Katjuša tegemised=)
Katjuša tegemised=)
Igasugused asjad=)
.: Minust:.
Vanus: 15.10.1980
Elukoht: Tallinn
Tähemärk: kaalud
.: Meeldib :.

.: Ei meeldi :.

.: Viimased postid:.
Viimased postitused
September 2013

.: Õpetused :.
Rokokoo rooside õpetus
.: Projektid :.
hubanekodu.jpg Teeme piparkoogimaja 2008
.: Huvitav ja kasulik :.
Visit My Website

Loen:

Filmid:

Muusika:


free counters
.: Külastused :.

510844

19 September 2013
LASTETUBA VOL. 1

Kuna sellest aastast on meil kaks koolilast, otsustasime, et on vaja lastetoa remont/sisustus ette võtta. Lapsed kolisid suurde tuppa juba eelmise aasta hilissuvel, nende väikesest toast rõduga sai meie magamistuba, kuid sellest räägin hiljem.
Minul tekkis idee, et tuba tuleb jagada mõtteliselt pooleks, kus igal lapsel on oma pool ja on olemas ka ühine puhkenurk telekaga. Selleks otsustasin jagada narivoodi kaheks eraldi voodiks. Mees oli alguses selle vastu, kuid oskasin ta ümber veenda Mina nägin ju uut ja ilusat ja valgusküllast tuba, milles on lastel eraldi voodid, akna ees suur seinast seina laud ja vastasseinas on kapid ning kummut telekaga.
Alustasin voodist. Mees aitas mul seda kaheks jagada ja ülejäänu töö jäi minule, kuna mees sõitis ära komandeeringusse. Lihvimine oli tüütu, kuid vajalik.

Seejärel värvisin. Värv, milleks on Vivacolor special furniture akva, on lihtsalt super - toonitav, lõhnatu, kuivab kiiresti ja sobib ideaalselt mööbli värvimiseks.
Kõige rohkem häiris mind selles toas põrand. Minu silmis on see parkett kole ja olin alati seitsmendas taevas, kui järjekordses ruumis sai seda õudust uue ja nägusama põranda vastu vahetatud Lastetuba ja laminaat ei sobinud minu meelest kokku. Ma juba kujutasin ette seda ära hävitatud laminaati poole aasta pärast. Võimalik, et kallimad laminaadid on väga head, aga mina arvan, et siis tasub osta juba puidust parkett. Parkett on kallis. Hea parkett on veel kallim. Tuba on 17 ruutu ja materiaalsed ressurssid on piiratud. Otsisin netist igasugu variante - et oleks taskukohase hinnaga, kergesti paigaldatav, kena välimusega ning kergesti hooldatav. Kujutage pilti - leidsingi On olemas selline tore põrandapood salapärase nimetusega Kodupõrand Sellel lehel veetsin ikka tükk aega, et vaadata ja imestada valiku üle. Seal avastasin sellist lahedat asja nagu Tarketti vinüülpõrand Floor-in-a-box. Ökoloogiline, kergesti paigaldatav ja hooldatav. Allahindlus oli ka Koju tõin üheksa karbikest

Tapeeti valisin välja juba ammu, ilusa rohelise. Läksime poodi ja mida seal polnud? Täpselt, rohelist tapeeti Kuna lapsed viibisid remondi ajal vanaemal külas, võtsin nendega ühendust ja otsustasime kollase tapeedi kasuks. Muideks, kes plaanib tapeedi osta, siis Mustakivi keskuse pisikeses ehitustarvete poes on olemas odavad tapeedid. Valik on pisike, kuid meie pabertapeet maksis nt 3,95 üks rull.
Teine asi, mida ma ei salli remondi juures on tapeetide maha võtmine. Mind kohe tõsiselt huvitab, kas leidub inimesi, kellele see meeldib... Ütlen ausalt - tapeedi pani seina kallis abikaasa. Põrandat ka. Pavel oli alguses skeptiline põranda suhtes. Muidugi, see on nii imelik, et põrandat tuleb nagu kleepsu, olemasoleva põranda külge kleepida, kuid tulemus on super. Ühenduskohad on täiesti märkamatud. Põrand on mõnus jalale, summutab ka helisid. Kõigepealt pesime olemasoleva põranda puhtaks, seejärel kruntisime aquastopiga üle

ja paari tunni pärast nautisime tulemust

Tuba remonditud, voodid värvitud, laud on puudu. Laua tegemiseks tellis Pavel Baumaxist 3m*0,6m laua. Laud on muidugi Paveli kätetöö, tema ehitas ka boksid laua külgedele. Minu tööks jäi värvimine Sahtliboks on vana laua küljest ära võetud ning õige värviga üle värvitud.
Iga laps sai voodi kohale riiulid. Riiulid on ostetud Jyskist ning värvitud
Nüüd siis piltide juurde.
Poja voodi

Tütre voodi (voodikate vajab vahetust....)

Nukumaja sai ka uue põranda ja rattad alla

Poja töönurk

Tütre töönurk

Tuunitud sahtliboks

Üldvaade


Uue laua peale meisterdasin pliiatsihoidja. Põranda panemisest jäid maha tugevast papist rullid...))) Lauajupp, vilt ja nöör on varudest.


Emale tegin ka pliiatsihoidjat. Selline, kuidagi liiga romantiline tuli kasutasin kunagi ammu Tiimarist ostetud paberikomplekti.

Laste jaoks meisterdasin pisikese, 7cm suuruse nõelaraamatu. Neil on vahest vaja kooli nõela kaasa võtta ja nüüd on neil selline raamatuke olemas.Hetkeks kõik.
KatjaII posted @ 10:09 - Link - kommentaarid (12)