Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
29 November 2008
Seekord vähem juttu, rohkem pilte See tähendab, et midagi ma ikka teen, kuigi ajapuudus on tunnetatav ... Mõned allolevatest asjadest rändasid ka Tartu näitus-müügile. Seega Tartukad - teil on võimalik asju oma silmaga näha ja oma käega katsuda

Õunad on villaheidest kootud ja vanutatud, keraamiline alus on ka minu enda töö (ca 2 aastat tagasi keraamika kursusel tehtud). Linnud on vildist (käsitsi märgvilditud) ning helmestega/litritega kaunistatud.Dragonfly posted @ 09:28 - Link - kommentaarid (13)
05 November 2008
Kui me perega reisile läksime, siis loomulikult pidin ma ka käsitööd kaasa võtma. Isegi mu mees suhtus stoilise rahuga (üllatus-üllatus !) sellesse, kui ma "siia kohvrisse panen veel mõned lõngatokikesed". Tõele au andes oli tokke üheksa , sest ma ei teadnud, kas ja mida ma tegema hakkan. Tegelikkuses mul muidugi kuigi palju aega käsitööks ei olnud, peaaegu üldse ei olnud. Üks töö sai mõnerealise alguse varrastel ning valmis ka see mütsike. Meeltes mõlkus mul ilutegija tehtud mütsike, aga kuna mul ei olnud kaasas isegi pilti sellest, siis tuli selline omalooming (ma isegi hetke kaalusin selle mütsikese saatmist IT kalendri konkurssile). Aga mis seal ikka, siin see müts on. Kasutasin valget Capri lõnga ja roosa-rohelise kirju oli vist Capri ombre.Ja panen siia ka ühe suvel tehtud sünnipäevakaardi - meie koostöö tütrega, mina heegeldasin iiri-roosi ja õmblesin selle kaardi tooriku keskele, lisandid joonistas tütreke.


Dragonfly posted @ 11:56 - Link - kommentaarid (2)
01 November 2008
NÕELAPADJAD

Parafraseerides O.L.-i, kui Dragonfly oli koju jõudnud, oli nõelapadjavahetus juba lõppenud Siinkohal suured tänud Aiaiale, väga vahva projekt oli.
Senini oli mul olemas kaks nõelapatja:
Esimese õmblesin 11 aastat tagasi – tean seda täpselt, sest siis ootasin oma esimest last ja õmblesin talle magamiskoti sellest kirjust kangast. Nõelu polnud kusagile panna ja samast kangast tekkis kiirööna see nõelapadi, kusjuures siis mõtelsin, et ajutiselt ja tahtsin endale teha ristpistes tikitud nõelapadjakese, nagu kunagi oli minu emal. Teise (ümmargune villapall, millele on lilled peale tikitud) sain 8 aastat tagasi – poja oli 3-aastane, käisime Hiiumaal ning seal ühes muuseumis ostes pilteti sai osta ka õnneloosi ning poiss sai loosiga selle sama nõelapadja (ilmselt mõne Hiiumaa naise käsitöö).Tänu vahetusprojektile on mul nüüd veel 2 nõelapatja:
Eriti uhke Mimm’i tikitud nõelapadi, mida ma pole veel raatsinud kasutusele võtta – aga tundub väga mugav olema, ilust rääkimata – SUUR TÄNU veelkord !Ise tegin nö proovitööna ühe kootud ja vanutatud padjakese, millele tikkisin sellise arhailise loomakese (idee ajakirjast Käsitöö veebruar 2007) – tikkisin pildi järgi omapoolsete muudatustega – ei tea kas see kvalifitseeruks rahvusliku projekti allaJa lõpuks nõelapadi – mille projekti raames tegin Tripsule. Otsustasin saata just selle padjakese, sest see oli töömahukam ja kuna minu teada Tripsu ise eriti vanutamisega/viltimisega ei tegele (vabandan kohe kui eksin, infi oli mul kole vähe). Padjakese pealmine pool on märgvilditud (kasutasin eriti mõnusat meriinovillast loori). Sättisin värvid nii, et tuleks midagi maastiku moodi, siis pisut tikkisin, padjakese alumise poole tegin tavalisest kollasest käsitöövildist. Padjake tuli selline:Kuna kasutasin mingit õhulist padjatäidet, tuli ta nõelapadjaks liiga pontsakas (minu arvates) ja mulle endale ei meeldi, kui nõelad padja sisse nö ära upuvad – seega otsustasin sisu pisut kokku tõmmata ja selleks kasutasin nööpi (no oleks võinud ja lihtsalt läbi teppida või mõne pärli sinna õmmelda, aga mulle tundus, et see kena siniseks värvitud ja teokarbist tehtud nööbike sobib sinna suurepäraselt ning seega on nööbil nii praktiline kui ka dekoratiivne funktsioon). Keerupael ümber ja valmis ta saigi.Ideede otsingul sai muidugi tuhanded pildid Flickr’is üle vaadatud ning SIIN on üks padjake, mis mulle väga meeldib ja mille võiks ka kunagi teha.
Dragonfly posted @ 13:00 - Link - kommentaarid (10)
221875 visitors