Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
29 Oktoober 2009
Tikkimismaraton … Eelmisele postitusele täienduseks võin öelda, et mul on ka paar suuremat tikkimistööd mõtetes, tegudeni aga pole jõudnud. Teen muudkui soojendusharjutusi. Paljud on tikkinud ristpistes biscornu’sid. Ma tahtsin ka. Tuulasin siis mustrites ringi, otsisin sobivat. Leidsin aga hoopiski ühed armsad lavendli motiivid ja nägin siin-seal ka muid armsaid vidinaid.
Meisterdasin ühe sellise vidina endale ka. Tegelikult on see väga mugav nõelapadjake, mis on kääride küljes, torkad sinna paar nõela ja kõik asjad on üheskoos, kui rändad ringi oma tikkimistöögaJa iseendale meeldetuletuseks: minu lemmikvärv on sinine, kuigi enamus viimaseid postitusi kalduvad sinna roosa poole ... "Mida ... eit, seda roosam ..."
Dragonfly posted @ 08:33 - Link - kommentaarid (5)
28 Oktoober 2009
MÜTS

Ma heas mõttes kadestan inimesi, kes käsitööd tehes toimetavad kiiresti, kes suudavad teha mitu ühesugust asja järjest või teha midagi täpselt juhendi järgi. Samuti meeldivad mulle teiste tehtud rikkalikult kaunistatud asjad. Ise olen ma aga selline unistaja tüüpi - tekib idee midagi teha, siis ma mõttes seda ideed arendan ja täiustan ja muudan ja mõnikord jõuan ka tegudeni. Kaunistamisel lähtun põhimõttest "less is more" ja kui plaaningi mingi rkkaliku kaunistuse siis iga piste juures mulle tundub, et see on vist juba liigne. Miks ma seda kirjutan - selline mütsike on ilmselt nii mõnelegi tegijale mõne tunni töö. Mina aga 2 nädalat valisin mustrit - ei tahtnud pitsilist, aga tavaline soonik tundus igav - lõpuks jäin pidama nn valepatentmustri juures. Suur lill suure "kalliskiviga" oli juba minu maitse piiri peal - kuid tähtis on see, et tütrele meeldib väga Värvivalikuga oli lihtne - see meeldib mulle - aga konkreetseks ajendiks olid mõni aeg tagasi tütrele ostetud saapad vahva kootud säärisega ja sama värvilahendusega

Lõng Itaalia päritolu "Mambo", 100% vill, imepehme. Vardad nr 3 (kuigi lõngal oli soovitatud numbriks 5-5,5). Lill heegeldatud Novita 7 venna lõngast, mis mul seelikust üle jäi
Dragonfly posted @ 09:51 - Link - kommentaarid (8)
11 Oktoober 2009
Üks isetegemine kokanduse vallas (Hello Kitty tort - tütrekese soovil, kes septembris 7-aastaseks sai ning sel aastal ka oma kooliteed alustas).Ja üks meeleolukas pilt 1. septembri aktuselt:P.S seelikut puudutava info tõstsin eelmisesse postitusse
Dragonfly posted @ 13:01 - Link - kommentaarid (3)
10 Oktoober 2009
MINU SEELIK

See oli märtsikuu, kui kurtsin, et ei tea mitte midagi lapikudumisest ja hea inimene Kriuks2 avas seepeale ühe toreda KOOSKUDUMISE teema. Märtsi lõpus ostsin minagi lõngad ära ja alustasin ... Teised juba jõudisd hulga igasugu huvitavaid kudumeid valmis saada, mina aga pusisin vähehaaval. Aprilli lõpuks oli kaks kolmandikku seelikust valmis ja ühtäkki oli suvi tulemas - ja igasugu suvisemad tegemised tulid vahele. Lükkasin ta siis poolikute asjade hulka. Sama ootamatult kui tuli suvi, tuli ka sügis ja külmemad ilmad - igati paslik ühe villase seeliku jaoks. Võtsin siis kätte ja tegin valmis. Pole saladus, et mulle meeldivad erksad värvid ja tookord kevadel olin ma täiesti kindel, et värvikombinatsioon tuleb fuksia + must. Vaadates nüüd sügisel kaubanduses ringi vaatab mulle igalt poolt vastu fuksiaroosa ja lilla - aga mul pole kummagi vastu midagi Ostsingi lisandiks ühed imepehmed ja õhukesed nahkkindad (täpselt õiget värvi).

No mis ma siin ikka pikalt pajatan, siin on ka mõned pildid - loodan, et tulevikus õnnestub üks korralik fotosessioon ka teha, sest nende piltide tegemiseks oli minul 3 minutit aega ja fotograaf oli 11-aastane
Ja siin pildil on küll täiesti valed värvid, aga saab parema üldpildi mustrist:Lisatud 11. oktoobril:

Aitäh kallid sõbrad mõnusate kommentaaride eest!

Chatriin palus lühidalt õpetust ja avastasin, et suures tuhinas ununeski mul tehniline teave kirja panemata. Märgin selle enda jaoks ja ehk on abiks ka teistele.

Vardad nr 3, lõngaks Novita 7 venda. Minul on selle lõngaga esmakordne kogemus (v.a mõned lapid, mis ma sellest olen heegeldanud). Kampsunit ma sellest vist ei teeks, aga seelikuks tundub piisavalt hea olevat, mõnusalt vetruv ja vormi hoidev. Lõngakulu on ca 450 g: ostsin kumbagi värvi 2 tokki ehk siis kokku 600 g lõnga ja mõlemat värvi jäi ca pool tokki alles.

Ruudud on erisuurused, alusatsin alumisest reast ja 1 ruudu jaoks lõin 45 silmust, igas järgmises reas olid 2 silmuse võrra väiksemad ruudud (ehk siis 45 s, 43 s, 41 s, 39 s, 37s, 35 s, 33 s, 31 s, ja 29 s viimases reas) See andis mõnusa A-lõikeslise kuju. Ja eks ma kudusin ka tunde järgi, mõtlesin, et kui ülalt hakkab liiga kitsaks minema, koon ühe või kaks rida alla juurde (nii nagu originaalil on tehtud).
Aga noh, kuna mina olen sellest 'originaal modellist' umbes 25-30 cm lühem, siis minu seeliku jaoks piisas 9 ruudureast ja igas reas on 7 ruutu. Seega seelikus on 63 lappi (ja pisut üle 250 lõngaotsa tuli peita - võttis omajagu aega )
Dragonfly posted @ 14:18 - Link - kommentaarid (41)
222042 visitors