Katjuša tegemised=)
Katjuša tegemised=)
Igasugused asjad=)
.: Minust:.
Vanus: 15.10.1980
Elukoht: Tallinn
Tähemärk: kaalud
.: Meeldib :.

.: Ei meeldi :.

.: Viimased postid:.
Viimased postitused
Veebruar 2011

.: Õpetused :.
Rokokoo rooside õpetus
.: Projektid :.
hubanekodu.jpg Teeme piparkoogimaja 2008
.: Huvitav ja kasulik :.
Visit My Website

Loen:

Filmid:

Muusika:


free counters
.: Külastused :.

510593

25 Veebruar 2011
Täna sai minu blogi lausa 3-aasteseks!!! Hurraa!!!
Nii imelik, et olen juba 3 aastat käsitöötanud ja kõike või peaaegu kõike kirja pannud. PEndalegi huvitav jälgida seda arengut - tööd mis asuvad blogi alguses on kohati naljakad ja kehvakesed ja praegused tööd on asjalikumad ning pildid on samuti kenamaks muutunud Siinkohal pean mainima, et suureks abiks olid teised isetegijad koos nende blogidega. Olen siin seal õppust võtnud vaadates teiste inimeste blogisid. Teiste isetegijate (üle maailma) blogid on võrratud ja sealt leidub alati suurel hulgal innustust ja mis siin salata, ka õppematerjale. Internet on võimas abivahend oma oskuste lihvimiseks ning uute tehnikate õppimiseks. Suured tänud kallitele isetegijatelke, kes viitsivad jagada oma oskused teistega.Suur tänu kõigile minu blogi külastajatele, kes te viitsite tulla vaatamaja kommenteerima minu töid. Täna pakun kõigile blogikülastajatele sünnipäevakingitust Täna on minu kord jagada teistega õppematerjali kõrvarõngaste valmistamiseks.

Rokokoo tikandiga võtmehoidja
Vaja läheb:
1. villaloor
2. Jäme viltimisnõel
3. pesušvamm
Juhul kui ei soovi ise villapalle meisterdada, käsitööpoest saab osta ka valmispalle
4. DMC mulinee : tumedam roosa, heledam roosa ja kirju roheline (võib asendada ka muu mulineega, aga mina eelistan DMC mulineed eelkõige kvaliteedi tõttu)
5. gobeläännõel
6. seemnehelmed
7. 2 suuremat pärli
8. nupuga ehtenõel
9. käärid
11. ümarate otstega tangid
12. võtmehoidjatoorik

Töökäik:
Võta parajas koguses villaloori ja rulli seda sõrmede vahel enam-vähem ümmarguseks. Paras kogus on sinu määrata, kuna sina otsustad kui suured pallid tulevad, arvestada tuleb sellega, et viltimise käigus pallike läheb pisemaks ja kõvemaks, seetõttu tuleks võtta umbes 2-3 korda rohkem villaloori kui sinu ettekujutatud palli tegelik suurus
Aseta rullitud villatükk pesušvammi peale ja hakka viltimisnõelaga torkima. Torkida tuleb igast küljest, et pallike tuleks ümmargune. Torgid niikaua, kuni villapall on parajalt tihke ja ümmargune.

Nüüd on aeg tikkimiseks. Rokokoo tikandi jaoks on vaja tavapärasest rohkem tikkimisniiti, arvesta sellega ja varu piisav kogus mulineesid. Kõigepealt tuleb tikkida roosi südamikku.
Selleks tuleb võtta tumedamat roosat mulineed ja gobeläännõela. Gobeläännõel on selleks tööks parajalt paks ja pikk. Mulinee koosneb kuuest niidist ja kõik kuus lähevad ka käiku.
Lõikame paraja pikkusega niit, umbes 0,5 m. Torka niidistatud nõela julgesti villapalli sisse ja tõmba niit paremale poolele. Niidiots peab jääma palli sisse peitu

Nüüd torka nõel umbes 0,5-0,7 cm kaugusele palli sisse ja edasi juhata nõel samasesse kohta, kust niit väljub.

Torka nõelaots pallist välja ja keera niit ümber nõela 7-9 korda.

Vasaku käe näppudega hoia keerud kinni ja tõmba sellel ajal nõel koos niidiga keerude läbi välja.

Pingulda pistet tõmmates seda vastu palli. Esimene piste on valmis. Seejärel tee samasugune piste olemasoleva kõrvale.
Südamik on valmis.

Jätka pistete tegemist südamiku ümber

Nüüd tuleb niiti ümber nõela keerata 12-20 korda, seda sõltuvalt roosi suurusest.Kui roos on valmis, torka nõel koos niidiga roosi alt välja, võta nõel välja ja tee sõlme, et roos ei hakkaks hargnema.
Lõika kääridega niidiotsad ära ja ettevaatlikult peida sõlme koos välja ulatuvate niidiotstega viltimisnõelaga palli sisse roosi alla.
Roos on valmis ja nüüd tuleb teha lehekesed. Lehekeste jaoks võtame kirjut roohelist mulineed ja niidistame sellega nõela.
Torka niidistatud nõel palli sisse, ja väljuta selle roosi külje alt.

Seejärel tee niidist aas ja torka nõel samasse kohta, kust pistet alustasid ja väljuta nõel umbes 7 mm kaugusel, aasa keskel

Seejärel tõmba nõel välja ja kinnita aasa väikse pistega


Tee sellisel viisil kolm pistet. Samasugused lehed tee ka roosi teisele küljele. Roos on valmis.
Seejärel niidista nõel tavalise õmblusniidiga (niit peab olema märkamatu ja seetõttu vali heledamat tooni niiti) ja õmble kõrvarõnga külge seemnehelmeid. Roosiõite vahele õmble üks valget värvi pärlike. Seejärel kuumuta nõel nt välgumihkliga ja torka palli keskelt läbiv auk. Võta nupuga ehetenõel, aseta sellele üks suurem pärl ja seejärel torka ehetenõel läbi palli. Nüüd võta teine suurem pärl ja aseta ehetenõela peale. Tangide abil keera ehetenõela otsa aas kuhu riputa võtmehoidjatoorik.
Nüüd on meil selline armas võtmehoidja

See sama võtmehoidja lähebki meil tänase sünnipäeva puhul loosimisele

Selleks, et osaleda loosimisel, tuleb jätta kommentaar oma nimega/e-posti aadressiga, kus kirjutate, mis teile meeldib minu blogis ning avaldate soovi antud võtmehoidja omamiseks Loosimine lõpeb 01.03.2011.a. kell 21.00, seejärel Fortuuna otsustab, kes on võtmehoidja õnnelik omanik.

Ilusat päevajätku ja head loosiõnne!

Katja

P.S.
Quote:
Palju õnne blogile ja sinule kui blogiomanikule!!!

Sinu blogis meeldivad mulle just need rokokooroosidega esinevad asjad...

Soovin ka osaleda loosis

Ja küsimus ka- mille poolest erineb spetsiaalne gobeläännõel tavalisest nõelast???
26 Veeb 2011 - 13:26
Kommenteerib Merrukas Külasta teda Blog


Vastus on postituses ilusti olemas ...Gobeläännõel on selleks tööks parajalt paks ja pikk
Juurde saan lisada veel seda, et toreda terava otsaga ka Kuna võtame mulineed kuuekordselt, siis nõel peaks olema piisavalt paks, et keerud oleksid paraja suurusega ja mahutaksid endast niidi läbi.
KatjaII posted @ 12:07 - Link - kommentaarid (54)