Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
21 Oktoober 2006
Arvutis istumiseks oli see nädal vähe aega, kuid käsitööd olen ikka teinud ... Valmis (oh seda üllatust ) järjekordne vanutatud müts ... Mütsi omanikuks saab üks meie seast ehk isetegija Annlaa

Eellugu selline: kui Annlaa oma blogi tegi ja paljusid meist oma lauamaalidega üllatas, jäi mulle esimestest eksponeeritud töödest silma üks majaka pilt, mis oma lihtsuse ja lakoonilisusega meeldis mulle kõige enam. Ja nüüd mõni aeg tagasi just seda pilti pakkus annlaa kellegi kodu valgustama ja ma otsutasin siis asja uurida ... Annlaa pakkus mulle toreda variandi vahetada nö töö töö vastu, et talle oleks tema mantliga sobivat kübarat vaja ... Ja nüüd saab Annlaa endale selle mütsi:


Ja mina selle majaka mis ANNLAA 8.oktoobri postituses näha on
Dragonfly posted @ 12:45 - Link - kommentaarid (8)
10 Oktoober 2006
Aga nüüd tulen teid kadedaks tegema
Mina sain täna oma kotivahetuse (vol.2) koti kätte ja veel koos suurepärase lisandiga

Kott on õmmeldud mustrilisest peenvelvetist ja kaunistatud pärlikestega:Ja kotis oli veel ka lisa (õhuline sall imepeenikesest mohäärist, salomoni sõlme tehnikas):Super ! Ma olen ülirahul ! Ma ei oskagi öelda kumma asja üle ma rohkem õnnelik olen Ma sain korraga nii koti kui salli ! Värvid sobivad suurepäraselt !
Tegijat ma ei oska ka pakkuda, kes arvab ära ? Aga kes Sa ka poleks, kallis isetegija, oled lausa mõtete lugeja - mul on juba kevadest saadik kodus kera seda sama Kid mohääri (sama värvi) ja ma muudkui aga mõtlesin, et peaks ühe pistsilise salli endale tegema, aga siiani pole asja käsile võtnud ja Sina tegid ära ! Suured-suured tänud Sulle !
Dragonfly posted @ 12:44 - Link - kommentaarid (16)
09 Oktoober 2006
Suured tänud veelkord isetegija.net sünnipäeva korraldajatele ja tervitused kõikidele isetegijatele !

Mina olen endiselt mütsilainel ...

ja nii valmis üks lihtne kootud mütsike tütrele ja Barbie sai ka endale vilditud kübaraDragonfly posted @ 16:04 - Link - kommentaarid (7)
05 Oktoober 2006
Ja veel pisut kübarajuttu ...

Nimelt teatas mu pisike preili, et tema tahab ka kübarat. Esialgne idee oli teine (praegu veel ei paljasta - üritan siiski valmis teha), kuid see läks untsu ning valmis selline lihtne pisike kübar-müts
P.S modellil nina pisut kribitud, kukkus vaeseke ninali ja seda kividel


Ja veel üks pilt:


Tuttav saalomoni sõlm See EI OLE minu tehtud, olen selle õlasalli omanik alates aastast 1988 ! Oli mul teine teenimatult unarusse jäänud ... nüüd hakkan vist uuesti kandma ...
Dragonfly posted @ 10:47 - Link - kommentaarid (6)
02 Oktoober 2006
Tänan kõiki neid, kes mu tööd täna hindasid ja kalendris näha tahtsid
Ja tänutäheks põidlahoidjatele kübara õpetus siin ja praegu ja täiesti tasuta :


Kootud ja vanutatud kübar

Vaja läheb: villaheiet (nt Jõgeva villavabriku heie) 100 grammi põhivärvi /roosa/ ja ca 20 grammi lisavärvi /valge/ ning vardaid nr 5. Kübar on kootud 2-kordsest heidest, roos 1-kordsest heidest. Võib kasutada ka ainult ühte värvi heiet.

Kübara kudumine: loo varrastele 82 silmust. Koo põhivärviga 8 rida ripskoes. Edasi koo parempidises koes põhivärviga 4 rida, lisavärviga 8 rida ja edasi jälle põhivärviga.
Kui töö algusest on kootud kokku 72 rida, hakka ühtlaselt kahandama: kahanda võrdsete vahedega 8 silmust igas parempidises reas 9 korda, viimased varrastele jäänud 10 silmust tõmba lõngaga kokku. Õmble müts kokku. Soovi korral võid kududa mütsi ka ringselt ringvarrastel. Kootud mütsi mõõdud on ca: laius 30 cm ja kõrgus 39 cm.


Roosi kudumine: loo varrastele 27 silmust, koo läbi pahempidises koes. Esimeses parempidises reas kasvata juurde 24 silmust (ehk iga teine silmus on õhksilmus). Järgmises parempidises reas kasvata juurde veel 24 silmust (ehk iga kolmas silmus on õhksilmus). Kui varrastel on kokku 73 silmust koo parempidises koes 6 rida põhivärviga ja viimased 3 rida lisavärviga. Kootud ribast keera kokku roos ja kinnita mõne pistega.


Vanutamine ja vormimine: müts ja roos tuleb pesta pesumasinas (puuvillasele mõeldud programmiga, 50 kraadi juures, üks tund, pesupulbrit lisada nagu tavalise pesu puhul) kuid ilma tsentrifuugita. Võta müts pesumasinast välja. Masinast võttes on müts üsna väikeseks muutunud (ca 20 cm lai ja ca 25 cm kõrge).


Nüüd tuleb vesi välja väänata ja mütsi kätega vormima hakata: pista käed mütsi sisse ja veenita teda laiemaks, samuti venita kübara ääri, ning püüa kübarale sobiv vorm anda, lõpus võid niiske mütsi ka pähe tõmmata või mõne sobiva suurusega kausi peale ja lõplikult vormida. Ka roosi tuleb pisut venitada ja kätega õige vorm anda. Peale kuivamist ja roosi kinnitamist kübara külge on kübar kandmiseks valmis.
Dragonfly posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (28)
Nonii - minu võistlemine on läbi ja võin jälle rahulikult hingata

Kuni 21. septembrini ei arvanud mina, et võiksin üldse kalendri ideede konkurssil osaleda ... Kuid Mia32 kommentaar sundis mind konkurssi reeglid ülevaatama. Kõik, mis ma leidsin esitatavate tööde kohta oli see:
*Tegemist peab olema enda välja mõeldud esemega (Näiteks:ei tohi võtta ette ajakirja Käsitöö kevadnumbrit ja sealt mõnd kaarti või mütsi teha ja konkursile saata!)!
*Konkursil osaleja peab arvestama sellega, et ta ei reklaami enda tehtavat tööd ei oma blogis, foorumis ega oma tuttavatele isetegijatele! Kes seda siiski teeb (kasvõi vihjamisi), see eemaldadakse konkursilt.

Siis tekkiski mul mõte, et äkki siiski ... ja kindluse mõttes saatsin Susale selle sõnumi (nüüd teen ühe copy-paste)
Quote:
Kellelt: Dragonfly
Kellele: Susa
Postitatud: 22 September 2006 17:10:46
Pealkiri: Üks küsimus kalendri ideedega seoses ...
Tere,

siiani arvasin, et kalendri projektis ma kindlasti ei osale. Eilne Mia32 kommentaar minu tehtud kübara kohta pani aga mõtlema ... Lugesin reeglid üle ja saan aru, et eksponeeritud tööd osaleda ei saa.
Küsimus on: aga kui ma teeksin enam-vähem sama kübara (tundub, et paljudele see meeldis) teise värvilahendusega ja ehk ka muu kaunistusega, pannes ka tegemisjuhise täpselt kirja (blogis on mul selline umbkaudne) - kas see kvalifitseeruks võistleva tööna ? Ajaliselt jõuaksin valmis küll, kui aga juba ette teada, et selline töö võistelda ei saa, siis ei hakka rabistama

Vastuse eest ette tänades,
Dragonfly


Saades jaatava vastuse, lasin kätel käia, sain valmis roosa kübara (kaunistusi tegin kolm, kuid kõige sobivamaks pidasin seda 2-värviga tehtud roosi), tõtt öelda üsna palju aega võttis ka konkreetse ja korrektse õpetuse kirja panek (ikka täpselt, mitu grammi, mitu silmust, mitu rida jms)

Aga lugedes tänaseid kommentaare otsustasin oma töö maha võtta ning saatsin Susale järgmise sõnumi:
Kellelt: Dragonfly
Kellele: Susa
Postitatud: 02 Oktoober 2006 10:58:40
Pealkiri: isetegija kalendri konkurss ...
Tere,

kuna minu kübara osalemine konkursil on tekitanud siiski pahameelt (mida ma ettenägelikult kartsingi) siis palun võta mu töö maha, et mitte riivata inimeste õiglustunnet.
Järgmine aasta olen targem ja jätan midagi tagataskusse, millega täieõiguslikult osaleda saan. Ei taha siinses meeldivas keskkonnas mingit kaklust tekitada

Ette tänades,
Dragonfly


Loodan, et õiglus on jalule seatud ... Ja kui nüüd peaks veel selguma, et isetegija, kes esitas konkurssile nt sõrmikud (PALUN MITTE ISIKLIKULT VÕTTA, lihtsalt otsin analoogvarianti) on sõrmikuid varemgi kudunud ja neid oma blogis näidanud ?
Dragonfly posted @ 19:25 - Link - kommentaarid (15)
222044 visitors