Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
02 Juuli 2010
VALGE KAMPSUNKõik sai alguse detsembris 2009. Elasin kaasa aastaprojekti valimisele ning kui võitis minu lemmik ’käsitöö läbi aastaaegade’, siis otsustasin ..., et ma siiski ei osale (ja tundub, et targasti tegin – iseendale pandud tähtajad mõjuvad mulle kuidagi pärssivalt).
Siiski tuksus mul peas tumevalge nii kenasti kirja pandud lause *Peaasi, et valminud eset vaadates saaks Su hing uhkusest paisuda ning vaatajate pisut kadedat pilku täiendaksid imetlevad kommentaarid* Kas see nii ka välja kukkus, jääb Teie otsustada Värviks pidi igal juhul olema valge. Siis hakkas kampsunikudumisetranssi (laenutus Marmeladilt ) viimise protsess. Otsustasin, et tuleb pikk (mantli moodi) kampsun, ostsin lõnga ära ja hakkasin kuduma. Kui pool selga oli valmis, puges mu hinge kahtlus, et miski mulle ei meeldi, kudusin veel natuke ja lõpuks harutasin… Siis surfasin netis, lappasin ajakirju ja mõtisklesin …
Lõpuks tekkis uus mõte … Idee kombineerida just neid kahte mustrit pärineb ühelt hiina lehelt pärit pontso moodi kudumilt. See pilt on olemas ka osinka kooskudumise teemas, kuid kahjuks seal keegi seda kampsunit ei kudunud. Aga algideeks võtsin selle, kuid soov oli teha ikkagi kampsun. Kudusin nö tunde järgi, vahepeal olid pikad pausid, sest kui sain valmis hõlmad ja ühe varruka, siis see lehemuster mulle üldse ei meeldinud ja siis mõtlesin, et äkki peaks ka varrukatel kasutama nupumustrit jne … Ühesõnaga minu kampsunikudumisetranssi viimine jagunes veel ka varrukakudumisetranssi viimiseks ja seljatükikudumisetranssi viimiseks jne … Nii ma siis kudusin ja kahtlesin ja pidasin pikke pause ja jälle kudusin. Lõpuks olid kõik tükid valmis ja lehemuster mulle ikka ei meeldinud. Siis viimistlesin ja kõik läks paika – lehemuster on vägagi kena ja järjest rohkem ta mulle meeldib.
Kampsuniga olen väga rahul – vaid üks häda on – kampsun on nii täpselt paras, et kui tüdruk peaks suvega veel pikkust viskama, siis on talveks kampsun väike

Terve nädal ootasin pildistamiseks sobivat aega, aga mitte ei õnnestu toimetada nii, et ilm oleks sobilik ja et modell oleks nõus välja tulema ja et endal oleks pildistamiseks aega … seega liiga ere päike ei võimaldanud häid pilte saada, aga mingit aimu ikka saab.Lõngaks 100% meriino vill, varras nr 4. Lõnga kulus ligi 10 tokki (tokis 50 g ja 80 m)

Dragonfly posted @ 20:59 - Link - kommentaarid (25)
222042 visitors