Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
02 Oktoober 2006
Tänan kõiki neid, kes mu tööd täna hindasid ja kalendris näha tahtsid
Ja tänutäheks põidlahoidjatele kübara õpetus siin ja praegu ja täiesti tasuta :


Kootud ja vanutatud kübar

Vaja läheb: villaheiet (nt Jõgeva villavabriku heie) 100 grammi põhivärvi /roosa/ ja ca 20 grammi lisavärvi /valge/ ning vardaid nr 5. Kübar on kootud 2-kordsest heidest, roos 1-kordsest heidest. Võib kasutada ka ainult ühte värvi heiet.

Kübara kudumine: loo varrastele 82 silmust. Koo põhivärviga 8 rida ripskoes. Edasi koo parempidises koes põhivärviga 4 rida, lisavärviga 8 rida ja edasi jälle põhivärviga.
Kui töö algusest on kootud kokku 72 rida, hakka ühtlaselt kahandama: kahanda võrdsete vahedega 8 silmust igas parempidises reas 9 korda, viimased varrastele jäänud 10 silmust tõmba lõngaga kokku. Õmble müts kokku. Soovi korral võid kududa mütsi ka ringselt ringvarrastel. Kootud mütsi mõõdud on ca: laius 30 cm ja kõrgus 39 cm.


Roosi kudumine: loo varrastele 27 silmust, koo läbi pahempidises koes. Esimeses parempidises reas kasvata juurde 24 silmust (ehk iga teine silmus on õhksilmus). Järgmises parempidises reas kasvata juurde veel 24 silmust (ehk iga kolmas silmus on õhksilmus). Kui varrastel on kokku 73 silmust koo parempidises koes 6 rida põhivärviga ja viimased 3 rida lisavärviga. Kootud ribast keera kokku roos ja kinnita mõne pistega.


Vanutamine ja vormimine: müts ja roos tuleb pesta pesumasinas (puuvillasele mõeldud programmiga, 50 kraadi juures, üks tund, pesupulbrit lisada nagu tavalise pesu puhul) kuid ilma tsentrifuugita. Võta müts pesumasinast välja. Masinast võttes on müts üsna väikeseks muutunud (ca 20 cm lai ja ca 25 cm kõrge).


Nüüd tuleb vesi välja väänata ja mütsi kätega vormima hakata: pista käed mütsi sisse ja veenita teda laiemaks, samuti venita kübara ääri, ning püüa kübarale sobiv vorm anda, lõpus võid niiske mütsi ka pähe tõmmata või mõne sobiva suurusega kausi peale ja lõplikult vormida. Ka roosi tuleb pisut venitada ja kätega õige vorm anda. Peale kuivamist ja roosi kinnitamist kübara külge on kübar kandmiseks valmis.
Dragonfly posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (28)
232737 visitors