Käsitöökas emaHeleni käsitööpäevik

782705 külalist
minust

noorus: parimas eas
asukoht: Pärnumaa pisikeses linnas
e-post:helkar444@gmail.com


meeldib

Image and video hosting by TinyPic

Hea seltskond. Ausad inimesed. Kõik, mis rõõmsaks teeb.
Eesti käsitööblogid
Vaata veebiringi!
Käsitööblogide veebiringi blogi
Powered By Ringsurf

ei meeldi
Kõik, mis meele pahaks teeb.
huvitavad kohad

Helmehaldjas
Karnaluks
Isetegija
Heegeldatud lumehelbed.
kingikoti voltimine
silikon-tehnika
Marmelaad
Empsi tehtud :)
1nipi
munter

nii ta ütles
Ma olen see kelleks te mind peate. Ma ei ole täna see, kes ma olen homme. Ka teie ei ole homme see, kes te olete täna. Aga praegu, kui soovite, olen....
arhiiv
Ettevõtmised

Koos teistega

muud


free counters

Käsitöökas ema
Lummatud käsitöö ilust
30 Detsember 2008
AASTA 2008 ON LÕPPEMAS
Tahaksin kõigile, kes sellele blogilehele eksivad, juhuslikult satuvad või teadlikult tulevad, soovida meeldejäävat aastavahetust. Heas mõttes loomulikult. Ja ikka ilusat uue aasta algust ja vähemalt lootust, et ehk tuleb parem, või vähemalt hullemaks ei läheks. Suure majanduslanguse ennustusi kuulates olgu ISETEGIJATEL inimestel rohkem rõõmu võimalusest ise teha, mida enam poest osta ei jõua. Ja kuna tegemist käsitööfoorumiga, siis ei saa välja hõigata... et sööme kartulikoori!... Hõikaks siis, et... koome sokke või vanast harutatud kampsunilõngast!...
Aga olgu rõõm teil südames, siis kui tuleb aasta uus!Image and video hosting by TinyPic

**********************************************************************

Veidi käsitöö juttu ka. kootud nokaga müts. Õpetus ikka Mannu blogist Lõngaks Red Heart Margareta, 100% akrüüli. Vardad nr:3

Helen kirjutas@11:31 - Link - kommentaarid (9)

25 Detsember 2008
Rahulikke pühi!
Nüüd on kõik Jõuluvanad ja päkapikud oma käimised ära käinud, ning kingid on jagatud. Head soovid on kallitele inimestele edasi antud. Mõned isetehtud kingitused:
Kaks patja, 45x45cm.

Padjad 35x35cm

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Olen päkapikk 2008Mina tegin paki Susale. Lapitehnikas linik ja seinapilt ingliga.
Helen kirjutas@12:43 - Link - kommentaarid (5)

19 Detsember 2008

Olen seekord jälle pisut mugav (loe: tahaks vahel öösiti magada) ja väänasin sellisest painduvast karrast neli neljanda advendi inglit. Müts maha ja kummardus nende ees, kes on heegeldanud, viltinud, pärlendanud jne veel neid ingleid. Need on tõesti super ilusad ja tegelikult ammu enne jõulukuud ma imetlesin neid heegeldatud ingleid, kuid kahjuks ise neid teha ei jõudnud.Minu inglid siis seekord sellised

Veidi lähemalt

Ja et te mind päris luuseriks ei peaks, siis ka üks lisaingel, mis sai algselt tehtud proovitööna. Tegemist siis aplikatsiooniga.

Varsti on JÕULUD.
Helen kirjutas@20:27 - Link - kommentaarid (9)

16 Detsember 2008

Saarde kihelkonna kirikindad. Mõni aeg tagasi külastas meie linnakest Aino Praakli. Temalt ma saingi selle kinda mustri. Kinnas on kootud originaalsuuruses (8 mustrikoda), originaalvärvides ja üldse väga sarnaselt kindale, mis asub Eesti Rahva Muuseumis. Pärit on kinnas aastast 1916, Kilingi-Nõmme linnast. Kahandatud ühe tahiga, pöial on kootud mustrisse ja suuruseks tuli umbes 3 aastasele lapsele.

A.Praaklil on järgmisel aastal ilmumas järjekordne kindaraamat, kus sees ka Pärnumaa kindad. Ausalt tunnistades mulle see värvikombinatsioon eriti ei meeldi. Kasutaks midagi heledamat, praegu on see nagu väga raske ja lämmatav. Hingamisruumi ei ole. Eks jah, ega meie esivanematel ei olnud kerge elu, et nad selliseid masendavaid (minu jaoks)värve kasutasid. Kui sellest loogikast lähtuda, siis Tõstamaal ja Kihnus oli küll päris lõbus elu, sealsed kindakirjad palju rõõmsamate värvidega. Aga see selleks, kes olen mina, et siisn arvusatan.
Veidi teist juttu ka. Üks seelik sai endale crazy kaunistuse. Selline veidi jõuluvärvides seelik nüüd.

crazy riba lähemalt
Varsti on jõulud!

Teiepoolsed kommentaarid Saarde kihelkonna kindale on ka mind veidi kõigutanud. Eile õhtul vaatasin neid kindaid, noh, ei olegi nii depressiivsed, nagu algselt tundusid. Võib-olla mul oli veidi paha tuju. Tänan teid igatahes positiivsete mõtete eest!
Helen kirjutas@13:23 - Link - kommentaarid (7)

12 Detsember 2008
Olen päkapikk 2008
See projekt on minu jaoks jõudnud lõpuni. Minu valmistatud pakk on saajal käes ja täna sain minagi õnnelikuks pakiomanikuks.
Minule tegi paki Evemari Super mõnus, täitsa minune pakk.
Seinapilt Jõulumemme ja Jõulutaadiga.
Küünal
Küünlaklaas ja kaart
Purk mett ja pärnaõied.
Väga sisukas ja armas pakk. Suured tänud tegijale.
Helen kirjutas@17:24 - Link - kommentaarid (2)

10 Detsember 2008
Veel midagi kuusele riputamiseks.Image and video hosting by TinyPic

Tegemist siis valmis vildist lõigatud kolmnurkadega, mis on kaunistatud litritega. Need kõige pisemad on kollased litrid ja kuldne ei paista ka hästi välja. Aga säravad need küll ilusasti.

Kui ükskord see jõulumöll mööda saab, see ei tähenda, et mulle ei meeldiks jõulud, istun ma vaiksesse nurka ja koon paar paari sokke. Seniks aga lennukaid (kingi)ideid!
Helen kirjutas@15:00 - Link - kommentaarid (4)

09 Detsember 2008
Hei!
Minul ja minu lastel on juba kaks jõulupidu peetud. Nüüd on lumi ka ilusasti maas - täitsa jõulune tunne. Eile Tiimaris käies, ostsin sealt sellist keerutatud traati, te teate küll. Eestikeelset nimetust sellel pakendi peal ei ole, on "askartelupunos piprensare". No vot sellest ma väänasin siis paar asjakest, mida saab kuuse otsa riputada. Kuna kuuske veel ei ole, poseerivad ehted kunstjõulutähe peal.

Kolm inglit.

Kaks kuuske ja kaks kuueharulist jõukutähte. Kõigile on pandud "sabaks" kuldne või hõbedane niit riputamiseks.

******************************************************************************

Ja nüüd.... ÄRA NII TEE!
Tegin kaardi, õmblesin, lõikasin ja KLEEPISIN. PVAga. Valgele riideosale jäid plekid ja äär lainetab, kuigi oli raamatuvirna all. Triikimine ei aidanud ja minu päkapikuprojekti paki saatmine lükkub veel edasi.

Ärge teie nii oma tööd rikkuge. Kõike ilusat sel kaunil jõulukuul!
Helen kirjutas@19:14 - Link - kommentaarid (3)

05 Detsember 2008
Tere!
Eile said kohalikus päevakeskuses kokku käsitööst huvitatud naised. Minu jaoks esimest korda proovida laastumaali. Kuna meeleolu on jõulune, sai pilt ka selline jõuluhõnguline.


******************************************************************************

valmis said ka jõululinikud. Kõikidel linikutel kasutasin tehnikat, mille leidsin Marja Matiiseni raamatust "Lapitöö eesti kodus". Tehnika nimi on ruut ruudus ehk vale ananassitehnika. Kõik linikud on tepitud voodrile ja ääred on kanditud. See tume riie on tegelikult tumeroheline ja valge ei kuma üldse läbi, nagu fotol paistab.
Linik suuruses 40x40cm

Kaks linikut suuruses 37x37cm

Kaks linikut suuruses 34x34cm

Helen kirjutas@11:01 - Link - kommentaarid (14)

03 Detsember 2008
Kaunist kolmapäeva!

Quote:
Kuidas sa seda tepingut tegid


Mul lihtsalt on selline hea masin mis teeb sellist tepingut. Mulle endale väga meeldib.

Õmmeldes riide ühte pidi läbi ja siis teistpidi, moodustubki selline tore muster.
***************************************************************************


Teise advendi kaks inglit. Kuigi teise advendini on veel aega, siis praeguste andmete järgi kujuneb minu teise advendi nädalavahetus väga kiireks ja sellepärast panen pildi üles varem.

Lisan siia ka 20 aastat tagasi valminud jõulupildi. Ei mäleta täpselt, kas see oli minu esimene, või teine pilt, mille olen tikkinud. Kes mäletab, mis olukord 20 aastat tagasi käsitöövahendite turul valitses see mõistab: punast tikkimisniiti otsisin, sain vist emalt. Tagapõhi oli vaja täis tikkida, et ei paistaks see ilmetu jute riie sealt välja. Ja lõpuks tegi üks hea tuttav minu pildile ka raamid. Muster oli selline, et käis käest-kätte, meil ju siis ei olnud veel jõule,rääkimata jõulupärja mustrist.Aga valmis ta sai.


Helen kirjutas@07:45 - Link - kommentaarid (6)

02 Detsember 2008

Jõuluvärvides lauakatted-linikud ja pikk pajalapp. Kõik osad on läbi tepitud: kangas, vatiin ja tagaosa. Ääred kanditud. Linikute esiosal paar lappi kokku õmmeldud- järelikult natuke lapitehnikat.
Liniku suurus 31x27cm.

Pajalapi kandiks kasutasin ära linikutest järelejäänud kandi, nii et see sai kahevärviline.Pajalapi valmis suurus on 18x42cm.

See töö on valminud koos ja on advendi kingitus vanimale tütrele. Jõuluaeg on ilus aeg. Kõike kaunist teilegi.
Helen kirjutas@08:04 - Link - kommentaarid (8)782705 külalist