Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
24 September 2007
LASTEKONKURSS

oli üks ütlemata vahva ettevõtmine ja siinkohal tänud SIBULAPLIXILE, kes selle asja vedamise enda peale võttis.

Meie pere mõlemad lapsed võtsid konkurssist osa ja mõlemad said kolmanda koha oma vanuserühmas - hea variant kodurahu mõttes
Käsnakalle autor on Sander (nii idee kui teostus algusest lõpuni). Kuigi mul oli päris suur kiusatus teda pisut aidata, oli ta ise konkurssi tingimustest väga teadlik, et töö peab päris ise tegema ja emme saadeti teise tuppa

Kaisukiisu teostamisel oli loominguliseks juhiks ja disaineriks Katariina (tõe huvides olgu öeldud, et kiisu tegeimise ajal oli ta veel 4-aastane, kuid septembris jõudis 5-aastaseks saada ) Tehnilise töö teostas osaliselt emme ja osaliselt Katariina. Venna eeskujul tegi plika ka ühe väiksema käsnakalle, kuid siis tegime juttu, et tüdruk võiks teha ikka midagi muud ja küsisin, et millist mänguasja teha tahaksid, tüdruk pikalt mõtlemata vastas, et teeme kiisu. Ma siis mõtlesin, et mis tehnikas see kiisu olla võiks, kudumise/heegeldamise jätsime kõrvale, kõne alla tuli voolimine ja kivile maalimine, siis aga meenus mulle, et ostsin ühe tekstiilimarkeri, mis senini proovimata oli ja kuna tüdruk parajasti joonistab igasugu vahvaid loomakesi, lasin tal ühe kiisu kangale joonistada. Lõikasin topelt kangast kiisu välja ja vuristasin õmblusmasinal kokku, koos toppisime villavati sisse ja valmis ta saigi.
Lõpptulemusega olime mõlemad väga rahul, mul isegi vahepeal turgatas mõte, et see võiks päris kihvt kalendriidee olla, aga kuna ma ei olnud päris kindel, et kas selle sama tööga võib kalendrikonkurssil osaleda või mitte ja vältimaks hilisemaid arusaamatusi loobisin sellest mõttest.
Aga minu arvates on see väga tore viis mõni lahe lapsejoonistus jäädvustada ja lapsele mängitavaks teha ! Proovige järgi !
Dragonfly posted @ 07:41 - Link - kommentaarid (9)
20 September 2007
Kuidas mina calorimetry't kudusin ...

See tore peapael, mis tagantpoolt kitsam kui eest, meeldis mulle kohe kui teda Knitty's nägin. Lugesin juhendit, aga see tundus mulle küll kuidagi keeruline olevat ja vajalike asjade hulgas olid ka stitch markerid, millest mul oli tollal väga hägune ettekujutus, et mis ja kuidas ... No siin seal blogides nägin küll, et tehakse ilusaid pärlitega vidinaid ja midagi nendega siis märgitakse, kuid kas sel ka mingit sügavat mõtet on - ei saanud ma tollal jällegi aru Nüüd aga tegi Bubbly otsa lahti, hullutas kõiki oma peapaeltega ja jagas lahkelt ka eestikeelset juhendit. Siinkohal suured tänud sulle Bubbly ! Sest te saate isegi aru, et kui on ikka ilusas emakeeles kirjas 'keera töö ümber' on see kuidagi palju arusaadavam, kui 'turn work' Pärlimangudega on mul kah nii nagu on, see tähendab, et ei ole ... võtsin 2 ilusat tilgakujulist lihvitud klaaspärlit keerutasin natuke peenisekst tiimari traati ja tegin oma elu esimesed silmuste märkijad - lausa 2 tükki. Kududa neid kasutades oli tõepoolest imehea, ei mingit silmuste lugemist ja nii ta valmis saigi ja tahaks juba järgmist teha.

Lisan ka 2 pilti: pael on tegelikult endale kootud, aga tütreke nõustus lahkelt poseerima ja üks pilt ka poolikust tööst, kus minu stitchmarker ka paistab:
Dragonfly posted @ 08:33 - Link - kommentaarid (5)
09 September 2007


Need sussikesed läksid täna oksjonile. See minu ESIMENE oksjon ja ühtlasi on see HEATEGEVUSLIK oksjon, mille tulu läheb lastekonkurssi auhinnafondi. Ma kohe tõusin kell 6 hommikul ülesse, et ilma pealtvaatajateta oma postitust lihvida Kuid Master jõudis mind siiski üllatada

Sussid on villaheidest kootud ja vanutatud, tagasihoidlik tikand on tehtud villase lõngaga, pannal käib kinni pisikese trukiga ning sisetalla pikkus on ca 11,5-12 cm.

P.S pildil tunduvad sussid kuidagi paksud ja jäigad, kuid võin kinnitada, et nad on mõnusalt pehmed

Pakkumisi saab teha SIIN
Dragonfly posted @ 04:06 - Link - kommentaarid (14)
02 September 2007
Täna tähistasime meie tütrekese sünnipäeva:Kutsed peole valmisid meie ühised käsitööna Tütreke joonistas pildid, mina lõikasin ja kleepisin, koos lisasime kaunistusi ja valmisid sellised kutsed:

Ja veel üks pildike (sõidame peolt koju):Dragonfly posted @ 20:52 - Link - kommentaarid (5)
VANAD VÕLAD ...
Mulle meeldivad blogid ja üritan alati kõik uued postitused blogides üle vaadata ja läbi lugeda (noh nagu selgub mõni oluline postitus jääb kahe silma vahele kah ) Samas kui ma näen, et postituse on teinud mõni mu lemmikutest, siis esialgu ja erilise mõnuga loen just neid … ning osale neist (sest tegelikult tahaks ikka päris mitmele isetegijale veel anda) annan edasi ka selle auhinna:


Leili33 – võrratud kudumid ja postitused on alati ilusad, positiivsed, informatiivsed, jutt on mõnus ja muhe …
Laaneorg (rändlind) – perfektsed ja huvitavad tööd ning vahvad muljed elust „kaugel maal“
Susa – võrratud ja originaalsed tööd, väga ilusad fotod ja kui Susa õpib ise midagi uut – jagab oma teadmisi ja oskusi teistelegi, mis on eriti tänu väärt …
Freddy – imeilusad tööd erinevates tehnikates – postitused alati huvitavad …
Tumevalge – pean end kordama, kuid jällegi ilusad, perfektselt teostatud tööd, nauditav tööde esitlemine blogis …
Muhv – korralik töö –konkreetne jutt – mõnus lugemine …
Ja väljaspool IT keskkonda Mann – ilmselt olen üks paljudest kes käib tema blogi lugemas, sest ta teeb võrratult ilusat tööd ja jagab hulganisti linke ideede ja eeskujudega.

No nii, number sai täis, kuid see ei tähenda, et minu lemmikute nimekiri otsa on saanud, mainin lihtsalt ära, et Chenet, Roheline, Pisihaldjas, Liisbet, Eowyn, Ilutegija, Annlaa, Tsunaami, Laantelaps, Mannu, Põrgukiz, Mdm Beadalot ja …(kindlasti ei tule paugupealt kõik meelde) – teie postitusi ootan ja loen alati suure huviga. Uutest liitujatest on kohe lemmikute hulka sattunud ka Psiho_de_lika.
Ja kõik teie, kellega oleme vahetusprojektide kaudu seotud olnud, kellelt olen käsitööd tellinud ja ostnud ja kellele ise teinud – teiega on tekkinud isiklik (kellega põgusam kellega põhjalikum) kontakt ja see on meeldiv olnud – aitäh teile.

Ja kuna juba kiitmiseks läks, siis tegelikult olen ääretult tänulik foorumi loojatele, sest siia on kogunenud ütlemata mõnusate inimeste seltskond. Tänu teile on taasärganud minu käsitööhuvi !
Dragonfly posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (3)
222046 visitors