Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
25 Juuni 2008


No nii ... andsin rahvuslikule projektile sõrme. Ideid on mitmeid, mõned tööproovid tehtud, ühe suurema projektiga (no ütleme nii, et mõne jaoks oleks see käkitegu, aga minu jaoks suurprojekt) algus tehtud. Kui ma enne liitumist praadisin, siis mõtlesin enda jaoks välja asjad, mida ma tahaksin teha (aga ei tea, kas jõuan/kas oskan/kas suudan) ja siis sellised pisiasjad, millega väikese vaevaga hakkama saan ja hädas olles jorutaja tiitlist pääsen. Kuna ma \"suurprojekti\" 10. juuliks valmis ei jõua, siis pistan siia alustuseks ühe sellise pisikese asja: pildiraam kaunistatud joonistustega rahvusliku tikandi ainetel.Tegelikult uurides seda rahvuslikku teemat - leidsin, et mulle (tundub, et ma pole ainuke) meeldivad kõige enam need vanemad, arhailised tikandid. Ilmselt seetõttu, et tegemist on sümbolitega, tikanditega, millel on tähendus ... Paaris Käsitöö ajakirjas oli neist juttu ja ütlasi olid mõned tähendused ka lahti seletatud. Ja seda Paistu põllealase musrit on siin juba kasutatud. Keson'i tikandid on selles suhtes tase omaette - mulle väga-väga meeldivad need. Teisel kohal on muidugi lillornamendid (need, mida on paljudes rahvariietes kasutatud käistealase ja tanu kaunistustes) - selline natuke stiliseeritud, rikkalik ja tihti litritega kaunistatud. Ja muidugi ei saa üle ega ümber Muhu tikanditest ja ka Läänemaal tehti uhkeid lilltikandiga vaipu.

Lisatud: Nüüd venitan selle postituse veel pikemaks, sest kui ma nüüd üle tükikese aja sain aega blogides kolada, siis esimesena avasin loomulikult oma lemmikute blogid ja ennäe Leili33 on mind 5-küsimuse mängu tõmmanud. Mis meenutas mulle üht piinliku seika , siis kui käis see kiiksude mäng. Kui ma tookord enesehaletsushoos kurtsin, et olen rongist maha jäänud ja keegi enam ei tunne minu vastu huvi ja isegi mu kiiksud kedagi huvita – siis Leili viisakalt teatas, et huvitavad ikka küll, ainult et mina ei suvatsenud vastata. Nüüd seekord võtan asja ette ja vastan ära. Aitäh Leili33
Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

Küsimused:
1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Mida tegin 10 aastat tagasi – sellega on lihtne – äsja oli lõppenud mu „vaba ja peaaegu vallalise” elu (novembris 1997 sündis mu esimene laps) – seega suvel 2008 pidasin pausi õpingute ja tööga, olin lapsehoolduspuhkusel ja akadeemilisel puhkusel ning harjusin tasapisi emarolliga.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
1. lähiajal tuleb kõik riidekapid korrastada;
2. lähiajal tuleb kõik köögikapid korrastada;
3. tuleb paika panna oma käsitööalaste tegevuste plaan;
4. punktis 3 nimetatud plaan täide viia;
5. hambaarsti juurde minna – seda lükkan aina edasi ...

3. Lemmiksnäkid?
Üldiselt iga kell eelistan soolast : külmsuitsuKALA (lõhe, paltus, angerjas, võikala jms), KALAmari, kuivatatud KALA, kilu(kah KALA)leib jne ... Magusast meeldib shokolaad (lisanditeta) ja head shokolaadikommid nagu trühvlid jms.

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Miljoniküsimus – sellega on nüüd nii, et 1-2 miljonit ilmselt mu elu oluliselt ei muudaks, soetaks vast suvekodu. Kui neid miljoneid oleks oluliselt rohkem (kahjuks ei ole neid rohkemaid miljoneid kusagilt oodata) – siis töötaksin vähem, reisiksin rohkem ja mõtleks välja, kuidas seda raha säilitada ja kasvatada tagamaks endale ja lastele stressivabamat elu.

5.Kohad, kus oled elanud?
Sündinud, lapsepõlve ja nooruspõlve esimesed aastad veetnud ning töötee alustanud Haapsalus, nüüdseks juba 14 aastat elan Tallinna lähistel (Harku vallas). Siin – seal olen lühemaks ajaks peatunud.

Kellele teatepulk edasi anda, pean pisut uurima ja siis täiendan postitust ...


Dragonfly posted @ 09:13 - Link - kommentaarid (1)
222042 visitors