Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
16 Juuni 2015
Tegin omale uue blogi bloggerisse. Mul on seal lihtsam, saan seal tahvelarvutiga toimetada. Olete kõik oodatud uudistama. Minu blogi leiab aadressilt http://www.avelykasitoonurk.blogspot.com/
Ally30 posted @ 09:05 - Link - kommentaarid (1)
19 Aprill 2015
Minu käest küsiti, et miks ma ei ole ammu oma blogisse midagi kirjutanud. Kui ausalt sellele küsimusele vastata siis, siia on pilte lisada suhteliselt tüütu (fb-s on ikka tükk maad lihtsam) ja muidugi ka tagasiside vähesus. Ega ma ei tohiks selle üle ju kurta, ega ma ise ka kipu kommenteerima hoolimatta sellest et asi meeldib. Muidugi peaks. Proovisin ka blogerisse ja wordpress blogi teha, aga kui ei ole seda inglise keele oskust ja arvutialast taipu, pole midagi teha. Aga see selleks, eks ma püüan lisada vahepeal tehtud asjadest pilte. Paljud on neid juba fb-s (Avely Käsitöönurk) näinud, aga lisan siia ka ikkagi. Ja luban, et järgmist postitust ei pea enam aasta aega ootama, näitamatta on nii palju asju.
Kõigepealt lisan pildid teksakottidest. Neid on mõimalik soovi korral omale osta minu e-poest www.avely.eu

Ally30 posted @ 11:22 - Link - kommentaarid (6)
02 Mai 2014
Vahepeal sai jälle õmmeldud teksakotte. Algab ju ka laadahooaeg. Et ikka oleks mida pakkuda, siis seekord sellised kotid. Kokku 5 tk, kolm tikanditega ja 2 kotti teksalilledega. Väiksemat sorti üleõla teksakott. Mõõdud: laius 28cm, kõrgus 18cm, põhja laius 7,5cm. Sanga pikkus 68cm-133cm. Koti tagumisel küljel kaks taskut. Sees ühel poolel kaks lukuga taskut ja teisel poolel pikk tasku mis on eraldatud kolmeks. Koti peal on lukk. Kasutatud väga vähe kasutatud teksat, teised materjalid on uued. Kui on huvi siis mind leiab homme (kui ilm alt ei vea) Märjamaa laadalt. Mulle võib soovi korral kirjutada ka.

Tegelikult mõtlen ikka pidevalt, et mille jaoks mul seda kõike vaja on. Käsitöö ju ära ennast ei toida, paljud arvavad et on kallis, ei küsi ma isegi oma töö eest seda tunnitasu mis ma tööl käies saan. Jah hakkasin poole kohaga uuesti tööl käima nii kauaks kuni tütreke lasteaiaga ära harjub, siis juba täiskohaga. Arved vaja maksta ja vorsti tahaks ka leiva peale saada.
Ally30 posted @ 11:16 - Link - kommentaarid (3)
20 Aprill 2014
Kui kõik teised nautisid ilusaid ilmasid, siis mina veetsin aega jälle õmblusmasina taga. Mis sa teed kui lapsel on kombeks kasvada, selgus et polegi õhukest jopet talle selga panna. Aega läks kaks päeva selle peale. Valmis flanellvoodriga tuule ja vihma kindel jope. Tegin kaks trikotaazist "sall- rätikut" ka. Ei teagi mis on selle õige nimetus. Lõike võtsin ühe sellise pealt maha, ainult tiba väiksemaks tegin. Jope lõige pärit Ottobrest.
Ally30 posted @ 15:16 - Link - kommentaarid (4)
06 Aprill 2014
Vaadates teiste nii ilusaid lapiseelikuid, tekkis soov ka endale selline teha. Õmmeldus meeste triiksärkidest (neid kulus kokku 8 tk) ja passeosa on teksaseelikust. Kõik siis taaskasutus. Kuna endal mul selliseid asju kodus ei ole siis sai kõik materjal Humanast ostetud. Lisan ka info, kui kellelgi tekib soov ka endale õmmelda. 1 sats tükid lõigatud 12*12cm ja kokku 14tk, 2 sats 12*12cm tükid ja 18 tk, 3 sats 13*13cm ja 21 tk, 4 sats 14*14cm ja 25tk, 5 sats 14*14cm ja 29tk, 6 sats 20*20cm ja 27 tk. Alläärde panin ka pitsi. Õmblusvaru 1cm. Ja mina olen 175cm pikkune. Mulle sai seelik peaaegu maani.
Käin juba mõne nädalajagu tööl, küll osalise tööajaga, sest laps ei ole veel lasteaiaga harjunud. Seega ei ole mul enam niipalju aega käsitööks ja postitused hakkavad veel harvem tulema.Ally30 posted @ 11:01 - Link - kommentaarid (8)
02 Märts 2014
Tegelikult oli see juba nädalapäevad tagasi kui õmblesin mõned lapitekid, seekord siis nukkudele. Kokku tuli kuus tekki+ kaks patja. Hetkel on kolm tekki ilma nukkudetta. Kui jälle saame lasteaiaga harjutama hakata, uurin järgi kas nende nukud vajavad tekke. Pooleli on samadest lappidest lastetekk, ootab tagumist kangast. No ei ole sobivat kodus olemas.

Vahepeal oli tütrel ka sünnipäev, sai 2 aastaseks. Õde tõi kaasa ka nukuvoodi (meie tütar mängib nukkudega). Õhtul siis panin ilusti nuku voodisse :padi pea alla ja tekk peale (muu voodipesu ja madratsi teen varsti juurde). Varsti aga avanes meil selline vaatepilt. Ja et teil oleks aimu nukuvoodi suurusest siis Baby Annabelile oli see väike.
Ally30 posted @ 12:40 - Link - kommentaarid (3)
31 Jaanuar 2014

Juba ammu olen mõelnud teha omale kilekotihoidja. See kuidas ma neid praegu hoian ei ole just väga korrektne. Aga mulle ei meeldinud mõte teha lihtsalt "pehme toruna". Mõtlesin pikalt mida kasutada, et jääks tugev ja oleks vajalike mõõtmetega. Lõpuks mõtlesin proovida 2l mahlapakiga. Sees on tugevduseks 2l mahlapakki keskmise osa. Mõõdud siis sellised: tugeva osa kõrgus 20cm, laius 11.5cm ja sügavus 8,5cm. Lisaks siis on üleval kui all kummiga kangariba, et kilekott välja ei kukuks. Nüüd pean veel testima kui pikad kummid on vajalikud, eks see sõltub milliseid kilekotte sisse panna. Mahutavust ei oska öelda, mul niipalju ei olnud, et täis saada. Kui olen mõned mahlapakid tühjaks joonud, siis teen ka mõned müüki, kui on soovi siis anna teada oma värvieelistustest.
Ally30 posted @ 08:25 - Link - kommentaarid (3)
22 Jaanuar 2014
Tükk aega jälle möödas viimasest postitusest. Eks ikka midagi ka valmis tehtud. Võtsin kätte ja õmblesin tütrekesele riideid. Vahepeal on järsku pikkust visanud. Valmis sai 3 pluusi (üks puudub pildilt), 3 paari pükse (kahed püksid läksid õepojale), kaks komplekti pidzaamat ja kaks kleiti. Pildid tehtud enne triikimist, pean nad enne läbi pesema. Osad kangad olen saanud "küla pealt" ja õmblemise käigus lõi mul allergia välja- nohu. Kas siis sealt kus ma nad saanud olen on olnud kass või midagi muud mis mulle nii mõjus. Aga pesu aitab.

Ja mõned teksalilled.

Ja vaikselt korrastan ühte tuba kus on mu "tagavarad", palju asju olen müüki pannud. Vaadata saab minu facebooki lehelt
Ally30 posted @ 11:07 - Link - kommentaarid (1)
08 Jaanuar 2014
Minu e-poes www.avely.eu on kuni 18 jaanuarini 10%-ne allahindlus pesukummidel ja osadel lukkudel. NB! tooted ei asu sooduspakkumiste all. Pesukumme on olemas rohkem kui hetkel poes üleval on, kui puudub soovitud kogus või on otsas, siis palun mulle kirjutada avely.meltsas@mail.ee Võimalik ka osta ise järgi tulemisega, sellisel juhul saab kätte asjad kas Uuemõisast või Herjavast.
Ally30 posted @ 14:51 - Link - kommentaarid
01 Jaanuar 2014
Head uut käsitööaastat kõigile!
Näitan teile ka oma saavutust. Valmis said mõned päevad tagasi. Nende kinnaste lugu algab juba eelmisel talvel. Ostsin mitmed erinevad lõngad ja alustasin ikka mitmeid kordi nende kudumist. Lõpuks loobusin, helistasin emale, viisin talle lõnga ja nii ma eelmisel talvel omale mustrilised kindad sain. Aga sellel "talvel" otsustasin oma jonniga edasi jätkata ja ikka ise ka ühed valmis saada. Vahepeal naersin, kui mulle on suured siis saab abikaasa pitsilise randmeosaga kindad. Ei saa, said mulle parajad. Lõngaks Palino, 100% merino, 50gr- 125m. Vardad 2mm. Muster internetist saadud.

Ally30 posted @ 10:52 - Link - kommentaarid (13)
24 Detsember 2013

Pildil siis minu selleaastased jõulukaunistused, valmisid abikaasaga koostöös.
Ally30 posted @ 10:05 - Link - kommentaarid
11 Detsember 2013
Mis siis juhtub kui sul on igav ja midagi ei ole teha. Valmis sai mõmmi. Kui mõmmi istub siis kõrgus 36cm ,aga kui välja ennast sirutab siis pikkuseks 46cm+ kõrvad. Hetkel ilma omanikuta.

Ally30 posted @ 09:57 - Link - kommentaarid (5)
10 Detsember 2013
Minu väikene jõulukingitus Haapsalu Lastekodu lastele. Mõned nimelised käterätikud ja üks väikene tüdruk saab oma nukule garderoobi uuendust. Loodan, et lapsed rõõmustavad. Paraku rohkemaks ei ole mul võimalust.


Ja natuke ka vahepeal tehtud töödest. Märkmiku kaaned, on müügiks.


Kui kedagi huvitab kuidas ma neid tegin, siis võin ka millalgi õpetuse teha. Aga selleks andke ikka märku, mõtteid veel lugeda ei oska.
Ja kaks laste T-särki sai tikitud.

Eks ma nüüd igavlen edasi.
Ahjaa. Viimaseid päevi kestab veel facebookis minu jõulumäng. Kui selleks ajaks saan täis 400 fänni siis loosin välja kaks auhinda.
Ally30 posted @ 12:22 - Link - kommentaarid (5)
28 November 2013
Märkmiku kaaned. Minu käest küsiti kas oleksin neid nõus õmblema. Olin nõus. Kaaned pidid jääma tugevad aga samas ka elastne, et kui kokku panna ,ei jääks kuhugi volte. Pärast pikki katsetusi, et mida ja millist "liimi" panna teksa ja voodri vahele, sain need valmis. Mina jäin rahule, loodan, et meeldib ka tellijale.Ally30 posted @ 11:39 - Link - kommentaarid (6)
22 November 2013
Minu jõululoos facebookis
Ally30 posted @ 13:30 - Link - kommentaarid (1)
163024 visitors