Dragonfly tegemised
Dragonfly tegemised
Elu on ilus ...
My creation
26 Detsember 2010
Jõuluime.

Ma ei ole nii väga jõuluinimene (siinkohal meenub mulle kohe Amanda), kuid kahe lapse ema staatus kohustab … Samas on missiooni täitmine üha keerulisem, kui su lapsed on juba 13 ja 8 aastat vanad. Esimese advendi ajal saavad lapsed kätte oma advendikalendrid ja sätivad päkasussid/sokid kamina ette. Toimub arutelu, et kas päkapikud hakkavad käima alates esimesest advendist või siiski 1.detsembrist ? Ema arvab, et kuna advendikalendrit hakkame avama alates 1. detsembrist, ju siis hakkavad ka päkapikud käima. Poeg teatab resoluutselt, et niikuinii pole päkapikke olemas ning ema ise paneb need kommid sussi. Ema ei kinnita ega lükka ümber, vaid räägib, et jõuluaeg on imedeaeg ja imedesse tasub uskuda (ka suurtel inimestel). Ja et imed juhtuvad nendega, kes imedesse usuvad. No ja igaks juhuks küsib ka, et kas poeg on kunagi näinud ema kommi sussi sisse panemas ? Ega ei ole küll … Tütar teab, et päkapikud tulevad kindlasti ja ootab väga. Esmaspäeval, 29. novembril saab ema ühe telefoni kõne, tütreke helistab koolist, kohe pärast esimest tundi ja teatab (üsna nutuse häälega), et nüüd on kindlasti mingi jama juhtunud, sest mõnedel on päkapikud juba täna hommikul käinud, aga tema suss oli hommikul tühi. Ema lohutab … Mure lahenes järgmisel hommikul, kui koos kommiga oli päkapikk jätnud sussi kirja, et suure tormi tõttu ei jõudnud ta kohale nii kiiresti, kui oleks soovinud. Vahepeal tekivad kahtlused … Ühel õhtul teatab tütreke, et täna öösel magab ta suures toas, põrandal, kamina ees, sest ta ikka tahab näha päkapikku (äkki siiski pole neid päriselt olemas). Ema arvab, et põrandal magamine ei ole hea idee, aga kui on kahtlused, võtku tütreke jõulusokk oma tuppa. Tütreke võtabki … mitte ainult oma tuppa, vaid oma voodisse ja kindluse mõttes tõmbab jõulusoki kindana kätte ja lubab, et sel ööl ta magama ei jää. Möödub öö … ja ennäe imet, hommikul on komm voodiserval. Usk on taastunud …

Jõulupuu.

See postituse osa on pühendatud Amandale. Kui Sa juhtud seda postitust lugema, siis tea, et olen läbi lugenud kõik Sinu jõulukalendri postitused ja nii mõnigi neist pani mõtted liikuma ja mõni tekitas mõnusa nostalgilise tunde. Oli ka äratundmisrõõmu, näiteks need nõukaaegsed papagoid-kuuseehted, mul oli neid lausa 3 tükki. Kuigi ema alati ütles, et kõige ilusam ehe on ümmargune kuul, siis mina lapsena oma taskukopikate eest tassisin koju märkimisväärse hulga igatsorti „koledaid ehteid“. Minu (või meie pere) jõulupuud on olnud ka väga erinevad. „Enne lapsi“ ja siis kui esimene oli alles väike oli ehtimine minu pärusmaa ja siis ma kaunistasin neid ühes/kahes toonis ilusate ümmarguste kuulidega (ühel aastal oli sinistes toonides puu, teisel aastal roosa/bordoo, kolmandal kuldne …). Siis loovutasin jõulupuu ehtimise õiguse lastele, jõulupuud on sellest ajast kirjud, kirevad ja meeleolukad. Nüüd pean ma ütlema, et mul on äärmiselt kahju, et minu lapsepõlvest pärit kuuseehted pole säilinud. Küll aga on mul väike karbike ämmalt saadud ehteid, kus mõni ehe on 50-60-aastane. Sel aastal juhtis ehtimist tütreke, kes arvas, et seekord saavad kuusele vaid punased, kollased ja kuldsed/hõbedased ehted. Eriti ilusad pidid olema need ämma karbist pärit ananassid. Jah, mulle nad meeldivad ka, nagu ka need lohuga kuulid, kelluke ja käbid. Ja suutsin tütrekese ära rääkida, et seekord karda puule ei pane, sest meil on nii ilus ja kohev jõulupuu. Ta nõustus. Jõulupuu on kaunis ja natuke retrohõnguline (puudu on vaid papagoid ).

Jõulukingitused.

See pole ehk väga originaalne, kuid lisaks muule, tegin sel aastal trühvleid … kolme sorti … Kasutasin ära juba mõni aasta tagasi ostetud kommiümbrised (armsad rohelised ja jõuluteemaliste piltidega). Siis pakendasin kommid hulganisti ja ühekaupa. Loodan, et söödavate kingituste saajatele meeldis.Dragonfly posted @ 21:31 - Link - kommentaarid (8)
222042 visitors