemine, aga ehk abiks ikkagi.
Aga kodus tegeleme ikka jõuluste toimetamistega. Küpsetasime ja kaunistasime piparkooke.
Proovisin valada mõned küünlad.
Vanades fotodes sobrades leidsin mõned kaardid.

Ja viimaseks - täna 23 aastat tagasi ma abiellusin. Ilm oli tol päeval kaunis - pärast pikka sopast sügist oli tulnud maha lumi ja kõik oli ilus ja härmas. Olin 19 aastane ja noh.. lõbus oli. Kui autost oma 9 cm kontsadega jäisele teele astusin, jäingi kontsad tugevalt jäässe surutult seisma ja peig aitas mind siis per.büroo ukseni. Nii, et oli selline abitu olukord, kõrvalt vaadates kindlasti ka naljakas.
soeng oli mul nagu enamusel selle aja pruutidel selline lokihunnik, siiani ei saa aru, kus see ilu selles soengus oli.
Aga oli mis oli, tänaseks oleme sealmaal, et 23 aastat abielu, kuus last ja...
... üks lapselaps.
KAUNIST KOLMANDAT ADVENTI!
Helen kirjutas@09:31 - Link - kommentaarid (22)

05 Detsember 2010
NIIDIPOOLIINGLID.
Tänane postitus on tingitud selles, et on jõulukuu ja teine advent.
Õmblustööga kaasneb paraku selline asi, et niidipoolid saavad tühjaks. Olen neid hulgaliselt ka ära visanud, kuid mõni aeg tagasi jätsin alles - ideed ootama. Eelmisel advendil näidatud inglite tegemise ajal tuli mõte proovida neist poolidest väikesed kuusele riputamise inglid.
Sellise niidirulli tühjdest poolidest kõik alguse saigi.
Kõigepealt liimisin ümber valge fliisi.
Selleks, et PVA ikka need kaks materjali kinni kleebiks, sai niidiga pisut aidatud. Pärast võtsin niidi ära.

Juuksed tegin karvastatud efektlõngast. Valmistasin sellised ümber sõrmede kerimisega tutid. Pealt kinnitasin valge niidiga.

Riputusaasa jaoks - kuldne või hõbedane niit kõigepealt tuti poolt kinnituse poole

...ja siis tagasi. Sõlmi otsad ja riputusaas olemas.


Kleidid sai selga kroogitud, seotud ja kinnitatud liimiga.

Nüüd nõel juuksetuti kinnituse niidi taha, torust läbi, nii et see ümar seotud osa jääb torusse. Panin vahele ka pisut liimi.
Käed ja tiivad lõikasin välja kuumtöödeldud mahulisest vatiinist ja kleepisin need lihtsalt külge. Juustepiirile kinnitasin karvasest traadist väänatud pärja. Silmad liimisin.
Nina ja suu joonistasin punase vildikaga. Mõni tuli kena näoga, mõni mitte nii kena näoga.
Altpoolt vaadates. Pooli toppisin täis mahulist vatiini.
Pildistamas käisime õues. Kuuske meil ei ole, aga mägimänd on. Ikkagi mingi okkaline.
Meie 4 aastase tütre rõõmuks said 3 inglit roosa pitskleidi ja punased pärjad.
Kolm siniste kleitide ja siniste pärgadega inglit.
Ja klassika, ehk valge-kuldne.
Toas laual.
Ja kõigi nende piltide ja jutu peale - ILUSAT TEIST ADVENTI!

Helen kirjutas@10:16 - Link - kommentaarid (14)

04 Detsember 2010
Piparkoogitaigna tegu. - ilma piprata.
Mulle väga meeldis Amanda mõte pidada advendikalendrit. Minust ei saa küll igapäevast postitajat, aga mõned tähtsamad jõuluaskeldused, eriti kui neid tehakse ainult korra aastas - jõulude ajal, saavad siiski kirja.
Täna valmistasime piparkoogitainast. Kuigi kaubanduses on piparkookide valik suur ja nad on maitsvad, siis piparkoogitaigna valmistamine ja piparkookide küpsetamine on tava, millest ma loobuda ei soovi. Vähemalt nii kaua, kuni lapsed tahavad seda teha ja piparkooke küpsetada.
Olen aastaid kasutanud ühtsama retsepti, nii ka sel aastal. Algab kõik suhkru kõrvetamisest.
Pannile läheb 400 grammi suhkrut ja pool klaasi külma vett.
Kui pannil olev suhkur on sulanud ja "kõrbenud" tõstan selle keeva segu pliidilt ja lasen pisut jahtuda. Nüüd on vaja lisada 1,5 klaasi kuuma vett ja kui seda keevale suhkrusegule valada, siis 1. on see ehmatav ja 2. liiga lähedalolevad suitsuandurid võivad "karjuma" hakata.
Peale vee lisamist valan pannile veel 400 grammi suhkrut ja nüüd keedan sellest siirupi. sellest kogusest saab 1 kg siirupit.
Kui siirup valmis, panen segu sisse rasvaine ja suhkru ja kuumutan seni, kuni need on sulanud.
Edasi läheb tegevus taignakaussi. Kui segu on pisut jahtunud, lisan maitseained. Ja nüüd saabub see hetk, et kui keegi veel ei teadnud, et köögis toimub piparkoogitaigna tegu, siis nüüd veab nina ta kohale, sest mõnus lõhnabukett lihtsalt kutsub.
Edasi - lisan vahustatud munad ja jahu, kuhu on segatud söögisooda ja küpsetuspulber.
Nüüd tulevad mängu mehed. Lõhna peale on nad juba mõnda aega köögis luurel, aga nüüd läheb taigna sõtkumiseks.
Valmis tainas läheb kilekottidesse ja külma - küpsetamisaega ootama.
Retsept pärineb raamatust "SAIAD, PIRUKAD, KOOGID".
500 gr siirupit, 150 gr suhkrut, 2 tl kaneeli. 1 tl nelki, 1/2 tl sidrunihapet, 150-200 gr rasvainet, 2 muna, 1-1,2 kg jahu, 1 tl söögisoodat, 1 tl küpsetuspulbrit.
Meie peres on tainas valmistatud topelt, muidu kuidagi jõuluni välja ei vea.
Helen kirjutas@15:08 - Link - kommentaarid (10)

02 Detsember 2010
JÕULUKUU POEKOTT.
Jõulukuule sobilik poekott on õmmeldud ruudukujulisest puuvillasest jõululinikust, mida kordagi ei ole kasutatud jõululinikuna. Koti mõõdud - kõrgus 44 cm, laius 38 cm. Sangad said parasjagu nii pikad, et ka kasukat kandes saaks kotti õlal kanda

Põhja laius 13 cm.

Ma usun, et kui ma sellise kotiga ringi liigun, siis (ehk) nii mõnigi, kellele jõulumasendus kallale kipub, (ehk) naeratab ja (ehk) tunneb midagi ilusat oma hingesügavuses.
Helen kirjutas@11:26 - Link - kommentaarid (9)785031 külalist